Аквариумы и аквариумное оборудование в интернет-магазине Арована

СтатьиСтатьи > Конкурс статей - Аквариумистика 2009

Своїми руками: Сифон для наноакваріумів за 10 хвилин.

Журналист: AQUAFANAT Дата: 08.12.2009 Прочитано: 11462
На ринку представлено безліч сифонів різного розміру. Але коли доходить до такої специфічної та все популярнішої теми, якої є наноакваріумістика, принаймні у нашій країні, виникає проблема. Якщо у 20 літрах можна якось обійтися найменшими варіантами, представленими на ринку, то у 10, 5 і тим більше 2 літрах 1 хвилина такої сифони виллє усю воду з акваріуму разом з живою дрібнотою та ґрунтом, який, зазвичай, у таких акваріумах має розмір 1-3 мм. Крім того, залізти таким сифоном у різні куточки акваріуму не пошкодивши при цьому краєвид просто неможливо.

Саме тому на допомогу нам приходять наші руку, бо зробити сифон потрібного розміру насправді дуже легко і швидко. Усі матеріали дуже прості та дешеві. Новостворений сифон можна одразу ж використовувати.

Матеріали:
- трубка силіконова прозора (діаметр 5-6 мм) – до 2 м
- шприц медичний на 5 мл – 1шт
- трубка силіконова, м’яка (12-13 мм внутрішнього діаметру) – 2-3 см
- сітка будівнича (дрібна клітинка з діагоналлю 1-3 мм) – маленький шматочок

Інструменти:
- ніж зручний невеликий і гострий
- місце, де можна зручно сісти та безпечно робити всі махінації

Процес:
1. 5 мл шприц це, мабуть, найідеальніший варіант для нашого сифону. Його зовнішній діаметр складає близько 14 мм, а довжина корпусу близько 6см, що для нас є достатнім. Виймаємо з шприца голку та клапан.


2. Відрізаємо ножем плоскість для упору пальців.

3. Відрізаємо з іншого кінця насадку для голки (бо вона занадто тонка для нас) та розширюємо дірку тим же ножем до розміру на 2мм меншого від зовнішнього діаметру силіконової трубки. Наприклад у моєї трубки з 6мм діаметром, зовнішній склав 7мм. Дірка була у такому випадку 5мм. Прилаштовуємо трубку, вона повинна дуже туго туди лізти. Це потрібно, щоб сифон міг висіти на ній. Якщо ваша трубка м’яка, вона дуже щільно закриє прохід і не буд ніяких проблем.

4. Розрізаємо під кутом шприц трохи ближче до дірки з трубкою, але так, щоб найменша відстань до зрізу була не менше 1 см.

5. Вирізаємо з будівничої сітки шматочок квадратної форми у 2 рази більший за овал зрізу.

6. Будемо вважати, що шматок силіконової трубки 2-3 см діаметром 12-13 мм у вас вже заготовлений. Тепер найскладніше – маємо конструктор: довша частина шприца + шматок товстої трубки + шматок будівничої сітки + коротка частина шприца + трубка. (на фотографіях сітка стоїть одразу після довгої частини шприца, що теж не є помилкою, але з точки зору естетики краще виглядає написаний варіант).

Деякі хитрощі:
- щоб сітка не лопнула від напруги, всуньте її мізинцем у товсту трубку на 1см, а після того всовуйте коротшу частину шприца;
- дивіться уважно за сіткою усередині, щоб вона не порвалася від напруги;
- до кінця втиснувши коротку частину шприца, можна втискати довшу з іншої сторони широкої трубки;
- якщо немає такої трубки, можна скористатися скотчем, але такий варіант не такий практичний.

7. Обрізаємо ножем усю сітку що стирчить.

8. Зібрали? Ось і все! Помийте і можете сифонити :).

Як користуватися:
Так само як і звичайним сифоном: всовуєте у акваріум, ротом вдихаєте трошки повітря з іншого кінця трубки, поки вода у трубках не підніметься вище рівня найвищого згину и почне спускатися вниз. Кінець трубки кладете в якусь посудину нижче рівня акваріуму. Силу сифону регулюєте згинаючи шланг пальцем. Оптимальний варіант коли камінчики підіймаються на 2-3 см і кружляють у сифоні не забиваючи його. У такому випадку усе дрібніше буде забиратися вище.

Можливі вдосконалення:
- можна зробити зручний регулятор сили всмоктування, наприклад, приладнавши його з медичної капельниці
- можна поставити зворотний клапан поближче до тіла сифону (продаються в усіх акваріумних магазинах), щоб рідина з трубок не поверталася назад до акваріуму
- можна приєднати до шлангу на трійнику медичну грушу, щоб самому кожного разу не всмоктувати повітря з трубок і випадково не наковтатися акваріумної води.
- можна використовувати ще один шприц для подовження сифону.

Надихаймося та робимо краще! :)

mrMad-Cat with love & respect.


Юрій Терещенко, спеціально до конкурсу "Аквариумистика 2009".
Обсуждение статьи на форуме: http://www.aquafanat.com.ua/forum/index.php?showtopic=3215
mrMad-Cat
Дата: 09.12.2009 Комментарий: 5
Конго, если шприц будет больше то и диаметр будет больше. Тут именно вся суть в диаметре шприца. он идиален для гранул грунта 1-3 мм.
То, насколкьо высоко подымаются камушки напрямую зависит от перегиба шланга. Его даже если на половину согнуть то они до верху добираются. А чтобы ситфон был длинее то можно или добавить еще один шприц в конструкцию или использовать силиконовый соденинитель более длинный.

Цитата
а если сетку одеть на конец 2 метрового шланга и вставить в шприц, не разрезая его?
можно, толкьо смысл тогда в сетке? Сетка нужан чтобы препятствовать мелким камушкам и, например, креветкам покидать аквариум. Если она будет в другом конце шланга, то надо ьбудет заниматся возвращением незванных гостей назад в аквариум. А так достаточно сбавить напор и все вернется назад. + я не придумывал велосипед а исходил из настоящего сифона. Думаю разроботчики не зря ег отаким сделали.

Кстати! Обратите вниманеи на угл наклона сетки внутри шприца! это ж тоже не случайно. Нужный эфект не будет иметь смсла елси сетка будет просто на трубке.
mrMad-Cat
Дата: 09.12.2009 Комментарий: 4
а если сетку одеть на конец 2 метрового шланга и вставить в шприц, не разрезая его? и шприц можнно побольше чтоб песочек чуть выше поднимался
Конго
Дата: 09.12.2009 Комментарий: 3
хорошая идея - спасибо .
siriys
Дата: 09.12.2009 Комментарий: 2
Эта идея мне тоже в голову приходила, спасибо, что воплотил ее в жизнь!
cimonatick
Дата: 08.12.2009 Комментарий: 1
Вы не можете отправить комментарий анонимно, пожалуйста войдите или зарегистрируйтесь.