Аквариумы и аквариумное оборудование в интернет-магазине Арована

СтатьиСтатьи > Конкурс статей - Аквариумистика 2009

Годування креветок.

Журналист: AQUAFANAT Дата: 08.12.2009 Прочитано: 10640
Усе більше й більше зростає увага до цих маленьких багатоногих вусатих мешканців прісноводних акваріумів. І, якщо раніше вони знаходилися на другому плані, як певне доповнення до загальної картини, з популяризацією наноакваріумістики креветки стали головними дійовими особами, до яких прикута уся увага. З таким кроком уперед, на перше місце вийшло і годування креветок.

Зауважу лише те, що стаття присвячена перш за все годуванню маленьких прісноводних креветок (2-3 см довжиною), як то черрі та крістали. Годування фільтраторів, креветок омано та макробрахіумів трохи відрізняється.

Креветка, за своєю природою, їсть майже все. У своїх рідних умовах вони харчуються, зазвичай, палим листям, водоростями, мікроорганізмами та всім, що підвернеться. Опинившись у акваріумі вона так само їстиме все. Це й добре й погано водночас.

Треба зазначити, що годування креветок розрізняється у двох випадках: коли креветки живуть разом з іншими рибами, та коли вони живуть окремо.

Годування в акваріумі з рибами. У такому випадку креветка виконує роль санітара, підбираючи усю їжу, яку не з’їли риби. Окрім того, вона гарно під’їдає водорості на рослинах та склі, підв’ялі рослинки, тощо, роблячи незамінну послугу господарю. Не відмовиться вона і поласувати мертвою чи помираючою рибкою, і робить це набагато швидше за, наприклад, равликів. Однак, для безпеки акваріуму, мертву рибу краще забрати. У таких умовах їжі для креветки вдосталь, і вона дуже різноманітна. Підгодовувати її можна лише трошки, бо зі збільшенням їжі вона може відмовитися від інших своїх функцій, залишки будуть загнивати і ставати небезпечними як для креветок так і для акваріуму в цілому.

Годування у креветнику та типи корму. Зовсім інший випадок – життя креветок окремо без риб. Вже немає залишків рибної їжі – все ж таки, основної частини раціону креветок. Звичайно, їм можна давати поїдати лише водорості, підв’ялі рослини та мікроорганізми. Але такий раціон не буде давати їм повністю усі необхідні елементи для розвитку, кольору, линьки та виношення потомства.

Готові корми. Найкращим та найлегшим варіантом є годування спеціальними сухими кормами. За останній час їх на ринку з’явилося дуже багато, майже в усіх основних виробників. Усі вони містять більшість необхідних вітамінів та корисних елементів, тож великої різниці між ними немає. Основною формою такого корму є маленькі сухі гранули, схожі на таблетки для донної риби, тільки такого розміру, що маленька креветка може її легко взяти та перенести. Потрапляючи до води вони розбухають та становляться м’якими. Варто зауважити, що 2-3 такі гранули достатньо для годування 10 креветок. Таким чином, одної баночки корму вистачає іноді більше ніж на рік.

Окрім цього, поки на нашому ринку не з’явилися, але скоро з’являться інші типи корму: рідкий, пластинами, різнокаліберний для вигодовування креветок у різні періоди їх життя, тощо. Розглядати їх окремо не будемо, усе і так зрозуміло з їх назв. Усі вони по-своєму корисні й креветки їх полюбляють.

Натуральні корми. Важливу увагу треба приділити натуральним кормам, які ви можете робити самостійно. Найкраще йдуть відварені чи ошпарені окропом шматочки овочів, зелені та фруктів. Наприклад: кабачок, морква, капуста, гарбуз, шпинат. Особливо подобаються креветкам шматочки печінки, живий мотиль та сушена дафнія. Улюбленою добавкою є й розтертий равлик «катушка».

Щоб їжа добре опускалися на дно її варто відмочити у воді. Креветки навряд чи з’їдять увесь шматок їжі, тож як тільки інтерес до нього пропав і ви побачили, що він почав розкладатися чи сплив – його варто терміново забрати з акваріуму.

До живих рослин у акваріумі креветки теж ставляться непогано. Вони дуже полюбляють річію, Hemianthus callitrichoides Cuba та Limnobium laevigatum. Але, якщо вони їх їдять занадто активно, можна зробити висновок про недостатнє годування.

Зів’яле листя. Зважаючи на специфіку природного існування креветок, неможливо не виокремити з усіх видів харчів такий цікавий тип як опале листя. Оскільки є цілі окремі статті - http://www.aquafanat.com.ua/pages-view-151.html, присвячені цій темі, зазначу лише основне. Листя, опадаючи природнім чином та без хвороб, потрапляє у воду створюючи специфічне середовище та параметри води, на ньому розвиваються певні мікроорганізми та бактерії. Усе це чудово підходить креветкам. Найкращим є сухе пожовкле листя персика, вишні, дубів, тощо. Варто добре його промити від бруду після чого замочити на якийсь час та подати до столу. Один-два листки вистачить на невелику популяцію креветок. Коли від листя залишиться лише скелет, його треба забрати з акваріуму. Важливо не забувати про безпеку, бо листя з вулиці, окрім усієї користі, може принести і різноманітні токсичні речовини. У продажу можна зустріти фірмові сушені листки мигдалевого дерева, вже підготовлені для поїдання.

Місце для годування. Найкращим рішенням у годуванні креветок буде вибір єдиного та відкритого місця для годування. Так ви вб’єте одразу декілька зайців: з однієї сторони ви завжди бачитимете приблизну кількість креветок і слідкуватимете за популяцією. З іншої, буде добре видно, як швидко вони з’їдають цю їжу і коли її треба забирати. Кидаючи їжу до заростів вона ризикує бути непоміченою чи недоступною та загнивати. Ну й, мабуть, найголовніше – ваших улюбленців буде видно: годуючи їх на передньому плані на відкритій місцевості ви зможете милуватися нами та слідкувати за кожним їх рухом, фотографувати, тощо.

Частота та дозування. Їдять креветки не так швидко як риби, бо подрібнюють їжу до дуже маленьких розмірів. Звичайно, можна годувати навіть декілька разів на день. Але найкращим варіантом для підтримання їхнього тонусу є годування десь 1 раз на 1-2 дні. У будь-якому випадку треба слідкувати, щоб вони все з’їдали за декілька годин. Таким чином вони не лише не будуть переїдати, але й добре виконуватимуть свої функції по очищенню акваріуму від водоростей. Не зайвим буде й робити їм розвантажувальні дні не годуючи їх декілька днів раз на 1-2 місяці. Це корисно як для них так і для акваріуму в цілому. Ну і не бійтеся залишати їх на 1-2 тижні самих без їжі. Креветки можуть протриматися набагато довше без їжі, бо насправді їжі вистачає в акваріумі. У такому випадку головне на годуйте їх більше ніж зазвичай – зайве тільки почне гнисти і ніякої користі від цього ви не отримаєте. І не дивуйтеся по приїзду, що вони з’їли усю вашу кубу чи річію.
На фото равлики та креветки поїдають 1 гранулу корму.

Час годування найкраще визначити однаковий. І не для того, щоб у них було краще травлення, а просто, щоб цей процес не був спонтанним. Єдиний час годування є запорукою уникнення переїдання. Найкраще – через 1 годину після включення світла, коли креветки прокидаються та вилазять з своїх домівок. Однак, це вже не принципово і залежить від ваших можливостей.

Сподіваюся, ця інформація стане вам у пригоді. Бажаю вашим креветкам гарного кольору, регулярного приплоду та довгих років життя.
mrMad-Cat with love & respect.


Юрій Терещенко, спеціально до конкурсу "Аквариумистика 2009".
Дуже дякую за інформацію!!! Чудова стаття!
Ludma
Дата: 29.10.2010 Комментарий: 10
Мир Вам!
Для мене цікавий матеріал. Я початківець з утримання креветок.
Хай Вам щастить.
Chans
Дата: 20.12.2009 Комментарий: 9
Andrylik и какая цель вашего поста? показать что вы мало того что не знаете украинского так вы еще и выше этого? Или что вы даже не знаете что такое гугл? http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=uk&tl=ru&u=http%3A%2F%2Fwww.aquafanat.com.ua%2Fpages-view-208.html
mrMad-Cat
Дата: 19.12.2009 Комментарий: 8
Наверное очень интересная статья,но могли бы и по русски написать,поэтому даже и переводить со словарём не буду,лучше поищу
этот материал на русском языке.
Andrylik
Дата: 19.12.2009 Комментарий: 7
Спасибо за очень интересную(как для меня) статью! Много познавательного а изложено очень доступным языком.
LAGUNA
Дата: 13.12.2009 Комментарий: 6
Обсуждение статьи на форуме http://www.aquafanat.com.ua/forum/index.php?showtopic=3213
mrMad-Cat
Дата: 09.12.2009 Комментарий: 5
Юра спасибо за статью! Очень интерестный материал для тех кто только начал или только хочет начать держать креветок.
siriys
Дата: 08.12.2009 Комментарий: 4
Спасибо, Юрий! Очень интересная статья!
cimonatick
Дата: 08.12.2009 Комментарий: 3
Рыбка так дякую, я зараз буду їх перечитувати та правити. На це якраз 2 дні відведено. Шкода що не можна робити це походу а відправляти адмінам на мейл.

Про листя написано у іншій статті більш детально то ж я не зупинявся на цьому. Діставати його треба одразу як його об'їли :)))
mrMad-Cat
Дата: 08.12.2009 Комментарий: 2
корисно. у розділі частота та дозування є фраза " очищенню акваріуму від подорослів" - хто такі подорослі?
цікаво ще чи треба колись і коли доставати обїдений сухий листок з акваріума?
Рыбка
Дата: 08.12.2009 Комментарий: 1
Вы не можете отправить комментарий анонимно, пожалуйста войдите или зарегистрируйтесь.