Аквариумы и аквариумное оборудование в интернет-магазине Арована

СтатьиСтатьи > Аквариумистика

Околиці Канталамба

Журналист: Наталья Дзюба Дата: 26.05.2013 Прочитано: 4806
Помимо искусства акваскейпа (Aquascaping) большой интерес представляют аквариумы биотопы, создающие реальные условия водоёма той или иной местности.

Представляю на Ваш розсуд біотоп межі піщаної та скелястої зон озера Танганьїка.
Для відтворення вибраний район дельти річки Каламбо (південно- східна частина озера Танганьїка), де піщані мілини з заростями Vallisneria та пляжі біля гирла річки змінюються скелястими берегами побережжя, нагромадженням каміння, різкою зміною глибини,де скелі змінює пустельне дно з скупченням безлічі порожніх мушель молюска Neothauma.

Риби:
- Neolamprologus pulcher "daffodil";
- Lamprologus ocellatus "gold";
- Lamprologus similis.
Рослинність представлена Vallisneria та Anubias.
Для оформлення біотопу використані кварцевий пісок Hagen, фракцією 1,2-1,5 мм, каміння з Карпат, мушлі виноградних равликів Helix pomatia.
Вік акваріуму - 6 місяців, об'єм 180л.

Обладнання: помпа Aquael Circulator 1100, світло 2х30Вт.,Т8, нагрівач ViaAqua 150 Вт., компресор ViaAqua MA-600.

Опис біотопу.
Озеро Танганьїка – це велике озеро в центральній Африці, є другим по об’єму і другим по глибині (1470 м.) прісноводним озером в світі після озера Байкал і є самим довгим в світі, витягнуте з півночі на південь на 650км. Найстаріше серед африканських озер знаходиться в тектонічній впадині Східно- Африканської зони розломів і порогами ділиться на два глубоководних бассейна. Вода дуже прозора, слаболужна (pH 8.6-9.2). температура 23-24C, по складу нагадує сильно розведену морську воду.
Сильні вітри забезпечують гарне перемішування води до 200 метрів, в нижніх шарах озера життя відсутнє, анаеробні бактерії, що мешкають на дні, поглинають азотисті сполуки, в результаті цього концентрація нітритів і нітратів дуже низька. Саме з цієї причини риби з цього озера погано переносять забруднення акваріумної води нітратами і нітритами. Для озера характерні чотири типи біотопів: скелясті рифи, піщані ділянки, болотисті ділянки з рослинністю, відкриті води.


Озеро Танганьїка.

Найбільшого поширення в Танганьїці отримали представники сімейства Цихліди (Cichlidae), які складають більше 70% всіх видів риб озера. Цихліди Танганьїки – особливі, холодна, не строката краса, особлива граційна поведінка. На мій погляд дуже влучно, одним словом , охарактеризував поведінку цихлід Танганьїки один з цінителів: «Театр».


Біотоп, представлений в акваріумі, являє собою перехідну зону на півдні озера, недалеко від дельти річки Каламбо, яка протікає по кордоні між державами Танзанія і Замбія.


Саме тут на піщаному та замуленому грунті біля дельти Каламбо в напівзаритих пустих мушлях молюсків мешкають Lamprologus ocellatus 'gold' , які вишуковують личинки комарів та схожих комах в піщаному грунті.


Lamprologus ocellatus 'gold'.

Через декілька кілометрів на північ, де піщані пляжі змінюються крутим скелястим берегом біля населеного пункту Канталамба (Танзанія) серед кам’яних глиб можна зустріти красивий різновид видового комплексу «brichardi- pulcher» дивовижних Neolamprologus pulcher 'daffodil', голубі очі та кінчики косиць плавників котрих, зачарували не одного акваріуміста. Чого варті тільки синоніми назви виду: нарцис, жовта і золота принцеса, «daffodil» (сорт квітів нарцисів з ніжно-жовтим забарвленням.


Neolamprologus pulcher 'daffodil'

А нижче 15 м. глубини, де закінчуються володіння принцес, каміння поступається піщаному, місцями замуленому дну. Тут на глубині 25-30 м. біля підніжжя скель в скупченнях пустих мушель молюска Neothauma панують колонії цихлід виду Lamprologus similis.


Lamprologus similis.

Спостереження за життям та стосунками в колонії цих полосатиків– одне з найулюбленіших занять любителя мушлевців.

Хардскейп та запуск.
Мрія завести цихлід Танганьїки виникла декілька років назад, після того як на очі потрапила стаття про Lamprologus similis, а після побаченого на YouTube відео з принцесами ідея створити акваріум з біотопом Танганьїки вже не покидала голови.
Після детального вивчення інформації про озеро, мешканців, їх поведінки та місця проживання в жовтні 2012 року відбувся запуск.
Акваріум 180л.


Спочатку установка каміння з Карпат.

Печерки та щілини між скелями - це для принцес. Зліва вільна ділянка дна з мушлями виноградних равликів - для колонії сімілісів. Декілька мушель по всій площі для оцелатусів.


А це "план" розподілу території дна.


Довгоочікуваний запуск, без помічника- ніяк.
Перші фото мешканців.


Декілька фото мешканців.


Акваріуму пів року, всі мешканці живі- здорові, для мене показником того що акваріум є комфортним житлом для його машканців є народження декількох сімілісів та перше відкладання ікринок дафоділами.Відео акваріума.


Обсуждение на форуме "Околиці Канталамба"

Автор Сергій Сидько ака SergP, Тернополь, Украина.
Подготовила и разместила Наталья Дзюба.