Аквариумы и аквариумное оборудование в интернет-магазине Арована

СтатьиСтатьи > Аквариумное оборудование

Правила эксплуатации СО2 баллонов

Журналист: AQUAFANAT Дата: 22.02.2009 Прочитано: 16575
СО2 баллоны всё чаще используются аквариумистами - в пресноводных аквариумах для подачи СО2 при выращивании аквариумных растений, в морских аквариумах для подачи СО2 в кальциевые реакторы. Не лишним будет ознакомится правилами и условиями эксплуатации СО2 баллонов.

ПРАВИЛА БУДОВИ ТА БЕЗПЕЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ПОСУДИН, ЩО ПРАЦЮЮТЬ ПІД ТИСКОМ (зі змінами та доповненнями)
Державний нормативний акт про охорону праці. ЗАТВЕРДЖЕНО, наказ ДержнаглядохоронпрацІ 18.10.94 № 104. Обов'язкові для всіх міністерств, відомств, об'єднань, організацій, підприємств (незалежно від їх відомчої належності і форми власності), юридичних і фізичних осіб, Київ 1998, ДНАОП 0.00-1.07-94.

10. ДОДАТКОВІ ВИМОГИ ДО БАЛОНІВ

10.1. Загальні вимоги
10.1.2. Балони повинні мати вентилі, щільно вкручені в отвори горловини.
10.1.3. Балони для стиснених, зріджених і розчинених газів місткістю більше 100 л повинні бути забезпечені паспортом.
10.1.4. На балони місткістю понад 100 л повинні встановлюватися запобіжні клапани.
10.1.6. Бокові штуцери вентилів для балонів, які наповнюються киснем та іншими негорючими газами повинні мати праву різьбу. Источник: http://www.aquafanat.com.ua

10.1.9. На верхній сферичній частині кожного металевого балона повинні бути вибиті (чітко видні) такі дані:
1) товарний знак підприємства-виготовлювача:
2) номер балона;
3) фактична маса порожнього балона (кг): для балонів місткістю до 12 л включно з точністю до 0,1 кг; понад 12 до 55 л включно - з точністю до 0,2 кг; маса балонів місткістю понад 55 л указується відповідно до НД на їх виготовлення:
4) дата (місяць, рік) виготовлення і наступного опосвідчення;
5) робочий тиск (Р), МПа (кгс/см2);
6) пробний гідравлічний тиск (П), МПа (кгс/см2);
7) місткість балонів, л:
для балонів місткістю до 12 л включно-номінальна;
для балонів місткістю понад 12 до 55 л включно - фактична з точністю до 0,3 л;
для балонів місткістю понад 55 л - відповідно до НД на їх виготовлення;
8) клеймо ВТК підприємства-виготовлювача круглої форми діаметром 10 мм (за винятком стандартних балонів місткістю понад 55 л);
9) номер стандарту для балонів місткістю понад 55 л.
Висота знаків на балонах повинна бути не менше 6 мм, а на балонах місткістю 55 л - не менше 8 мм.
Маса балонів, вказується з урахуванням маси нанесеної фарби, кільця для ковпака і башмака, якщо такі передбачені в конструкції, але без маси вентиля і ковпака.
На балонах місткістю до 5 л або товщиною стінки менше 5 мм паспортні дані можуть бути вибиті на пластині, припаяній до балона, або нанесені емалевою чи олійною фарбою.
10.1.11. Написи на балони наносять по обводу на довжину не менше 1/3 обводу, а смуги - по всьому обводу, причому висота букв на балонах ємкістю понад 12 л має бути 60 мм, а ширина смуги - 25 мм. Розміри написів і смуг на балонах ємкістю до 12 л повинні визначатися в залежності від величини бокової поверхні балонів.
10.1.12. Зовнішня поверхня балонів повинна бути пофарбована: Назва газу - Вуглекислота, Колір балонів - Чорний, Текст напису - Вуглекислота, Колір напису - Жовтий.
Фарбування балонів і написи на них можуть виконуватися масляними, емалевими або нітрокрасками.
Фарбування балонів і нанесення написів під час експлуатації здійснюється наповнювальними станціями або випробувальними пунктами.
Маркірування та фарбування неметалевих балонів повинні проводитися у відповідності до ТУ на балон.
Примечание: описание цвета баллонов для Украины, баллоны других производителей могут быть покрашены иначе, как к примеру СО2 баллоны Aqua Medic на фото ниже. Источник: http://www.aquafanat.com.ua

10.2. Опосвідчення балонів
10.2.7. Опосвідчення балонів включає:
1) огляд внутрішньої і зовнішньої поверхонь балонів;
2) перевірку маси і місткості;
3) гідравлічне випробування.
10.2.8. При задовільних результатах підприємство, на якому проведено опосвідчення, вибиває на балоні своє клеймо круглої форми діаметром 12 мм, дату проведеного і наступного опосвідчення (в одному ряду з клеймом).
10.2.14. Огляд балонів здійснюється з метою виявлення на їх стінках корозії, тріщин, вм'ятин, планів та інших пошкоджень (для визначення придатності балонів до подаль¬шої експлуатації). Перед оглядом балони мають бути ретельно очищені і промиті водою, а в необхідних випадках промиті відповідним розчинником або дегазовані.
10.2.15. Балони, в яких під час огляду зовнішньої і внутрішньої поверхні виявлені тріщини, плени, вм'ятини, види-ми, раковини і риски глибиною понад 10 % від номінальної товщини стінки, надриви і вищерблення, знос різьби горловини, а також на яких відсутні деякі паспортні дані, повинні бути вибраковані.
10.2.17. Забороняється експлуатація балонів, на яких вибиті не всі дані, передбачені ст. 10.1.9.
10.2.19. Балони, переведені на понижений тиск, можуть використовуватись для заповнення газами, робочий тиск яких не перевищує допустимого для даних балонів, при цьому на них мають бути вибиті: маса; робочий тиск (Рроб), МПа (кгс/см2); пробний тиск (Рпроб), МПа (кгс/см2); дата проведеного та наступного опосвідчення і клеймо пункту випробування.
Свідчення на балоні, які нанесені раніше, за винятком номера балона, товарного знаку підприємства-виготовлювача і дати виготовлення, повинні бути забиті.

10.3. Експлуатація балонів
10.3.3. При експлуатації балонів забороняється повністю виробляти газ, який в них знаходиться. Залишковий тиск газу в балоні повинен бути не менше 0,05 МПа (0,5 кгс/см2).
10.3.4. Випускання газів із балонів в ємкості з меншим робочим тиском має здійснюватись через редуктор, призначений для даного газу і пофарбований у відповідний колір.
Камера низького тиску редуктора повинна мати манометр і пружинний запобіжний клапан, відрегульований на відповідний дозволений тиск в ємкості, в яку перепускається газ.
10.3.5. При неможливості через несправність вентилів випустити на місце вживання газ із балонів, останні треба повернути на наповнювальну станцію.
10.3.6. Наповнення балонів зрідженими газами має відповідати нормам - маса газу на 1 л місткості балона не більше 0.720 кг, місткість балона, що припадає на 1 кг газу не більше 1.34 л.
10.3.9. Забороняється наповнювати газом балони, в яких:
1) вийшов строк назначеного опосвідчення;
3) пошкоджений корпус балона;
4) несправні вентилі;
5) відсутні належні пофарбування або надписи;
6) відсутній надлишковий тиск газу;
7) відсутні встановлені клейма.
Наповнення балонів, в яких відсутній надлишковий тиск газів, здійснюється після попередньої їх перевірки відповідно до інструкції підприємства-наповнювача (наповнювальної станції).
10.3.10. Перенасадка башмаків і кілець для ковпаків, заміна вентилей мають здійснюватися на пунктах опосвідчення балонів.
10.3.11. Здійснювати насадку башмаків на балони дозволяється тільки після випускання газу, викручування вентилів і відповідної дегазації балонів. Очистка і пофарбування наповнених газом балонів, а також закріплення кілець на їх горловині забороняється.
10.3.12. Балони з газами можуть зберігатись як у спеціальних приміщеннях, так і на відкритому повітрі, в останньому випадку вони повинні бути захищені від атмосферних опадів і сонячних променів.
10.3.13. Балони з газом, які встановлюються в приміщеннях, повинні знаходитись на відстані не менше 1 м від радіаторів опалення та інших опалювальних приладів і печей і не менше ніж на 5 м від джерел тепла з відкритим вогнем. Источник: http://www.aquafanat.com.ua
Нет комментариев. Почему бы Вам не оставить свой?
Вы не можете отправить комментарий анонимно, пожалуйста войдите или зарегистрируйтесь.