Aquasys - удобрения нового поколения
Украинский форум аквариумистов

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )




> Акваріум 125 л (потрібні поради), Акваріум 125 л (потрібні поради)
axex
сообщение 13.1.2014, 0:52
Сообщение #1


Новенький на форуме
*
Группа: Присматриваюсь
Сообщений: 10
Регистрация: 13.1.2014
Из: Тернополь
Украина Украина
Благодарности: 1 раз(а)


Доброго вечора всім жителям форому.
Історія першого акваріуму така: в дитинстві був акваріум 50-60л жили в ньому гупі, молінезії + річкова галька + джерельна вода + паро водорослів з річки. Акваріум забрали власники ще як я був в 8-му класі.

Зараз як сніг на голову подарували золоту рибку і банку 90*30*48. Якби подарували якусь іншу рибку то може б і не починав би, але золота саме більше подобалась з доступних в магазині, ще з дитинства на неї слюні течуть.
Так от не хочу щоб ви за мене зробили всю роботу і все розказали, але від декількох порад Я б не відмовився (щоб не наробити лишнього), або скиньте якщо хто знає цікаві теми на цьому форумі в яких розписано процес створення з нуля. Або статтю якусь цікаву (бо наразі володіємо тільки загальною інформацією і по запуску акваріума і в принципі по догляді як акваріума так і рибок)
Щоб "Аліса" - так вже охрестили жінка з дитиною рибку, щоб вона не замерзла друг віддав обігрівач на 100Вт, який справно тримає 24 градуси і я сьогодні купив на базарі градусник, а далі помагайте (більше немає нічого і саме більше мене лякає як вибрати світло).
Рослини мені мають ось такі по 1 шт підігнати:
Лобелія
Лимонник
Анубіас нана

Плануються тільки золоті рибки біля 4 шт і зо два сомики.
Все, чекаємо всім своїм поповненим сімейством порад blush.gif

Прикрепленное изображение
0
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
2 страниц V   1 2 >
Ответов (1 - 19)
Виталий_tata
сообщение 13.1.2014, 8:13
Сообщение #2


Aquafanatic
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 1 937
Регистрация: 4.4.2012
Из: Днепр
Украина Украина
Благодарности: 5469 раз(а)


Добрый.
http://www.aquafanat.com.ua/forum/index.php?act=SF&s=&f=43
http://www.aquafanat.com.ua/forum/index.php?act=SF&s=&f=9
Семейство Карповые (Cyprinidae)
http://www.aquafanat.com.ua/forum/index.php?act=SF&s=&f=122

Ищите, читайте.
hi.gif


--------------------
098-98-92-635 Виталий
Грузоперевозки по Украине


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
junker90
сообщение 13.1.2014, 8:52
Сообщение #3


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 249
Регистрация: 19.3.2012
Из: Харьков
Украина
Благодарности: 255 раз(а)


Добро пожаловать на форум 038.gif 0817.gif

Вот несколько ссылок там все подробно описано читайте внимательно, удачи Вам.

Аквариум начинающего аквариумиста, Ответы на самые распространённые вопросы начинающих аквариумистов

автор: виталик_
> УСТАНОВКА и ЗАПУСК аквариума, общие вопросы для новичков
автор: cimonatick
Освещение аквариума люмлампами Т4, Т5 и Т8, Технические характеристики, применяемые ПРА, спектральные комбинации
автор: yarishNEW


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
podlesniy
сообщение 13.1.2014, 15:23
Сообщение #4


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 823
Регистрация: 11.10.2011
Из: Славянск
Украина
Благодарности: 1835 раз(а)



Вашій Алісі не потрібно 24 градуси. Не потрібен і підігрівач, якщо у кімнаті нормальна для житла температура. Золоті рибки - холодноводні, і температура води 20 - 22 градуси для них абсолютно нормальна.

Сообщение отредактировал 364 - 23.1.2014, 13:02
Причина редактирования: оверквотинг


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
axex
сообщение 13.1.2014, 21:16
Сообщение #5


Новенький на форуме
*
Группа: Присматриваюсь
Сообщений: 10
Регистрация: 13.1.2014
Из: Тернополь
Украина Украина
Благодарности: 1 раз(а)


Дякую всім хто відкликнувся. Статті дуже цікаві зараз сиджу читаю.
Про температуру - Ми холоднокровні smile.gif в звязку з тим що коли мої батьки строїли будинок ніхто не думав про те як його опалювати а зарплату в 90-х роках мамі сказали або берете цеглою, або зовсім не берете, от і перейшла мені від батьків коробка на три поверхи і опалити її зимою йде газу як на три квартири. Тому в нас температура в день 16 а під вечір перед сном автоматика піднімає до 18-ти градусів тому повірте не проканає без обігрівача, тому що температура води завжди нижча чим повітря в нас вода в 3-х літровому слоїку градусів 13-14 тримається - провірено...

Сообщение отредактировал axex - 13.1.2014, 21:25
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Nataliya Suprun
сообщение 13.1.2014, 23:12
Сообщение #6


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Партнёры
Сообщений: 862
Регистрация: 4.6.2013
Из: Кривой Рог
Украина
Благодарности: 2330 раз(а)


Здається у Вас акваріум просто на столі стоїть, без підложки, якщо так, то буде біда.
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
axex
сообщение 13.1.2014, 23:55
Сообщение #7


Новенький на форуме
*
Группа: Присматриваюсь
Сообщений: 10
Регистрация: 13.1.2014
Из: Тернополь
Украина Украина
Благодарности: 1 раз(а)


Там покривало в четверо складене та й налив 60 літрів води для скла 8мм думаю це не дуже страшно, але як буду запускати звичайно положу підложку яка вже куплена. Але дякую що турбуєтесь.
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Альварес
сообщение 19.1.2014, 10:28
Сообщение #8


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 165
Регистрация: 29.12.2013
Из: Днепр
Украина Украина
Благодарности: 205 раз(а)


Грунт лучше лучше крупную гальку - мелкий песок будет мутить. Растения криптокорины, эхинодорусы и анубисы - эти она не ест.
Нужен фильтр с аэрацией и ежененедельные подмены воды - золотые много гадят.
И подкармливать лучше растительной пищей - роголистник, ряска или риччия - тогда не будет проблем с пищеварением. Купите ей пару. Вместе им веселее)

Сообщение отредактировал Альварес - 19.1.2014, 10:32
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
axex
сообщение 19.1.2014, 19:16
Сообщение #9


Новенький на форуме
*
Группа: Присматриваюсь
Сообщений: 10
Регистрация: 13.1.2014
Из: Тернополь
Украина Украина
Благодарности: 1 раз(а)


Грунт вже є. Галька 2мм-3мм - 80% + галька 4мм-6мм -20%. Пару їй думаєм купити коли вже запуститься аквріум і рослинки з одною рибкою хоча б тиждень постоять.
Я вже багато про це читав, але на всяк випадок спитаю ще у вас. На форумах пишуть що у акваріум можна запхнути саморобну домівку для рибок з цементу, якщо її добре вимочити перед тим (паро тижднів), потім щимісь покрити і знов вимочити.
Так от питання - чи можна цемент до риб ? і якщо можна чим покривати цемент? Пишуть що епоксидкою, але я думаю що епоксидка точно шкідлива, чи я не правий?
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
podlesniy
сообщение 20.1.2014, 12:39
Сообщение #10


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 823
Регистрация: 11.10.2011
Из: Славянск
Украина
Благодарности: 1835 раз(а)


axex
hi.gif Цемент у акваріум можна. А ще краще - суміш для підлоги. Тільки не ту, що сама вирівнюється (там багато фігні усякої), а звичайну. А зовсім гарно виходять саморобки з суміші для ремонту залізобетонних конструкцій. Вона має у своєму складі армуючі ниточки целюлози, і за рахунок цього з неї класно виходить робити неважкі, пусті в середині конструкціії. Формуємо з монтажної піни заготовку, щільно покриваємо харчовою плівкою, а потім наносимо 2 - 3 шари суміші. Як застигна - просто зняти з плівки. Тобто не зовсім просто, іноді як раз важко. Доводиться піну виковирювати шматок за шматком. Щоб потім не заморочуватися з фарбуванням, у суміш ще при замішування можна додати акриловий фарбник. Якщо не влаштовує однотонне фарбування, треба додатково зробити трошки суміші інших відтінків, а вже в процесі нанесення використовувати її як фарбу.

Два "але". 1. Золотим рибкам це не дуже потрібно. От цихлідам, анцикам та птерикам - інша справа.
2. Суміш для ремонту залізобетонних конструкцій досить дорога. Спеціально для акваріумних робіт її не кожний стане купувати. Я
використовував залишки від ремонтних робіт.


--------------------
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
axex
сообщение 23.1.2014, 11:06
Сообщение #11


Новенький на форуме
*
Группа: Присматриваюсь
Сообщений: 10
Регистрация: 13.1.2014
Из: Тернополь
Украина Украина
Благодарности: 1 раз(а)


Та хатка робиться не так для золотих рибок, як для сомиків, щоб ховались, і просто для інтерєру акваріуму а також синові дуже подобаються всякі такі хатки.
Я вже впринципі зробив з цементу з промитим піском 1 до 1. Дав вистоятись два дні, потім знайшов в інтернеті таку технологію як пропарка, кажуть дуже пришвидшує процес вистигання.
Попробував зробити вдома так: взяв відро оцинковане налив на дно 1 см води поставив залізну підставку на ню поставив грод тоді відро поставив на вогонь і накрив кришкою. Кипятив 3 години і підливав кожних 15 хв кипятку (обовязково кипятку бо якщо підливати холодної води то від остигання - нагрівання можуть піти тріщини). Там всередині відра стояв гарячий туман (пар), заготовка була така горяча що доторкнутись неможна було.
Коли остудив цвяхом позарапати нереально, настільки задубіло. Дав ще постояти день і почав вимочувати в воді - двічі в день міняючи воду. Питання скільки часу вимочувати?

По правильному технологія пропарки бетону виглядає так:
3 години бетон пропарюють паром піднімаючи температуру пару від 40 до 80 градусів
6 годин пропарують при температурі пару від 80 до 100 градусів
2 години бетон пропарюють паром опускаючи температуру пару від 80 до 40 градусів
при такій обробці бетон за тих 11 годин пропарки набирає 70% міцності від місячного застигання

Я ж тільки 3 години парив поскільки в мене була мета просто скорше застигнути його а не надати хто зна якої міцності.

Вже закинув грунт з рослинами + біостартер поставив фільтр + температуру виставив на 22 градуси, дав постояти два дні запустив золоту рибку + 4 крапчастих сомики.
Світла покащо не вмикаю в суботу планую повністю зробити кришку з світлом і всім решта.
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
podlesniy
сообщение 23.1.2014, 11:19
Сообщение #12


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 823
Регистрация: 11.10.2011
Из: Славянск
Украина
Благодарности: 1835 раз(а)


Я свої поробки у воді витримував тиждень-півтора. Воду міняв раз у два дні. Правда, інколи забував.

Сообщение отредактировал 364 - 23.1.2014, 13:04
Причина редактирования: оверквотинг


--------------------
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
axex
сообщение 23.1.2014, 11:28
Сообщение #13


Новенький на форуме
*
Группа: Присматриваюсь
Сообщений: 10
Регистрация: 13.1.2014
Из: Тернополь
Украина Украина
Благодарности: 1 раз(а)


1. А як той домік ще потім прокипятити, шось дасть?
2. Чим покривати? Можна дорогим німецьким лаком для дубових сходів, залишився від ремонтів (він без кольору і без майже запаху) ввечері подивлюсь його склад і назву і напишу сюди.
3. Чи є якийсь метод провірити чи з того цементу вимилось все що буде піднімати жорсткість?
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
podlesniy
сообщение 24.1.2014, 18:28
Сообщение #14


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 823
Регистрация: 11.10.2011
Из: Славянск
Украина
Благодарности: 1835 раз(а)


hi.gif
1.Кип"ятити немає сенсу.
2. До лаку в акві я відношуся без ентузіазму. Пробував "яхтний" лак. Це було у акві, де не жив ніхто, хто міг би його погризти. Але десь через півроку навіть слідів лаку на гротику вже не було. Пробував "автомобільний" акрилатний спрей. Він висихав більше місяця, вимочувався не менше, але на поверхні води від нього постійно з"являлися райдужні розводи. Така тоненька плівка, масляниста на вигляд. Так що лаків у акві я не використовую.
3. Метод перевірки - експеримент з тестами. Але я б не парився на Вашому місці. Ну, підніме трошки жорсткість - і що? Не катастрофа.

Сообщение отредактировал podlesniy - 24.1.2014, 18:29


--------------------
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
axex
сообщение 26.1.2014, 21:34
Сообщение #15


Новенький на форуме
*
Группа: Присматриваюсь
Сообщений: 10
Регистрация: 13.1.2014
Из: Тернополь
Украина Украина
Благодарности: 1 раз(а)


Доброго вечора.

Робив аналіз води
жорсткість 6"
PH = 6.5
Хлориди 25

Покажу як я робив домік для рибок. До повітряної кульки приклеїв клеєм картоні трубки і це все діло помістив в пакет і туди залив цемент.
Прикрепленное изображение


Ось що получилось..
Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение


Зараз доробляємо кришку. Вже впринципі зробив, просто незробив ще фоток доробленої кришки. Ще залишилось поклеїти зверху плівкою. Ідею і інструкцію по виготовленню знайшов в вас на сайті (за що: ДЯКУЮ)
Прикрепленное изображение


Так ми покищо виглядаємо. Добавив стягуючі додаткові скляні пластини в верхні частині акваріуму
Прикрепленное изображение


І може хто підкаже щось замітив що в рибки якісь плавнички темнуваті в деяких місцях, хоча вродіби нам таку подарували..
Прикрепленное изображение



Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Альварес
сообщение 27.1.2014, 20:43
Сообщение #16


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 165
Регистрация: 29.12.2013
Из: Днепр
Украина Украина
Благодарности: 205 раз(а)


Цитата(axex @ 26.1.2014, 21:34) *
І може хто підкаже щось замітив що в рибки якісь плавнички темнуваті в деяких місцях, хоча вродіби нам таку подарували..

Похоже она с такими плавниками родилась. Судя по поднятому спинному плавнику золотая здорова и неплохо себя чувствует.
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Владимир Орис
сообщение 29.1.2014, 15:47
Сообщение #17


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 191
Регистрация: 6.9.2012
Из: Тернополь
Украина Украина
Благодарности: 178 раз(а)


Для тих рибок, що Ви тримаєте, найкращою температурою буде температура кімнати. Обігрівач не потрібен.
Коли будете брати рослини зважте на це. Пропоную Вам знайти для початку деякі рослини з мого списку, які добре ростуть за Ваших умов: температури води, кислотності, жорсткості і інтенсивності освітлення.
Бакопа каролинская (Васора caroliniana) 20-26 6.2-7.0 <8 >0,5
Валлиснерия спиральная (Vallisneria spiralis) 20-28 5-7 <8 0,5
Валлиснерия крученолистная (Vallisneria spiralis "Tortifolia") 20-28 5-7 <8
Гигрофила многосеменная Цейлон (Hygrophila polysperma "Ceylon") 18-28 6—7, 2—15 0,5
Гигрофила перистонадрезанная, Гигрофила пиннацифида (Hygrophila pinnatifida) 20-28 5-8 4-20 0,5
Гигрофила щитовидная компактная (Hygrophila corymbosa "Compact") 20-28 5-8 5-20
Криптокорина Валкера желтая, Криптокорина Лютеа (Cryptocoryne walkeri, Cryptocoryne lutea) 20-28 6,8—7,5 4—16
Людвигия болотная зеленая (Ludwigia palustris "green") 20-24 6.0-7.0 4-12 0,5
Марсилия четырехлистная (Marsilea quadrifolia) 18-24 6,0-7,5 <6 0,3-0,5
Папоротник таиландский Винделова (Microsorum pteropus Windelov) 20-28 5-8 4-16 0.3-2
Папоротник трайдент (Microsorum sp. Trident) 18-30 0,3-1
Сагиттария грациллима(Sagitaria subulata gracillima) 20-27 6,5-7,5 2-15 0,3
Эхинодорус сердцелистный овальный (Echinodorus cordifolius "Ovalis") 20-26 6-8 2-15 0,3-1
Эхинодорус "Франс Штоффельс" (Echinodorus "Frans Stoffels") 18-28 6-8 0,3-1
ЭХИНОДОРУС БЛЕХЕРА (Echinodorus bleheri) 20-28 5,5-8 4-20 ЛБ 0,3
Эхинодорус "Ориенталь" (Echinodorus "Oriental") Вариация "Розе" 30см 20-28 6-7,5 2-15 >0,4
Эхинодорус "Осирис" (Echinodorus "osiris") 60 см 16-28 5,5-8,0 4-18 0,3-0,75
Эхинодорус Горемана зелёный (Echinodorus horemani "Green") 60 см 18-26 6,5-7,5 4-18 0,3-0,5
Эхинодорус "Огни Святого Эльма"(Echinodorus "Sankt Elmo`s Fire") 15-30 0-21 0,3-1
З часом Ви можете поповнювати коллекцію і іншими рослинами, які підходять до Вашої води.
До речі, вода у Вас м,яка, добре підходить неонам і деяким іншим рибам верхів`я і затоків Амазонки.
Коли буваєте на ринку записуйте назви рослин які там є, а потім знаходьте їх в інтернеті і дізнавайтесь чи підходять вони до Вашої м`якої води. Тільки наступного разу купуйте.
Бажаю успіху! drinks.gif


--------------------
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
axex
сообщение 29.1.2014, 18:47
Сообщение #18


Новенький на форуме
*
Группа: Присматриваюсь
Сообщений: 10
Регистрация: 13.1.2014
Из: Тернополь
Украина Украина
Благодарности: 1 раз(а)


Доброго вечора.
Доробив кришку - сьогодні постараюсь сфоткати. Зробив флейту до фільтра. Рибка вроді активна плаває, навіть я б сказав гасає, а перед годуванням так і взагалі літає, прожорка ще та.. Коли годую корм до землі не встигає опуститись. Такшо вроді здорова, але просто насторожили плямки.
Рибок зараз стільки: 4 вуалехвоста + 4 крапчастих сомика + 1 сомик полосатий платидорас.
Так от Анубіас, Лимонник, та Лобелія рибкам не смакують, а от від Валіснерії прямої та Валіснерії спіральної скоро і сліду не залишиться я так бачу (гризуть рибки). Я ще чекаю мають дати криптокорину.

Нарахунок кімнатної температури я вже писав в мене зараз в день і вночі в кімнатах 16,5 градуса. Перед сном автоматика нагріває ще десь на градус - півтора. Якщо відмінусувати 3-4 градуси бо вода завжди холодніша ніж в кімнаті, я сумніваюсь що при 13 градусів вони довго протягнуть, але все ж дякую за список рослин. В мене ще й будинок зі всіх сторін обвіває вітер ні дерев ні захисту ніякого та ще й на будинок на дуже високому горбі, тому якщо буду кочегартити температуру в кімнатах до 22 градусів ніякої зарплати на опалення не хватить.
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
drv
сообщение 31.1.2014, 13:50
Сообщение #19


Aquafanatic
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 1 599
Регистрация: 4.4.2013
Из: Рубежное
Украина
Благодарности: 3427 раз(а)


blush.gif советую приобрести нагреватель, это 100-150грн. Если вуалехвосты еще и вытерпят такую температуру воды, то за сомиков становится не по себе. На них не оденешь валенки или желетку! search.gif
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Владимир Орис
сообщение 31.1.2014, 14:25
Сообщение #20


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 191
Регистрация: 6.9.2012
Из: Тернополь
Украина Украина
Благодарности: 178 раз(а)


Зверніть увагу наскільки Ваши рибки і рослини не підходять одна до одної і не лише тому, що платидорас нічний хижак, а лобелія кардиналіс - отруйна рослина:
платидорас температура утримання 27 - 29°С.
сомік крапчастий температура утримання 20-25 °C
золота рибка температура утримання 15—20°C.
Коли ви підбираєте собі рослини і риби до акваріуму, зважайте на умови, в яких повинні жити ваші рибки і рослини. Підбирайте таких мешканців акваріуму, для яких умови акваріуму будуть найкращими і які не завдадуть шкоди одне одному.


--------------------
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение

2 страниц V   1 2 >
Начать новую темуОтветить в данную тему
Теги
Нет тегов для показа


1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

Свернуть

> Похожие темы

  Тема Ответов Автор Просмотров Последнее сообщение
Нет новых В теме есть приложенияАкваріум-столик
аква-підставка під телевізор
207 podlesniy 59 753 21.1.2022, 6:33 Посл. сообщение: podlesniy
Нет новых сообщений Потрібні поради до вибору наноакваріума
4 OzzyZig 23 814 28.2.2020, 7:50 Посл. сообщение: Митрич
Нет новых сообщений В теме есть приложенияПерший акваріум
1 AndriyZuliak 7 122 13.9.2019, 10:07 Посл. сообщение: drv
Нет новых В теме есть приложенияАкваріум і війна
124 podlesniy 28 552 13.1.2018, 8:47 Посл. сообщение: podlesniy
Нет новых сообщений Мій перший акваріум на 23 л.
Проблеми і набування досвіду
7 Bohdan19 3 297 22.1.2017, 15:20 Посл. сообщение: Bohdan19

 



Перейти в начало страницы RSS Текстовая версия Сейчас: 27.4.2024, 22:05