Aquasys - удобрения нового поколения
Украинский форум аквариумистов

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )
> Інформація щодо успішного утримання та розведення креветок "бджіл"
Інформація щодо успішного утримання та розведення креветок "бджіл"
Вы не можете просмотреть результаты опроса, не проголосовав в нем. Пожалуйста, авторизуйтесь и проголосуйте, чтобы увидеть результаты этого опроса.
Всего голосовавших: 90
Гости не могут голосовать 
Vzhyk
сообщение 29.12.2010, 16:33
Сообщение #1


Аквариумист
**
Группа: Пользователи
Сообщений: 93
Регистрация: 6.1.2010
Из: Киев
Украина
Благодарности: 400 раз(а)


Прикрепленное изображение


Такаюкі Ширакура - інформація щодо успішного утримання та розведення креветок "бджіл""Бджоли" і особливо їх нащадки дуже чутливо реагують на отруйні речовини, що утворюються у воді через надлишок їжі, відходи життєдіяльності та інше. Навіть, коли Ви упевнені, що Ваш акваріум добре збалансований, і коли у Вас немає поганих показників при проведенні тестів води, і Ви не перегодовуєте своїх вихованців та робите усе інше, як потрібно - існує багато історій про серйозні проблеми або смертність "бджіл" у акваріумах, де інші креветки не відчувають жодних труднощів.

Пошук рішення; перші думки
Часто допомагає більш часте очищення верхніх шарів грунту за допомогою сифону. Так Ви запобігаєте утворенню шкідливих речовин у субстраті. Більше того, у деяких випадках посилення фільтрації та зменшення кількості їжі може допомогти. Іноді краще годувати менше, але частіше. Акваріуми із, здавалося б, надмірною фільтрацією та м'якшою водою у більшості випадків значно кращі для креветок. Тим не менше, потрібно уникати дуже сильної течії, ці креветки не дуже радіють швидкому руху води.

Встановлення нового акваріуму для розведення
При запуску нового акваріуму для розведення, ми в ідеалі використовуємо донний фільтр, який перетворює грунт на фільтраційний матеріал і переносить потенційно небезпечні субстанції донизу до того, як вони можуть бути підібрані креветками, і призвести до інтоксикації.

У додаток, Ви можете запустити зовнішній фільтр, але потрібно закрити вхідний отвір фільтру якісною губкою задля запобігання всмоктуванню креветок.

Після ми насипаємо грунт Shirakura Red Bee Sand просто на донний фільтр; цей грунт був спеціально розроблений для утримування та розведення "бджіл". Завдяки своїй високопористій сруктурі він забезпечує величезну поверхню для важливих мікроорганізмів, і таким чином виконує функції фільтраційного елементу дуже добре.

!Важливо!
При використанні Red Bee Sand разом із донним фільтром, шар грунту має бути рівним, щоби вода легко проникала крізь нього по всій поверхні, дозволяючи бактеріям заселити грунт повністю. Холмистий ландшафт погіршує продуктивність фільтрації через те, що вода проходить лише у тонких місцях.


Шар цеоліту або іншого фільтраційного матеріалу під грунтом Shirakura не є необхідним.

Red Bee Sand знижує карбонатну жорсткість (КН) і рівень рН, чим забезпечує ідеальні водні параметри для Ваших тварин.

Наші параметри води до і після...
З-під крану: рН - 7,6; загальна жорсткість - 10° dGH; карбонатна жорсткість - 6° dGH.
Вода у акваріумі: рН - 6,5; загальна жорсткість - 7° dGH; карбонатна жорсткість - 0° dGH.

Пояснимо параметри.
Значення pH нижче 7 дуже важливе для виключення наявності високотоксичного аміаку (NH3), який перетворюється на амоній (NH4) при рівні кислотності рН вищому за 7.
Загальна жорсткість (GH) вища за 5 також дуже важлива, оскільки нестача мінералів може призвести то проблем линьки; окрім того, мікроорганізми, необхідні для очищення води також працюють краще при вищому рівні GH. Якщо Ваша вода з-під крану вже м'яка і має значення дуже низьке значення GH, пан Ширакура розробив рідкий кальцій - Liquid Mineral Ca+, який підвищує лише рівень GH і не змінює рівню KH, допомагаючи бактеріям працювати краще.
Карбонатна жорсткість = 0
Ми прагнемо до значення КН = 0, так як це стимулює креветок до розмноження і запобігає утворенню довгих репродуктивних пауз. У природі інстинкт розмноження стимулюється початком сезону дощів, коли КН знижується у місцях проживання креветок.

На відміну від спеціальних грунтів для рослинних акваріумів, Red Bee Sand не містить жодних добрив, і тому абсолютно безпечний для креветок.

Зважаючи на свою спеціальну стуктуру, у перші кілька тижнів він може накопичити потенційно шкідливі речовини, які потім розкладаються бактеріями, що поступово заселяють грунт протягом цього періоду. Якщо жителями акваріуму або залишками їх їжі виробляється не дуже багато шкідливих речовин, грунт працює просто чудово, а нітрифікація відбувається таким чином, щоби уникати нітритних піків. За словами пана Ширакури, креветки можуть бути запущені до такого акваріуму вже за шість годин після стабілізації параметрів води.


!Зверніть увагу!
Наведені процедури не рекомендовані новачкам і потребують великого досвіду, а також жорсткого контролю параметрів води протягом перших тижнів. Якщо Ви бажаєте зробити усе безпечно, дайте акваріуму 3...4 тижні для встановлення циклу.


Використання опалого листя, осинових шишок, осмотичної води, води, пропущеної крізь торф тощо
Будь ласка, утримуйтесь від використання "пом'якшувачів", як-то опале листя, шишки та інше.
Якщо Ви плануєте кілька коряг, що ніколи до того не використовувались у акваріумі, будь ласка, переконайтеся, що ви усе (воду, дерево) підготували правильно.

!Важлива порада!
Будь ласка, не використовуйте воду після зворотного осмосу, пропущену через торф або демінералізовану воду для наповнення акваріуму з Red Bee Sand. Це може "урізати" ефективність грунту.


У грунті Red Bee Sand є лужні та кислотні агенти, що утримують рН на рівні 6,5 в результаті свого сполучення і запобігають його підвищенню або падінню у довгостроковій перспективі. Однак, якщо лужні елементи цього субстрату будуть нейтралізовані, наприклад, великою кількістю гумінових кислот у воді, через деякий час кислотні складові призведуть до ефекту, коли рівень рН небажано знизиться за 6. Осмотична вода, напроти, може призвести до аномально швидкого розпаду різних складових, що знизить ефективність грунту.


При використанні відповідно до наших рекомендацій та регулярних підмінах води на 20% кожні два тижні, Red Bee Sand буде фукціонувати, щонайменше, протягом року.

Нітрифікація
У акваріумі вода очищується бактеріями трансформацією шкідливих речовин у безпечні під час процесу, що зветься нітрифікацією. Недостатня нітрифікаціє, напевне, є однією з найбільших причин проблем у креветок "бджіл".

Бактерії роду Nitrosomonas окислюють амоній/аміак (NH4/NH3) до нітриту (NO2), а Nitrobacter трансформують нітрит у досить нешкідливий нітрат (NO3). Важливо, що обидві бактерії потребують кисню для своєї роботи.

На жаль, Nitrobacter не встигає за розвитком Nitrosomonas, таким чином, перенаселений акваріум та дуже багато корму можуть призвести до підвищення рівню нітритів. "Занадто сильно" і "дуже багато" в даному випадку не варто сприймати буквально - акаріум може бути заповнений кількома тваринами з невеличкою кількістю їжі, але для щойно запущених акваріумів та акваріумів з поганим циклом цього може бути занадто.

Рівень нітритів має бути під постійним контролем за допомогою крапелних тестів, оскільки постійно високий рівень нітритів (більше 0,8 мг/л) може бути смертельним для креветок, навіть, якщо вони не будуть задихатись, як риби. Якщо помічено високий рівень нітритів, неохідно діяти негайно, підмінюючи воду до тих пір, доки рівень нітритів не спаде до нормального. У ідеалі ані нітритів, ані амонію/аміаку не повинно бути зафіксовано у добре збалансованому акваріумі з номальним циклом. Проте, це не означає автоматично, що усе просто добре. Креветки, як відомо, мандрують по дну і можуть натрапити на небезпечні речовини там, ще до того, як ці речовини можуть бути зафіксовані за допомогою крапельних тестів. Час від часу креветки помирають через це, коли інші члени групи не подають жодних ознак занепокоєння - а вода, сама по собі, у нормі.

Рівень нітратів, як кінцевого продукту нітрифікації, може бути знижений за допомогою підмін води або рослин, що швидко ростуть. Але нітрати також метаболізуються анаеробними бактеріями, які можуть жити у Red Bee Sand. Через його дуже пористу структуру, за допомогою аеробних бактерій, у гранулах деякі анаеробні зони можуть бути пристосовані для життя батерій, що знижують нітрати. Ця функція грунту є найбільш ефективною, коли він використовується, к фільтраційний матеріал разом із донним фільтром.

Бактерії та м'яка вода

На жаль, у м'якій воді спостерігається тенденція до зниження активності та розвитку бактерій, на відміну від жорсткої води. Будь ласка, майте це на увазі, якщо вода з-під крану у Вас м'яка, а Ви збираєтесь використовувати Red Bee Sand. Рівень pH між 7 та 8 буде ідельним для нітрифікуючих бактерій, але креветкам це не потрібно. Ось причина, чому в Японії акваріуми з "бджолами" часто потужно фільтруються, щоби надати бактеріям більше місця для життя, навіть шляхом використання кількох зовнішніх фільтрів у деяких випадках. Таким чином, питання оптимальна кількості бактерій, якого можна досягнути в акваріумі, залишається відкритим. Дуже рекомендується задіяти великі площі грунту Red Bee Sand, використовуючи донний фільтр. Це дасть, наприклад, 8 літрів фільтраційного матеріалу в акварімі довжиною 60 см - що відповідає достатньо великому зовнішньому фільтру. Донний фільтр має забезпечувати якомога більшу потужність для оптимізації циркуляції води та активізації бактерій у грунті.

Тести, проведені виробником, дали наступні результати: якщо донний фільтр покриває усю пощу акваріуму, максимальна популяція бактерій досягається за умови, коли весь об'єм води у акваріумі проганяється фільтром за 5 хвилин. Наприклад, для 50-літрового акваріуму 10 літрів води мають проганятись фільтров за 1 хвилину.

Виходить, що це перевищує звичайну рекомендацію по фільтрації - 1 або 2 об'єми на годину. Та, якщо Ви візьмете "величезну фільтраційну поверхню" до уваги і до деякої міри низьку проникність певних ділянок грунту, так само, як і ідеальний рівень забезпечення киснем бактерій, Ви отримаєте це значення.

Однак, це те, чого простий донний фільтр виконати не може, Вам варто підключити зовнішній фільтр до решітки донного фільтру для досягнення такого результату. Окрім того, ми не бажаємо, щоби наші креветки циркулювали по акваріуму, тому вважаємо, що "нормального" функціонування фільтру у більшості випадків достатньо. У описаному нами тесті йшлося про оптимальні умови для бактерій та найбільшу можливу популяцію бактерій, але трохи менше - це не так вже й погано. Для того, щоби підтримувати постійно добрий протік води через грунт, важливо регулярно прибирати його верхній шар на глибині 2...3 см за допомогою сифону, це не даватиме грунту замулюватись.


pH понад 6
Рівню рН понад 6 слід уникати постійно, оскільки це зробить життя нітрифікаційних бактерій дуже складним. За певних обставин усі важливі нітрифікаційні процеси не піднімаються вище грунта, що призводить до постійного встановлення циклу в акваріумі, або навіть його неможливості. Цей феномен спостерігається, коли ферменти бактерій Nitrosomona блоковані або через надлишок азотистих кислот, що є отруйними для нітробактерій. Або замість важливих корисних бактерій розвиваються інші мікроорганізми, які розмножуються навіть довше... Проте, не будемо заглиблюватися і відходити від теми.

На жаль, неможливо визначити або передбачити кількість бактерій та їх стан в акваріумі, і кожен просто покладається на час, як основний критерій. Проте, визначальна річ - це не як довго, а як добре акваріум був запущений. І якщо Ви прорахуєтесь, смерті креветок не змусять себе чекати.

!Важливо - що робити, якщо креветки поводяться дивно!
Якщо Ви помітили незвичну поведінку своїх креветок, або Ви помітили, що кількість померлих креветок зростає, будь ласка, перевірте параметри води і, у разі відхилень, замініть близько 40% води негайно; також рекомендовано прибрати грунт за допомогою сифону разом з підміною. Таким чином Ви переконаєтесь, що грунт вільний від рештків життєдіяльності та залишків їжі. Утримайтесь від годування протягом наступних кількох днів та замініть частину води наступного дня також. Будь ласка, перевіряйте параметри води щодня, доки система знову не запрацює стабільно.Якщо тварини вже мають погіршене здоров'я, деякі з них можуть померти протягом кількох днів, хоча кондиції у акваріумі вже у нормі знову. Це також стосується випадків, коли креветки "приходять" із акваріумів з поганими умовами або були у під стресом у інший спосіб, а поселяються у акваріум, де умови є нормальними. Це активує їх організм, тварини стають більш активними у короткий термін, зростають, намагаються линяти і помирають, оскільки вони вже виснажені, а процес линьки дуже сильно відбивається на організмі. Якщо вони помирають за таких обставин, це не означає, що новий акваріум забруднений якимось чином, а навпаки - це може зучати, як парадокс.

Критичний час
Щойно встановлений акваріум або знову заселений проходить найкритичніший час у перші 30 днів, коли багато залишків їжі та посліду тварин не розкладаються і таким чином знешкоджено у доволі короткий час. Краще починати заселяти акваріум повільно, починаючи з невеликої кількості тварин і годуючи лише раз на кілька днів маленькими порціями.


Навіть у добре зацикленому акваріумі бактерії мають адаптуватись до нових умов, коли усі раптово запускають в новий акваріум, яких годують багато. На жаль, цей адаптаційний період млже бути занадто довгим для креветок.

Не має значення, як довго акваріум працює, там завжди стільки бактерій, скільки можуть прохарчуватись. Система вже сформувалася. Якщо Ви додаєте тварин, або якщо Ви забираєте їх велику кількість з акваріума, що добре працює, з великою кількістю жильців, баланс руйнується і повинен перевстановлюватись. Ось причина, чому до акваріуму треба ставитись обережно.

Запуск акваріуму "старою водою" з іншого акваріуму
Ми не рекомендуємо запуск акваріуму із грунтом Red Bee Sand, хоча це часто пропагується задля скорочення термінів встановлення циклу акваріуму. Ані коли Ви збираєтесь запустити креветок раніше, ані в іншому випадку. Проблема у наступному - що робитимуть мільйони бактерій у новому, "голому" акваріумі? Переважна більшість з них, скоріше за все, загине, в основному, через те, що вони потрапили із акваріуму із абсолютно іншими паратмерами води. Ці бактерії також дуже чутливі живі істоти, які переживають подібні зміни дуже важко. Таким чином Ви можете отримати "компот" у Вашому акваріумі - існуючі бактерії або ті, що залишилися живими будуть змушені пристосовуватись до інших, що може зайняти деякий час.

У акваріумі з м'якою водою вірогідність того, що необхідна кількість бактерій для очищення грунту розвинеться у короткий термін, і Ви зможете запускати креветок після кількох днів, невелика. Після вимирання бактерії, що залишились, звичайно, швидко розмножаться, тому що існуватиме надлишок органіки. Проте, як тільки він закінчиться, багато бактерій знову загине через нестачу їжі, а якість води постраждає. За певних обставин встановлення справжнього балансу може забрати багато часу, а Ви не зможете змусити систему працювати. Досить часто зустрічаються повідомлення з наріканнями на смертність креветок, хоча акваріум був запущений зі "старою" водою... Можливо, не хоча, а тому що, навантаження на бактерій було надто вислким, а креветок запустили до акваріуму надто рано після "щеплення" акваріуму. Саме по собі, "щеплення" (запуск акваріуму з водою із іншого акваріуму) - гарна річ для прискорення процесу нітрифікації, але навіть якщо Ви не міряєте параметрів води, будьте певні, що середовище на дні відрізняється від загального, а креветки найчастіше гуляють по грунту, зачіпаючи усе, що там лежить. Якщо Ви хочете запустити акваріум на "старій" воді, будь ласка, дочекайтесь моменту, коли знизу буде дійсно чисто і не буде загрози креветкам, перш ніж заселяти його. На жаль, ми не можемо передбачити, як довго це відбуватиметься.


Із цих міркувань ми, як правило, дозволяємо нашим акваріумам розвиватись повільно, починаючи лише з кількох креветок і годуючи економно. Звичайно, як заводчики ми не завжди маємо таку можливість, тому іноді ми встановлювали нові акваріуми з великою кількістю креветок, що призводило до проблем з Red Bee Sand у двох випадках, і ми скоро брали ситуацію під контроль підміною частини води, чисткою грунту та короткостроковою паузою в годуванні.

Як правило, цей баланс встановлюється із певною регулярність, тобто Ви включаєте світло щодня у той самий час, годуєте відповідно графіку тощо.

Достатньо теорії, переходимо до практики


Шар грунту має бути хоча б 4 см для збереження ефекту від його використання якомога довше і виконання функцій фільтраційного матеріалу якнайкраще. Після заповнення акваріуму грунтом ми повільно наповнюємо його водопровідною водою, щоби якомога менше ворушити грунт. Для декорації ми використовуємо один або два будиночки для креветок (печери, трубки тощо) та кілька шматків шматків моху, замотаних у сітку. Цей скромний декор викликаний тим, що нам потрібні акваріуми з вільним доступом у селекційних цілях. Якщо Ви бажаєте тримати тварин лише для спостереження за ними, то Ви, звичайно, можете облаштовувати акваріум за Вашим бажанням. Підживлення рослин за допомогою безпечних для креветок добрив не є проблемою у акваріумі з Red Bee Sand.


Після заповнення водою ми запускаємо донний фільтр, який у наших акваріумах постійно працює від компресора, додаємо трошки мінерального каміння Mineral Stone, яке насичує воду мінералами і дуже добре поглинає шкідливі речовини. Після цього ми сиплемо на поверхню води корм для новонароджених креветок Chi Ebi - мірну ложечку зі вершечком. Рух поверхні, викликаний фільтром, призводить до того, що корм тоне і рівномірно покриває грунт. Цей спеціальний корм для новонароджених креветок позитивно впливає на формування популяцій важливих мікроорганізмів, вкрай необхідних креветкам, але дорослі також постійно його їдять. Як інші корми, маленькі кількості цього спеціального корму для малечі мають бути з'їдені у короткі проміжки часу. Якщо Ви помітили залишки їжі у акваріумі наступного дня, наприклад, у моху, будь ласка, не годуйте тварин до тих пір, доки корм не зникне, а наступного разу зменшіть дозу корму.


Якщо Ви розглядатимете креветок зблизька, Ви скоро помітите, як вони постійно щось їдять і риються у грунті. Креветки не задовольняються 1-, 2-разовим харчуванням на день, а постійно зайняті іншими справами. Нетронуті покрови мікроорганізмів, таким чином, вельми важливі. На жаль, новонароджені креветки навіть більш вразливі, а лінія між голодуванням і перегодовуванням (і, як наслідок, погіршенням якості води) дуже тонка. Вам варто бути терплячим і поступово визначити необхідну кількість, а також накопичити власний досвід відносно Вашого окремо взятого акваріуму. Навіть два акваріуми у одному будинку, однаково облаштовані, не працюють синхронно, кожен є окремим самостійним маленьким біотопом, і існують мікробіологічні відмінності між акваріумами, іноді значні. Ось чому, наприклад, багато маленьких креветок розвиваються у одному акваріумі, а у іншому усі гинуть протягом перших 10 днів.

Коли усі поверхні для випасання креветок є уже вичищеними, і більше немає водоростей, креветки буквально кидаються на додаткову їжу. Але всього кілька креветок у акваріумі, які знаходять достатньо їжі, часто не звертають уваги на додаткове харчування. Будь ласка, не увійдіть в оману, коли креветки не харчуються через наявність шкідливих речовин у воді або інші проблеми. Ви можете помітити, що щось йде не так, у разі, коли тваринки втрачають активнійсть (не рухаються активно акваріумом); а також не виконують швидких рухів лапками для годування. Креветки, що мають проблеми, переважно сидять із апатією і не перебирають швиденько лапками для годування, як зазвичай.


Креветки полюбляють залишатись у місці, де вони народились, протягом кількох днів, і якщо вони не знаходять достатньо їжі, починають гинути досить швидко. Ми дуже радимо корм для маленьких креветок - коли він досягне кожного куточку акваріуму, утвориться достатньо мікроорганізмів, що виступають їжею для креветок.

Температура
Температура в наших акваріумах для розведення становить 23 - 25 °C. Креветка поїкіломтермна тварина - температура води має прямий вплив на її організм. Коли температура води низька, креветки ростуть повільніше, і репродуктивна активність знижується або взагалі зникає. Висока температура або температура, що зростає надто швидко, може активувати організм на стільки, що тварини зростають дуже швидко, та можуть померти через проблеми із линькою - вони не можуть адаптувати цей процес так швидко. На жаль, ця проблема найчастіше зустрічається, коли влітку температура в акваріумі зростає надто різко. Починаєчи з 30 °C креветки "бджоли" починають гинути, будь ласка, намагайтесь уникати її будь-якою ціною. Також температура не повинна падати нижче 10 °C.

Освітлення
Ми освітлюємо наші акваріуми 11 - 12 годин на добу.
Вам не потрібні будь-які спеціальні лампи, ми використовуємо звичайні лампи денного світла.

Годування
Після установлення акваріуму ми годуємо лише кожні кілька днів, пізніше - щоденно, і завжди - повну з гіркою ложечку корму для новороджених креветок Chi Ebi, кількість корму залежить від заселення акваріуму. Але також даємо шпинат, мангольд і, раз на тиждень, кілька очищених морських креветок. Як завжди, рештки їжі мають бути прибрані з акваріуму, і Вам слід знайти правильну дозу корму, яку тварини можуть спожити протягом 1...2 годин. Краще годувати маленькими порціями більш часто, ніж рідко, та великими порціями раз на кілька днів - настільки великими, що їжа лишається протягом наступних днів неспожитою.


Підміни води
Ми скоротили підміни води у наших акваріумах до 25% щодва тижні, і до тих пір, доки якість води гарна, це не є проблемою. Проте, ми все ж виступаємо за підміни води. У Японії деякі заводчики не підмінюють води навіть довші періоди... Однак, вони часто мають два або навіть більше запущених фільтри на один акваріум, як ми вже згадували.

Якщо нітрифікація проходить добре, і у акваріумі присутні креветки, необхідно перевіряти відходи, рівень нітратів(NO3), фосфатів (PO4) регулярно. Якщо ці параметри дуже високі, Вам необхідно підмінити воду - стільки, скільки потрібно для зниження цих показників до норми. Хороша фільтрація, наприклад, донний фільтр з Red Bee Sand, може призвести до швидшого процесу нітрифікації, ніж зазвичай, тому нітрати можуть зрости досить швидко протягом короткого часу.

Серед параметрів, що потребують частого моніторингу, мають бути принаймні рН, GH, KH, NO2, NO3, NH4, PO4.

Звичайно, не усі ці дані можуть бути застосовані для кожного акваріуму у світі, оскільки акваріуми розвиваються по-різному.
Кожен акваріуміст повинен намагатися досягти правильно відчувати свій акваріум.

Старт - рекомендації на перші 30 днів після запуску акваріуму.

Можна застосовувати до усіх акваріумів, навіть з різними грунтами, як то звичайний грунт чи пісок.

Дії
День 1 Одна ложечка з вершечком корму Chi Ebi, для заселення бактерій.
День 2
День 3 Перевірити параметри води. Якщо GH нижче 5, додати Liquid Mineral Ca+.
День 4
День 5
День 6
День 7 Перевірити параметри води, після того підмінити 1/3 води. Добрі параметри - pH 6 - 7, GH 5 - 15, KH 0 - 2, NO2 і NH4 0 - 0.25 mg/l
День 8
День 9
День 10 Одна ложечка з вершечком корму Chi Ebi.
День 11
День 12
День 13
День 14
День 15 Перевірити параметри води, після того підмінити 1/3 води.
День 16
День 17
День 18
День 19 Перевірити параметри води. Можна запустити перших кількох креветок до акваріуму, якщо усі параметри стабільні. Адаптуйте креветок до нової води повільно. Не годувати.
День 20
День 21
День 22 Перевірити параметри води, дати 1 ложечку з вершечком корму Chi Ebi.
День 23
День 24 Дати корм Ebi Dama або Ebi Dama Special. Зібрати рештки корму за 2 години, якщо їжа не була спожита повністю.
День 25
День 26
День 27 Перевірити параметри води, дати 1 ложечку з вершечком корму Chi Ebi.
День 28
День 29 Дати корм Ebi Dama або Ebi Dama Special. Зібрати рештки корму за 2 години.
День 30 Підмінити 1/3 води.

Тепер можна додавати більше креветок до акваріуму, якщо Ви бажаєте, і поступово збільшуйте кількість корму. Проте, все ще дуже важливо постійно відслідковувати параметри води, наприклад, вимірювати рівень натратів (NO3) та фосфатів (PO4).

План годування - рекомендації

Для добре зацикленого та стабільного акваріуму:

День------------Чим годуємо
Понеділок------Chi-Ebi
Вівторок--------Ebi-Dama
Середа---------Шпинат/мангольд та Chi-Ebi
Четвер----------Ebi-Dama
П'ятниця--------Chi-Ebi
Субота----------Ebi-Dama Special
Неділя----------М'ясо креветки та Chi-Ebi

Підказка!

Завжди прибирайте залишки їжі за 2 години після годування. Бажано годувати стільки, щоби не лишалось залишків їжі після означого часу.

-----------------
Статтю взято звідси.
Автори - Takayuki Shirakura, Carsten Logemann, Frank Logemann.
Переклад - мій (не претендує на еталонність, але суть, здається, передав). Відносно перекладу приймаються усі критичні і не дуже поправки - коментуйте просто в темі, що і як краще (на Ваш погляд) написати.


Сообщение отредактировал Vzhyk - 2.1.2011, 22:16


--------------------


6
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
2 страниц V   1 2 >
Ответов (1 - 19)
АнЮтА
сообщение 29.12.2010, 16:49
Сообщение #2


Aquafanatic
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 2 728
Регистрация: 30.7.2009
Из: Кривой Рог
Украина Украина
Благодарности: 6106 раз(а)


Vzhyk, спасибо! Очень интересная информация. Только вот рисуночки сильно мелкие, хотелось бы побольше smile.gif


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Vzhyk
сообщение 29.12.2010, 16:55
Сообщение #3


Аквариумист
**
Группа: Пользователи
Сообщений: 93
Регистрация: 6.1.2010
Из: Киев
Украина
Благодарности: 400 раз(а)


Цитата(АнЮтА @ 29.12.2010, 16:41) *
Только вот рисуночки сильно мелкие

Взято з оригіналу збільшити не зможу якісно.

Сообщение отредактировал Vzhyk - 29.12.2010, 16:56


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
АнЮтА
сообщение 29.12.2010, 17:22
Сообщение #4


Aquafanatic
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 2 728
Регистрация: 30.7.2009
Из: Кривой Рог
Украина Украина
Благодарности: 6106 раз(а)


Vzhyk, тогда пусть так будет smile.gif


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
BSI
сообщение 12.1.2011, 15:38
Сообщение #5


Я украинец, и горжусь этим!
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 3 514
Регистрация: 1.3.2010
Из: Киев
Украина Украина
Благодарности: 11685 раз(а)


Толково!


--------------------
Самурай без меча подобен самураю с мечом, но только без меча


Здесь можно посмотреть мои аквариумы


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Vzhyk
сообщение 12.1.2011, 15:46
Сообщение #6


Аквариумист
**
Группа: Пользователи
Сообщений: 93
Регистрация: 6.1.2010
Из: Киев
Украина
Благодарности: 400 раз(а)


BSI, писали толкові люди smile.gif
Ось тут є відео їхніх аквасів - AquaNet.TV


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
BSI
сообщение 12.1.2011, 16:16
Сообщение #7


Я украинец, и горжусь этим!
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 3 514
Регистрация: 1.3.2010
Из: Киев
Украина Украина
Благодарности: 11685 раз(а)


Vzhyk, згоден.... Ось і собі думаю про креветок на "порядних" грунтах smile.gif Зараз наведу лад в Мерседесі, і наступним акваріумом на підвіконні буде нано на гарному грунті smile.gif .... мабуть ......... smile.gif

Сообщение отредактировал BSI - 12.1.2011, 16:16


--------------------
Самурай без меча подобен самураю с мечом, но только без меча


Здесь можно посмотреть мои аквариумы
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Vzhyk
сообщение 12.1.2011, 16:31
Сообщение #8


Аквариумист
**
Группа: Пользователи
Сообщений: 93
Регистрация: 6.1.2010
Из: Киев
Украина
Благодарности: 400 раз(а)


Цитата(BSI @ 12.1.2011, 16:08) *
Ось і собі думаю про креветок на "порядних" грунтах

А я не стримався (лежать мішки Ширакури на балконі smile.gif ) - і завів акву за правилами, що надані у таблиці. Учора міряв параметри (3 день після запуску) - усе, як у них і вказано smile.gif Круто поки що!


--------------------
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Ptica
сообщение 12.1.2011, 17:13
Сообщение #9


Aquafanatic
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 1 279
Регистрация: 5.9.2009
Из: Кропивницкий
Украина Украина
Благодарности: 3720 раз(а)


Цитата(Vzhyk @ 12.1.2011, 17:23) *
А я не стримався (лежать мішки Ширакури на балконі

А что за грунт, цена?
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
memphis_31
сообщение 12.1.2011, 17:54
Сообщение #10


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Партнёры
Сообщений: 797
Регистрация: 24.1.2010
Из: Чернигов
Ирландия Украина
Благодарности: 1136 раз(а)


Хорошая и полезная информация!


--------------------
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
little_cat2006
сообщение 12.1.2011, 18:03
Сообщение #11


Aquafanatic
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 2 364
Регистрация: 18.7.2010
Из: Житомир
Украина Украина
Благодарности: 5590 раз(а)


Цитата(Ptica @ 12.1.2011, 17:05) *
А что за грунт, цена?

Вот сдесь можно почитать.

Сообщение отредактировал little_cat2006 - 12.1.2011, 18:05


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Vzhyk
сообщение 12.1.2011, 18:50
Сообщение #12


Аквариумист
**
Группа: Пользователи
Сообщений: 93
Регистрация: 6.1.2010
Из: Киев
Украина
Благодарности: 400 раз(а)


Цитата(little_cat2006 @ 12.1.2011, 17:55) *
Вот сдесь можно почитать.

... а також тут


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Vzhyk
сообщение 6.2.2011, 18:40
Сообщение #13


Аквариумист
**
Группа: Пользователи
Сообщений: 93
Регистрация: 6.1.2010
Из: Киев
Украина
Благодарности: 400 раз(а)


Презентую фото мого акваріуму, що запускався відповідно до статті:


Завтра - тридцятий день. Підміню 1/3 води. Поки що усе йшло, як "книга пише".


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
gera.natali
сообщение 8.2.2011, 17:26
Сообщение #14


Аквариумист
**
Группа: Пользователи
Сообщений: 83
Регистрация: 31.5.2010
Украина
Благодарности: 170 раз(а)


Какие у вас параметры воды на сегодня?


--------------------
Развожу креветок - www.shrimp.com.ua
Пишу песни - www.radorec.com
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Vzhyk
сообщение 8.2.2011, 17:44
Сообщение #15


Аквариумист
**
Группа: Пользователи
Сообщений: 93
Регистрация: 6.1.2010
Из: Киев
Украина
Благодарности: 400 раз(а)


Цитата(gera.natali @ 8.2.2011, 17:18) *
Какие у вас параметры воды на сегодня?

pH<6,4; GH=1; KH=0...2; NO2, NH4=0; t=24.

Сообщение отредактировал Vzhyk - 8.2.2011, 17:46


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
yarishNEW
сообщение 3.6.2011, 22:16
Сообщение #16


Читатель, звать Олег
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 12 003
Регистрация: 11.1.2010
Из: Кременчуг
Украина
Благодарности: 22490 раз(а)


Подписался на тему - почитаю более внимательно.


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Vzhyk
сообщение 19.6.2011, 16:38
Сообщение #17


Аквариумист
**
Группа: Пользователи
Сообщений: 93
Регистрация: 6.1.2010
Из: Киев
Украина
Благодарности: 400 раз(а)


Більше 2 місяців не перевіряв параметри води. Вирішив глянути, що там і як.
pH=6,2; GH=14; KH=2; NO2=0,5.
Здається, все нормально smile.gif


--------------------
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
little_cat2006
сообщение 19.6.2011, 16:55
Сообщение #18


Aquafanatic
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 2 364
Регистрация: 18.7.2010
Из: Житомир
Украина Украина
Благодарности: 5590 раз(а)


Цитата(Vzhyk @ 19.6.2011, 16:30) *
NO2=0,5.
Здається, все нормально

а мне кажется, что нитриты должны быть 0......... А какие показания по нитратам?

Сообщение отредактировал little_cat2006 - 19.6.2011, 16:56


--------------------
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Vzhyk
сообщение 19.6.2011, 17:22
Сообщение #19


Аквариумист
**
Группа: Пользователи
Сообщений: 93
Регистрация: 6.1.2010
Из: Киев
Украина
Благодарности: 400 раз(а)


Цитата(little_cat2006 @ 19.6.2011, 16:47) *
а мне кажется, что нитриты должны быть 0

Звісно smile.gif Що й досягається за допомогою підміни води, якщо вони полізли за 0,25.

Цитата(little_cat2006 @ 19.6.2011, 16:47) *
А какие показания по нитратам?

NO3=0.

В принципі, тести смужкові, тому показання є неідеальними. Я ж не можу вкрай точно відрізнити колір 0 і 1 по нітритам sad.gif


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Vzhyk
сообщение 20.10.2011, 11:29
Сообщение #20


Аквариумист
**
Группа: Пользователи
Сообщений: 93
Регистрация: 6.1.2010
Из: Киев
Украина
Благодарности: 400 раз(а)


Прошу мене вибачити. Ввів усіх в оману своїм дальтонізмом. Я користуюся смужковими тестами Тетра. І від самого початку невірно трактував колір індикатора загальної жорсткості GH - звідти і виходили показники під 14...16. На справді, жорсткість коливається від 7 до 8 німецьких градусів!


--------------------


Благодарности:
BSI,
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение

2 страниц V   1 2 >
Начать новую темуОтветить в данную тему
Теги
Нет тегов для показа


1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

Свернуть

> Похожие темы

  Тема Ответов Автор Просмотров Последнее сообщение
Нет новых Важно: В теме есть приложенияТравник на 70л без "сложностей", отчет-инструкция
Подробное описание запуска
55 richmond 56 646 Сегодня, 7:59 Посл. сообщение: Виталий_tata
Нет новых сообщений В теме есть приложенияПовернення "Скромняги" 20л
32 Гоцман я 8 396 3.12.2020, 20:33 Посл. сообщение: Гоцман я
Нет новых В теме есть приложения"Под пологом сельвы"
170 литров. Попытка создания травника.
334 Serij0109 62 570 3.12.2020, 19:04 Посл. сообщение: Serij0109
Нет новых сообщений CO2 обратный клапан, AQUAXER, G1/8" (внутренняя резьба).
0 Arowana Info 49 30.11.2020, 15:16 Посл. сообщение: Arowana Info
Нет новых сообщений В теме есть приложенияПродам Эхинодорус "Deep Purple"
Днепр, Украина
27 RRuslan 12 068 29.11.2020, 22:46 Посл. сообщение: RRuslan

 Перейти в начало страницы RSS Текстовая версия Сейчас: 5.12.2020, 18:33