Aquasys - удобрения нового поколения
Украинский форум аквариумистов

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )




> "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE, Створення природного акваріума
true_red
сообщение 14.10.2018, 10:09
Сообщение #1


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Всіх вітаю в моїй темі.
Підготовку до запуску цього скейпу почав можна сказати ще майже пів року тому. Детально продумував композицію і обладнання. Частину купував ще на попередній акваріум, як виявилось дещо все ж доведеться міняти, але про це пізніше.
Що маємо:
Акваріум 60*35*35 - зроблено на замовлення разом з тумбою.
Світло Rival Max Spectral 50 - світильник буду міняти на більший, все ж на 60 см довжини акваріума він слабуватий, навіть не те щоб слабуватий, скоріш через розміщення діодів на двох платах просто по краям недосвічує.
Фільтр Aqua Nova NCF 600 - теж найближчі пару місяців поміняю, претензій в плані якості фільтрації нема, зі своєю задачею справляється на всі 100, але трохи шумить. Планую замість нього JBL CristalProfi e 701 чи 702, поки не розібрався чим вони відрізняються і який кращий.
Балонна система СО2, балон на 2 літри, електромагнітний клапан.
Світло і СО2 працює через таймери.
Обігрівач Atman AT-50, ViaAqua 50 Вт.

11.10.18 - запуск
Прикрепленное изображение

Оскільки біля задньої стінки високий шар грунту, то використав підложку з лави фракцією близько 1см. Лави пішло майже 5 літрів. Насипавши лаву, почав виставляти хардскейп. Коряга з вільхи. Пролежала на балконі кілька місяців, геть висохла і не хотіла тонути, довелось її зварити. І все ж на 100% плавучості не позбавився, того прив'язав камінь.
Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение

Поверх лави насипав Живий грунт від AQUAYER. Сподобалось мені з ним працювати, звісно в мріях колись запуститись на системі ADA, але поки маємо що маємо. Тим паче грунт хороший і недорогий. Мені на запуск вистачило всього 5 літрів, шар грунту від 3 до 5 см.
Прикрепленное изображение

Спереду насипав світлий кварцовий пісок фракцією близько 2 мм. І для деталізації використав річкову гальку.
Прикрепленное изображение

Ну і найвідповідальніший момент, посадка рослин. Головне ними не зіпсувати хороший хардскейп. З деякими ролинами, що в мене були, довелось попрощатися.
Список рослин:
Micranthemum sp. Monte Carlo
Lilaeopsis brasiliensi
Staurogyne repens
Ranunculus inundatus
Cryptocoryne wendtii var."Green"
Cryptocoryne wendtii var."Brown"
Cryptocoryne affinis "Metallic Red"
Alternanthera reineckii sp. 'Mini'
Limnophila aromatica sp. 'Mini'
Microsorum pteropus "Minor" 
Didiplis diandra
Hygrophila pinnatifida
Anubias barteri var. nana "Petite"
Riccardia sp. "Borneo"
Vesicularia montagnei
Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение

Садити рослини в цей грунт одне задоволення
Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение

Посадку рослин завершено, обережно заливаємо акваріум водою. Вода з крану. Використовував AQUAYER Антитоксин Vita. Також використав Біостартер від AQUAYER.
Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение

Одразу після заповнення водою, на щастя вдалось зробити це акуратно.
Прикрепленное изображение

А ось так виглядав акваріум наступного дня.
Прикрепленное изображение

По ходу буду викладати фото розвитку і робити коментарі. Поклеїв мохи, фото ще не робив. Не зовсім впевнений чи туди куди треба поклеїв. Так що буду вдячний за поради і критику. Далі буде...


--------------------


5
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
7 страниц V  « < 4 5 6 7 >
Ответов (100 - 119)
true_red
сообщение 24.2.2020, 21:52
Сообщение #101


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Ну, на колір і смак, як кажуть.
Мені такий варіант подобається більше. Але треба дождатись, коли задній план промалюється, коли ротали вищі будуть.
А як набридне, чи не сподобається цей дизайн, то перемістити червоні в правий кут а роталу грін в центр не так і складно.
Я не виключаю такого варіанту, якщо цей набридне.
Дякую hi.gif


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 29.2.2020, 10:49
Сообщение #102


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Вчора зфоткав. Виходить наче непогано.
Ще трошки і можна буде ловити момент, коли всі рослини будуть в ідеальному стані і розмірі. Тоді вже і дістану з акваріума все обладнання і спробую зробити гарне фото, наскільки це можливо з телефона.
Прикрепленное изображение


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Gepard
сообщение 29.2.2020, 12:11
Сообщение #103


Активный аквариумист
***
Группа: Журналисты
Сообщений: 204
Регистрация: 4.2.2014
Из: Киев
Украина Украина
Благодарности: 313 раз(а)


оксидатор помогает в борьбе с водорослями?
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 29.2.2020, 15:22
Сообщение #104


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Та чесно кажучи складно сказати.
Я його купляв сподіваючись, що не так часто доведеться стінки від нальоту чистити і каміння думав не буде зеленіти. Впевнено сказати, що тепер стінки і каміння зеленіють повільніше не можу.
Але більше водоростей ніяких і ніде нема, це факт.
Принаймні ця штука гарно булькає, бульки такі дрібні, наче туман, досить ефектно виглядає


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 7.3.2020, 12:41
Сообщение #105


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Не полінився зробити фотки без обладнання. Задній план ще далекий до ідеалу, але мені вже дуже подобається.
Щільність ротал чудова, при наступній стрижці верхівки ротал садити вже не буду, просто пострижу по формі і вже нехай верхівки самі відростають. При минулій стрижці, зрізані верхівки я посадив, і шапку(хоч і невисоку) отримав одразу, однак є і недоліки в такого методу стрижки і посадки ротал. Верхівки зрізані стартонули в рості швидше, ніж зі зрізаних стебел почали рости нові стебла. В результаті верхівка шапки трохи ріденька вийшла, але нижча ротали ростуть щільно.
Роталу грін думаю вже теж можна буде стригти. Стрижку планую через кілька днів. І стаурогін треба прорідити, монте карло теж потребує стрижки. Якраз буде можливість випробувати нові інструменти(ножиці, пінцет). Отримав в подарунок дуже мініатюрні ножиці Fluval, думаю ними буде набагато зручніше стригти грунтопокривні рослини в невеликому акваріумі.
Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение



--------------------


Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
mir_
сообщение 8.3.2020, 13:44
Сообщение #106


Aqu@f@n@tic любитель Nature Aquarium
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 3 231
Регистрация: 10.1.2010
Из: Луганск
Украина
Благодарности: 9247 раз(а)


Огонь! нет слов, снимаю шляпу hi.gif


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 9.3.2020, 8:26
Сообщение #107


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


mir_, дякую, дуже приємно таке читати hi.gif


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 11.3.2020, 22:54
Сообщение #108


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Вчорашня стрижка
Прикрепленное изображение


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
mir_
сообщение 12.3.2020, 11:38
Сообщение #109


Aqu@f@n@tic любитель Nature Aquarium
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 3 231
Регистрация: 10.1.2010
Из: Луганск
Украина
Благодарности: 9247 раз(а)


отрастет шапка, причесать и фото на конкурс good.gif


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 12.3.2020, 13:06
Сообщение #110


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


mir_, та я зірок з неба не ловлю. Але в цьому місяці хочу на конкурс "акваріум місяця" від aquayer відправити фото. Думаю якраз коли оголосять наступний відбір, акваріум буде в хорошому стані.


--------------------
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
biologist
сообщение 12.3.2020, 16:03
Сообщение #111


Я присматриваюсь...

Группа: Присматриваюсь
Сообщений: 4
Регистрация: 31.8.2015
Из: Киев
Украина Украина
Благодарности: 9 раз(а)


Цитата(true_red @ 12.3.2020, 13:10) *
mir_, ...в цьому місяці хочу на конкурс "акваріум місяця" від aquayer відправити фото...

О, то я знач почекаю іншого місяця, з Вами не потягаєшся:))


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 12.3.2020, 16:32
Сообщение #112


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


biologist, хах, от блін, спалився rofl.gif .
Ну ваш акваріум мені дуже подобається, так що ще не факт чий акваріум оцінять вище


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
mir_
сообщение 12.3.2020, 18:27
Сообщение #113


Aqu@f@n@tic любитель Nature Aquarium
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 3 231
Регистрация: 10.1.2010
Из: Луганск
Украина
Благодарности: 9247 раз(а)


а где проводят этот конкурс? на аквафоруме нет этого конкурса уже несколько лет.


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 12.3.2020, 19:49
Сообщение #114


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


mir_ , та вже певно рік, як відновили конкурс. Тепер він проходить в інстаграмі


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 27.3.2020, 13:48
Сообщение #115


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Якось так. Через кілька днів знову стригти треба
Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение



--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 13.4.2020, 12:34
Сообщение #116


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Акваріуму рівно 18 місяців після старту.
Прикрепленное изображение


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 14.5.2020, 23:46
Сообщение #117


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Давно не писав розгорнутих постів.
Хочу поділитись деякими спостереженнями за акваріумом і розповісти про те, що в ньому відбувалось останні місяці.

Почну з того, що два місяці тому, вдома не було електрики більше ніж добу. Оскільки то було планове відключення, то фільтр я вимкнув заздалегідь. Думав такий форс-мажор пройде гладко, але на жаль ні, вода помутніла. Після відновлення електроенергії промив фільтр, а заодно замінив старий біологічний наповнювач JBL micromec на новий. Зробив велику підміну води і вилив в акваріум залишки акваєровського біостартера, щоб хоч якось відновити біологію акваріума. Ледь помітна муть у воді протрималася певно з тиждень. Думав ура, все ок, але ні. Через пару тижнів зловив водорості, була якась бородов'єтнамка. Від неї постраждав лілеопсіс, стаурогін, окремі листки папоротей і навіть ранункулус. Водоростей було не багато і на загальних фото їх не видно, але все одно ситуація неприємна. Боротись цього разу вирішив без застосування альгіцидів та інших хімічних речовин, так як причина водоростей була мені зрозуміла. Робив підміни по 40-50% кожні 4 дні, вражені листки ранункулуса, папоротей і наскільки це було можливо стаурогіна зрізав. Найбільше від зарази постраждав лілеопсіс, мабуть тому, що багато старих листків мав. Намагався маленькими ножицями зрізати оброслі водоростями листки, але толку від цього було не багато, та і занудне це діло. Тож проблему вирішив радикально - зрізав весь лілеопсіс під корінь в надії, що він відросте. Що з того вийшло, можете побачити.
Прикрепленное изображение

План схоже спрацював, відростає лілеопсіс хоч і не швидко, зате листя здорове і без водоростей.
Прикрепленное изображение


Тепер про стаурогін, чахнути він почав певно ще до вимкнення і промивання фільтра, а вже після цього багато старих листків трохи покрилось водоростями. В чому суть, листя стало не таким яскравим, навіть жовтуватим, прожилки стали більш виражені, на деяких листках спершу був локальний некроз, а потім і відмирання листа. Я розцінив це як хлороз через недостачу якихось елементів, в першу чергу думав про залізо. Ще як однією з можливих причин могло стати те, що стаурогін ріс дуже щільно і вже в кілька шарів, давно я його не стриг, от і під своєю масою йому стало чогось бракувати.

Вирішувати проблему став кількома шляхами, ще збільшив подачу добрива(нагадаю, акваріум на живому ґрунті aquayer, і добриво до нього комплексне, де все в одному флаконі). Давав я по 5-6 мл, а тепер став лити по 7 мл. Хоча згідно інструкції на мій об'єм потрібно 3-4 мл. Але про добрива детальніше буде далі.
Ну і з рештою стаурогін потребував стрижки, я його повністю зрізав. Також в ґрунт, де він ріс, вніс кілька поживних таблеток aquayer, пару звичайних, а пару з підвищеним вмістом заліза. Ну і посадив туди молоді верхівки зрізаного стаурогіна. Наразі пройшло близько трьох тижнів з дня пересадки стаурогіна. Поки він не дуже радує, але і загинатись схоже не збирається. Що цікаво, окремі стебла виглядають чудово, а в деяких продовжуються ті самі проблеми, жовтувате листя, некроз, і трохи навіть чогось схожого на ксенококус є на старих листках. Поки його не чіпаю, в мене він завжди досить довго адаптується після пересадки.
Прикрепленное изображение


А тепер основна причина того, чому я вирішив написати цей пост. Можливо багато хто і знав про це, але така інформація особисто для мене стала відкриттям. Так от, тиждень тому я дивився нове відео на ютуб каналі green aqua, думаю багато хто знає про цей канал. Відео було про добрива для акваріумних рослин. І там була інформація про те, що ротали при низькому вмісті нітратів у воді мають червоне забарвлення, а при високих нітратах навпаки - колір "зсувається" в сторону зеленого, тобто може бути помаранчевий, оливковий, коричневий. Я про таке раніше не чув, хоча як став гуглити, то в одній з тем на аквафорумі вже описували таке, причому ще в 2009 році. І тут я згадую про свою роталу H'ra, кольором якої я останні місяці не зовсім задоволений. Коли вона в мене з'явилась, то росла дуже червона, аж бордова, так тривало до другої-третьої стрижки. Але зі стрижками то навряд було пов'язано. Якраз десь після появи у мене червоних ротал, в мене значно виросло населення в акваріумі, я купив еритрозонусів, а вони в свою чергу почали дуже активно рости і відповідно багато їсти і гадити. А я весь цей час, поступово збільшував подачу добрива, зважаючи на дуже високі темпи росту ротал. Склавши А + Б, я припустив, що в мене цілком імовірно може бути досить високий вміст нітратів у воді. Купив тест на нітрати від JBL, перед підміною води показало щось середнє між 20 і 40 мг/л, я розцінив це як 30 мг/л, що як на мене досить багато. Підмінив не менше 50% води, переміряв нітрати - чітко показує 10 мг/л. Цілком можливо, що навіть більше по факту, адже при підміні води я використовую aquayer антитоксин, а такі препарати вступають в якусь там реакцію з реагентами в тестах, що може дещо занижувати показники, наскільки це суттєво - не берусь казати.

Які висновки я зробив, скоріш за все 6-7 мл добрива при нинішньому населенні забагато. Тепер даю по 3 мл на день. Перед наступною підміною контроль нітратів. Ну і раз на кілька днів буду робити фото ротали H'ra, щоб оцінити зміни(на останньому фото - ротала станом на сьогодні). Якщо вдасться значно знизити нітрати і причина такого кольору рослини була в них, то за кілька тижнів думаю буде помітно зміни. Зроблю фотоколаж, щоб було наглядно видно.
Прикрепленное изображение


Ну а далі буду діяти по ситуації і слідкувати за іншими рослинами, чи не буде з ними проблем. Найбільш непокоюсь через папороті, адже вони повністю беруть поживні речовини безпосередньо з води, і при недостачі макро буває листя чорніє. Не виключаю і варіант того, що від комплексного добрива доведеться відмовитись і лити мінімальні дози макро і звичайні дози мікро, може і залізо теж буде потрібно.

Якщо в когось є цікаві думки щодо написаного - буду радий почути hi.gif


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 19.5.2020, 11:44
Сообщение #118


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Переміряв вчора нітрати, тест чітко показує 20 мг/л, скоріше навіть більше. Так що навряд такі високі показники через те, що я добрива багато давав, замість 6-7 мл останні 5 днів я давав по 3 мл. За цей час роталі грін стало щось не дуже добре, не знаю чи пов'язано це зі зниженим дозуванням добрива, чи просто співпало в часі, але повернулась проблема, яка була кілька місяців тому. Блідість і жовтизна листя, часткове відмирання листків. Думаю цього разу це не в останню чергу пов'язано з тим, що після останньої стрижки ротал, я їх в основному не садив в ґрунт, а просто втикав в гущу рослин. І фактично вони частково ростуть просто у воді, якщо ще коріння не добралось до ґрунту. За останні два дні цій роталі геть погано стало(вчорашнє фото),
Прикрепленное изображение

якихось змін в решти рослин не помітив.
Короче, повертаюсь до попереднього дозування добрива по 6 мл на день. І спробую доливати додатково залізо, вже замовив, на днях приїде.
Але досить високі нітрати мене трохи насторожують, не вневнений звідки вони. Чи це живність стільки виділяє, чи ще якесь джерело є. Може між камінням, корягами і зарослями папоротей і анубіасів назбиралось багато відходів життєдіяльності. При наступній підміні спробую шлангом по максимуму приділити увагу цим зонам і прибрати там. Ну і підміни вирішив робити не кожні 8 днів по 50%, а кожні 4 дні по 30-35%.


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 12.6.2020, 18:06
Сообщение #119


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Всім доброго дня. Прошу поради.
Якась дурня в акваріумі останні півтора тижні відбувається.
Спробую відтворити хронологію подій, для розуміння ситуації.
02.06.20 було звичайне обслуговування акваріума, підміна води, чистка скла.
Заодно вирішив синтепон поміняти у фільтрі, бо візуально наче потік води впав. Міняю синтепон в середньому раз на місяць, і якраз місяць з минулої заміни пройшов. До того ж перед цим була пересадка рослин і муті з ґрунту багато підняв, от він і забився. Решту наповнювачів не діставав(JBL micromec, губки). Але в корзині видно було, що чимало бруду поміж кульками біонаповнювача, і весь цей бруд попливе у чистий сінтепон. Що я зробив, закрив фільтр без сінтепону, тобто спочатку йдуть грубі губки префільтра(нагадаю, що в мене JBL 701), в нижній корзині штатні губки, в середній micromec, верхня корзина порожня, бо я дістав з неї синтепон(синтепон теж JBL). Після цього трубку викиду води я опускаю у відро, включаю фільр, і трохи похитую в руках фільтр туди-сюди. Таким чином бруд з фільтра вимивається, заодно вода зливається з акваріума, ну і зайвий раз чіпати біонаповнювач не доводиться.
Коли з фільтра вже тече чиста вода, я його відкриваю, кладу синтепон і вмикаю в звичайному режимі. Ще момент, підмінив більше половини води. Робив таку маніпуляцію не раз і не два, все було добре. Наступного дня в акваріумі помітив муть, не сильну, але помітну.
До чистки фільтра вода була ідеально прозора. Перша думка була, що це муть механічного походження, залишки бруду(чи бактеріального нальоту з наповнювачів, роторного відсіку і шлангів). Наступного дня 04.06.20 муть стала сильніша. Вирішив застосувати коагулянт, а саме aquayer кристал. Ближче до вечора вимкнув СО2, щоб підвищити ph, влив 1,5 мл коагулянта. Одразу помітно було реакцію у вигляді білої муті у воді. Ну думаю має помогти, як і раніше помагало, коли піднімав механічну муть з ґрунту. Наступного дня ситуація була краща, здавалось вода прозора. Але акваріум я бачив лише пару хвилин, до ввімкнення світла, і пішов на добове чергування на роботу, повернувся 06.06.20 вранці, вода знову мутна. Тоді і закралась думка, що муть певно бактеріального походження, чи цвітіння води. З можливих причин думав про втручання у фільтр, ну і потепління значне, але в акваріумі було максимум 25-26 градусів, та і то, потепліло вже після того, як з'явилась муть. І температура 25-26 була ну максимум один день, я поставив вентилятор, і в акваріумі в середньому тримається +23, як зазвичай. 6 чи 7 червня вирішив поставити ультрафіолетовий стерилізатор на 10Вт. Пропрацювала ця штука 5 днів, вчора вимкнув. Ефекту 0. Ще раз чи два лив коагулянт, на ранок вода майже ідеально прозора, але протягом дня знову мутніє.
10.06.20, тобто позавчора, було планове обслуговування, підміна води, також постриг рослини на середньому плані, буквально на п'ятачку 10 на 10 см, треба було зрізати альтернантеру, ранункулус і гідрокотілу вирвати. Ну і все це посадити заново, бо дуже розрослось в кашу.
Ще звернув увагу на те, що стінки акваріума покрились незвичним нальотом. Зазвичай раз на два тижні чищу стінки від зеленувато нальоту, а тут за тиждень покрилось все нальотом, але не зеленим, а скоріше білим. Дивно якось.
А вчора взагалі казус, посеред дня, під час тіньової паузи(світло нагадаю у мене з 08:00 до 13:30, потім тіньова пауза і знову світить з 19:00 до 23:30, СО2 цілодобово), помічаю, що еритрозонуси всі біля поверхні води і хапають ротом повітря. Глянув на дропчекер, колір майже жовтий, перевірив подачу газу - подача така ж як і була. Ще звернув увагу на те, що на рослинах нема пірлінгу, от взагалі нема. Хоча зазвичай вже через годину після ввімкнення світла починають "пузиряти". Зробив термінову підміну води, підняв лілі пайп повище, щоб краще вода киснем наситилась, знизив подачу СО2 до мінімуму. За пів години риба оклигала.
Не думаю, що це пов'язано з невеликою стрижкою.
Вчора ввечері відкрив фільтр, бо потік води підозріло впав. Сінтепон геть забитий, повністю чорний(хоча я новий поклав 02.06.20), враження що я його місяць не міняв, до того всього таке враження, що бруд якийсь маслянистий. Короче промив всі наповнювачі, в тому числі micromec, в акваріумній воді, поклав свіжий синтепон.
Сьогодні от теж, пірлінгу нема, газу подаю вдвічі менше ніж зазвичай, а дропчекер зелений, хоча при такій подачі газу, він мав би бути синій. Висновок - рослини стали в рості і не засвоюють СО2. Добрива подаю як зазвичай останні кілька тижнів по 5 мл.
Я розумію, що певно занадто багато дій з мого боку було. Але тим не менш, причина цих всіх негараздів певно в іншому. В чому саме, я на жаль не маю уявлення. Може у водопроводі якась гидота тече. І просто це все співпало із заміною синтепону і стрижкою рослин.
Поміряти ph, KH, GH і нітрати зможу сьогодні ввечері, результати напишу.
Підкажіть, з чим це все може бути пов'язано і що робити?
Я розглядаю два варіанти, купити і лити якісь бактерії, типу біостартера або щось схоже, шкоди від такого точно не буде і раптом поможе.
Другий варіант - залишити акваріум у спокої на якийсь час і не чіпати, і підміни робити не кожні 4 дні по 30-40%, як я роблю останні кілька тижнів, а як і раніше, по 50% раз на 8 днів.

P. S
Проблемні рослини(Ротала грін, стаурогін) зараз виглядають чудово, але зважаючи на те, що накопичується СО2 у воді і нема пірлінгу, то не факт, що з ними і надалі все буде ок, якщо вони не засвоюють поживні речовини і порушений фотосинтез.
Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение



--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 12.6.2020, 20:31
Сообщение #120


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Зробив тести.
ph 7,0 наскільки можна вірити тесту ptero.
GH 10-11 тест aquayer
Kh 6 тест aquayer
NO³ 1 мг/л тест JBL
TDS 206
Оце так сюрприз, схоже вдалось вимити "зайві" нітрати частішими підмінами, але результат не той, на який я очікував.
Що ж, такий низький нітрат може пояснити те, чому погіршилось споживання СО2. Але чи пов'язано це з мутною водою?


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение

7 страниц V  « < 4 5 6 7 >
Начать новую темуОтветить в данную тему
Теги
Нет тегов для показа


7 чел. читают эту тему (гостей: 7, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

Свернуть

> Похожие темы

  Тема Ответов Автор Просмотров Последнее сообщение
Нет новых сообщений Уголок проходной AQUAXER, 1/4", под шланг 8 мм.
0 Arowana Info 1 098 17.10.2023, 8:04 Посл. сообщение: Arowana Info
Нет новых сообщений Соединитель AQUAXER, штуцер 1/4", под шланг 4 мм.
0 Arowana Info 2 933 8.8.2023, 9:30 Посл. сообщение: Arowana Info
Нет новых сообщений Застежка "Американка" №00, Корея, 10 шт.
0 Arowana Info 2 589 15.6.2023, 14:46 Посл. сообщение: Arowana Info
Нет новых сообщений Застежка "Американка" №0, Корея, 10 шт.
0 Arowana Info 2 750 15.6.2023, 14:46 Посл. сообщение: Arowana Info
Нет новых сообщений Застежка "Американка" №0, Корея, 100 шт.
0 Arowana Info 2 875 5.7.2022, 8:28 Посл. сообщение: Arowana Info

 



Перейти в начало страницы RSS Текстовая версия Сейчас: 16.4.2024, 21:23