Aquasys - удобрения нового поколения
Украинский форум аквариумистов

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )




История благодарностей участнику true_red ::: Спасибо сказали: 967 раз(а)
Дата поста: В теме: За сообщение: Спасибо сказали:
29.1.2020, 23:51 Стоит ли менять лампы Т8 на Т5 ? Прошу совета
Tiratore.d, анекдот класний.
Я тільки відповів, чи нормальний фільтр даної фірми.
Ну і про лампи теж я писав, все ж два роки люм лампам, це не малий термін.
Про недостачу калію, чи ще якихось елементів ви ймовірно праві.
А на моє питання, чи росли нормально рослини коли лампи були нові, автор не відповів
Tiratore.d,
25.1.2020, 22:08 Стоит ли менять лампы Т8 на Т5 ? Прошу совета
Погоджусь, скоріш причина старі лампи, ніж погана вода.
А раніше довгостебельні рослини нормально росли?
yarishNEW,
22.1.2020, 13:31 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
mir_, дуже дякую.

Мені от здається, що червоні рослини дуже привертають на себе увагу поміж зелені. І я якось чисто інтуїтивно розмістив її(альтернантеру) у так званій "фокальній точці". Я про це і не задумувався, поки Сергій Єрмолаєв не прокоментував мій акваріум.
До чого я веду, на мою думку, якщо червона пляма буде ще і справа вгорі, то погляд буде розбігатись і в центр і в правий верхній кут.
А по центру альтернантера з роталою зливатись не повинна. Альтернантера має більше листя, і формою дуже відрізняється. Ну і я її стараюсь стригти і садити верхівки, висока вона не росте, тобто за нею буде трохи зеленого моху фенікс, і окремі листи больбітіса і таїландської папороті, а вже за цим червона ротала. Буду пробувати все ж перший варіант.
Щодо швидкості росту, то над цим думав вже. Тут можна хіба стригти верхівки і садити їх поміж зрізаних рослин прямо в гущу, не обов'язково в ґрунт. Тоді можна буде швидко отримати гарну картинку на кілька днів чи тиждень другий. А тоді знов намагатись надавати форму. В будь якому випадку, стригти довгостебельні рослини я люблю, це дуже заспокоює, на відміну від стрижки моху. Який позбирати нереально і він проростає звідусюди, хоча іноді мох проростає там де не заплановано, і виходить гарно. Природа сама створює красу навіть в такій замкнутій системі як акваріум.
От наприклад як в мене проріс фенікс і крістмас, який туди випадково потрапив після стрижки
[attachment=353210:P00122_131851_1_.jpg]
[attachment=353211:P00122_131750_1_.jpg]
[attachment=353212:P00122_131824_1_.jpg]

Так, треба пробувати. А з часом поміняти рослини місцями зовсім не проблема, якщо картинка не сподобається
drv, mir_,
21.1.2020, 17:23 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Цитата(Tiratore.d @ 21.1.2020, 17:07) *
А якщо лівий куток червоний а поцентру зелене?


Ну на такий кардинальний редизайн я поки не готовий. В мене в лівому дальньому кутку зарослі з бразильського лілеопсіса, вирвати його звідти можна хіба суцільним ковром піднявши страшну муть від ґрунту. Та і тоді композиція буде геть інша в акваріумі, якщо в лівому кутку будуть довгостебельні рослини, тоді форма композиції буде U-подібна, увігнута. А зараз трикутна, трикутну я і хочу зберегти
[attachment=353199:P00108_2...37_2__1_.jpg]

З U-подібною композицією буде явний дисбаланс, коряга справа з мохами і папоротями дуже масивна, і збалансувати чимось зліва не вийде. Та і об'єм акваріума не дозволить
drv, sector12,
20.1.2020, 18:17 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Привіт аквадизайнерам і скейперам які опинились в цій темі. Хочу змінити деякі деталі у своєму акваріумі, і думаю як би було краще.
Що хочу змінити, це задній план. В мене там по центру росте лімнофіла ароматіка міні, а праворуч росте дідіпліс діандра. Замість них хочу ротали з дрібним листом:
Ротала індіка(та яка правильно називається круглолиста)
Ротала сінгапур
Ротала грін.
Хочеться їх перемішати як палітру, щоб зелений колір плавно переходив в помаранчевий, а помаранчевий в червоний. Натхнення прийшло від акваскейпів Filipe Oliveira, він дуже круто міксує іноді і по 5 видів ротал різних відтінків. Наприклад ось фотки.
[attachment=353190:48134032...7890f2_b.jpg]
[attachment=353191:S00115_134206_1_.jpg]
Так от, думаю в якому порядку розмістити рослини, червоні посередині з переходом в помаранчевий і роталою грін справа, чи навпаки.
Буду радий за пораду, я схиляюсь більше до першого варіанту, з червоним по центру і лівіше, але поки не впевнений як краща.
От накарлюкав в телефоні "ескізи", щоб було наглядно видно, про що я говорю.
[attachment=353192:P00102_1...1__1__1_.jpg]
[attachment=353193:P00102_1...1__1__1_.jpg]
drv, sector12, Vano2318, Митрич,
19.1.2020, 17:41 "Новый опыт" на 240 литров
Ну є різні підходи до утримання акваріума. Якщо з Вашим підходом все працює, тоді супер. Я от підбирав дозу комплексного добрива на око, спочатку лив по інструкції, але з виду рослин цього було мало, коли вони розрослися. Тому зараз даю добрива в два рази більше ніж написано в інструкції, само собою потужне світло і СО2 є. Після масштабних стрижок дозу зменшую вдвічі і поступово підвищую, по мірі росту рослин. Також досить непогано орієнтуватись на дропчекер, бо подача СО2 в мене однакова цілодобово. Якщо дропчекер стає салатовий, в сторону жовтого, значить пора давати більше добрив, бо рослини не встигають засвоювати СО2. А KH і GH міряю раз в місяць десь, все ж у водопроводі протягом року ці показники у мене досить коливаються, KH буває від 4-5 до 9. Правда давненько вже не заставав KH 4 градуси. А от танці з бубном з корекцію добрив по рівню нітрату і фосфату, в моєму позаминулому акваріумі ні до чого доброго не довели, але це суто мій досвід і погляд. Я свою думку нікому не нав'язую
drv,
19.1.2020, 11:27 "Новый опыт" на 240 литров
Ну про тести не все так однозначно. Контролювати тестами показники нітратів і фосфатів дійсно зайва морока, яка тільки з толку збиває, тому свої тести на нітрати і фосфати давно викинув. А от показники карбонатної і загальної жорсткості, ph знати дуже бажано. От в мене колись креветки дохли, ну взагалі поняття не мав в чому проблема, 3-4 тижні і креветок не лишалось. Мікрорасбора галактика при цьому успішно сама плодилась. Рослини росли більш менш, але рослини були прості, і не всі вижили. Ротали згнили одними з перших. Потім виявилось, що вода, там де я жив тоді, має вельми не хороші параметри. KH 18, GH при цьому був 1-2, про ph не скажу точно, бо міряв тестом aquayer, на ph тест у них жахливий і безтолковий. Але схоже добряче в лужну сторону ph був зміщений
drv, Виталий_tata,
17.1.2020, 14:31 Бурый налет и взвесь в аквариуме.
Цитата(sector12 @ 16.1.2020, 21:53) *
Ужас да и кто Вас такому надо умел.


Да на том же ютубе есть такие умельцы.


Казалось бы, люди с опытом запуска и обслуживания аквариумов, а творят такую дичь. На аквариуме 60 литров стоит фильтр JBL 1501, зачем то забит лавой непонятно какой и непонятно зачем.
А они говорят, что фильтр слабоват и добавляют к нему ещё 1901, также заполнив лавой, НЕМЫТОЙ.
Конечно в аквариуме будет буря в стакане, муть, грязь. Забиты фильтры непонятно чем, вместо заводских наполнителей, мощное течение колошматит все как бетономешалка, рыбу потоком сносит, а они говорят фильтры плохие, слабые.
А вот продолжение


Зачем то соединили фильтры последовательно. Также непонятен смысл данного действия.
Наглядное пособие того, как делать не нужно.
drv,
14.1.2020, 12:08 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
[attachment=353141:P00114_113605_1_.jpg]
[attachment=353142:P00114_113626_1_.jpg]
[attachment=353143:P00114_113630_1_.jpg]
[attachment=353144:P00114_113746_1_.jpg]
[attachment=353145:P00114_113825_1_.jpg]
drv, Lena 5, Santyaga, sector12, Serij0109,
12.1.2020, 23:59 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Цитата
Маю дріт Ніхром можливо зроблю самопал.

Недавно бачив на ютуб каналі aqua man, як таку штуку зробити в домашніх умовах. Ну виглядає трохи як колхоз, але при наявності прямих рук з правильного місця може вийти нормально. Я правда в електриці не тямлю, того таке робити точно не ризикну. І так колись ледь током не вбило, коли світильник сам паяв.
drv, sector12,
12.1.2020, 22:25 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
sector12, дякую за пораду щодо клею. Запам'ятаю. Я от на ютубі бачив, як клеять за допомогою сигаретних фільтрів і рідкого ціанокрилатного клею. Виглядає дуже просто. Спробую десь в якості експерименту приклеїти між собою камені. І камені з корягами, гляну як воно себе поводить під водою з часом. Як спрацює, то можна буде і на великих об'ємах випробовувати
drv, sector12,
12.1.2020, 17:32 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Дякую.
Ага, чихірос доктор, типу аналог твінстару нано.
А чесно кажучи не знаю, працює чи ні. Зате бульбашки від цієї штуки гарні.
Те, що водоростей нема, це факт. Десь іноді на камені, чи на корязі позаду, де течія, іноді можна знайти пучок бороди чи то в'єтнамки розміром до 3мм, але це норма, на мою думку. Рослини всі чисті, без обростань. Та і ця штука, по інформації від виробника, нібито ефективна лише від зелених водоростей.
Брав в надії, що не так часто буду чистити стінки акваріума і камені. Суб'єктивно, наче стінки протирати не так часто доводиться, як раніше. А може це я себе втішаю, виправдовуючи покупку цього девайсу. Камені чистити від зеленуватого кольору перестав давно. Бо це дуже незручно. Камені між собою не закріплені, коли їх зубною щіткою чищу, то хитаються, з-під каменів піднімається муть. Дістати і почистити їх теж неможливо, за купою каміння підложка з лави і ґрунту, поміж самими каменями, там де анубіаси теж ґрунт, анубіаси корінням вросли в землю і приросли до каміння. Тож наступного разу, буду каміння між собою клеїти в суцільну конструкцію, щоб можна було чистити із достатнім зусиллям, не боючись це все розвалити. Та і зеленувате каміння виглядає досить природно, не дратує, того і не чищу.
Asmund, drv, Santyaga, sector12, Tiratore.d,
10.1.2020, 19:06 "Новый опыт" на 240 литров
Більш не буду тут оффтоп писати, я вже казав. Та я і не "срусь"
Перепрошую. З повагою hi.gif
drv, Yura1,
10.1.2020, 18:45 "Новый опыт" на 240 литров
Ясно, всі тупі, один ви д'Артаньян. От скільки не бачив ваших постів, риторика всюди одна і та сама, а якихось конструктивних аргументів на користь вашої думки жодних. Я запитав автора про стан акваріума, і чи робив автор тест на силікати, бо автор не так давно висунув припущення, що це може бути причиною. Мені от теж цікаво, наскільки це важливий фактор у виникненні діатомових(а у автора щось таки схоже на діатомові), з якими я особисто навіть не пригадаю чи мав колись справу. А ви тут про "туфту". Все, відповідати вам ні тут, ні в іншій темі не буду, який в цьому сенс
Виталий_tata,
9.1.2020, 16:09 "Новый опыт" на 240 литров
А як справи в акваріумі? Тести на сілікати робили?
drv,
8.1.2020, 23:48 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Монте карло нарешті виглядає пристойно. Тиждень тому вже стриг його. Дідіпліс от теж підтягнувся, через кілька днів теж стригти доведеться
[attachment=353101:P00108_224337_2_.jpg]
Andrew1, drv, sector12, Tiratore.d, Митрич,
26.12.2019, 13:28 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Думаю вже можна робити висновки щодо того, як акваріум почувається на третьому комплексі добрив.
Суб'єктивно здається, що деякі рослини ростуть не так швидко, як раніше. Зокрема лімнофіла ароматіка і дідіпліс. Про монте карло я вже писав раніше. Але це навіть плюс, бо рослини хоч і ростуть повільніше, але при цьому мають шикарний вигляд. Але знову таки, це суб'єктивно. Може і не мінялась швидкість росту. До прикладу, дідіпліс посадив 14.10.19, перша стрижка була 01.12.19. Сьогодні 26 грудня, а дідіпліса з-за коряги і досі не видно. Але стан рослини чудовий, дуже кучно росте і колір шикарний. По монте карло, в рості він не спішив геть, після повної пересадки. Вирішив тиждень подавати комплекс 1, який по інструкції використовують на старті акваріума протягом місяця. Не знаю, чи просто співпало, чи дійсно це добриво дало ефект, але монте карло пішов нарешті в ріст. Вже майже повноцінний газон виріс.
Ну і трошки фоток. Вчора знову цвіла буцефаландра.
[attachment=353043:P91225_215451_1_.jpg]
[attachment=353044:P91225_215533_1_.jpg]
[attachment=353045:P91225_220202.jpg]
[attachment=353046:P91225_220123.jpg]
[attachment=353047:P91225_095646_1_.jpg]
[attachment=353048:P91225_110814_1_.jpg]
Asmund, drv, Lena 5, mir_, Santyaga, sanukl, Serij0109,
19.12.2019, 22:21 Пропадают растения.
По пунктах.
1. сифонка - зло. Максимум можна з поверхні ґрунту збирати какахи і органічні рештки.
2. СО2 це добре, але його рівень треба контролювати, треба щоб був стабільний, часто водорослі пруть саме через нестабільний рівень СО2. Тому якщо нема можливості наладити стабільну подачу, то краще відмовитись. Якщо під СО2 ви маєте на увазі альгіциди типу сайдекса, то давайте мінімальну рекомендовану дозу.
3. Для внутрішнього фільтра об'єм особливо ролі не грає, біофільтрації в ньому ймовірно нема, або геть мало. Аби воду перемішував без бурі в стакані, тримав воду прозорою, для чого краще дрібні губки поставити. Решта наповнювачів у внутрішніх фільтрах сенсу не має.
4. Що пустили гарні корені це добре, значить ґрунт може підійти. І значить лімнофілу ще зарано викидати, може ще адаптується. В мене от теж біда була, і вже хотів її викинути. Коли майже згнила, але зі стебла по трохи лізли бокові пагони нормального вигляду. В результаті з трьох гілок сантиметрів по 5, які майже згнили, я отримав пишну шапку рослин. Вже і віддавав її багато, і продавав, і викинув у смітник чимало, коли не мав часу морочитись, щоб комусь віддати.

З макро поки спішити не треба.
Asmund, market223,
19.12.2019, 16:12 Пропадают растения.
Да, лімнофіла страждає явно. В мене дуже схожа ситуація з нею була, і не тільки з нею. Було це на старті попереднього акваріума
Виглядало ось так
[attachment=352961:P80512_183635.jpg]
Більше місяця лімнофіла страждала, обростала водорослями схожими на ті, що у Вас, відпадало старе листя. Схоже було і з Стаурогіном. Лив альгіцид, альгошок, з перемінним успіхом. Ситуація наладилась тільки після заміни світильника, фільтра, установки балона СО2.
При запуску наступного акваріума таких проблем не виникало.
Але і запуск був по фен шую.
Взагалі враження, що лімнофіла не дуже любить свіжі акваріуми, або точніше акваріуми де не встановився чи збився баланс. Також рослина любить добрива. Був момент, вже в нинішньому акваріумі, коли на лімнофілі і на альтернантері почалися початкові прояви едогоніума, геть тонкі і короткі ворсинки. Якраз це співпало з тим періодом, коли рослини почали дуже активно рости. І рекомендованої згідно інструкції дози добрив у 3-4 мл на 70 літрів виявилось мало, почав лити по 5-6 мл, і все в норму прийшло буквально за тиждень. Але це про те, що було в моєму акваріумі.

Що стосується вашого випадку і ваших побажань щодо акваріума. Світла, якщо там є 1600 люм, вистачить цілком.
Вода нормальна у вас, простим рослинам підійде.
Грунт, як вже писав треба не крупний. На фото все ж крупнуватим виглядає, навіть після часткової заміни. Той що ви вибрали може і підійде(я би брав дрібніший). Але шар треба хоча би 3-4 см. Аби там поселились бактерії і рослини могли кореневу систему розвивати. В ґрунт краще не лізти зайвий раз, тим паче ще мало геть часу пройшло після додавання нового ґрунту, щоб хоч якийсь там "баланс" встановився. Ідея покласти якісь спеціальні таблетки для кореневого живлення прям під корінь дуже непогана. В повільних низькотехнологічних акваріумах для живлення рослин цього може бути цілком досить, без вливання рідких добрив у воду. Але треба дивитись по стану рослин, може якісь мінімальні дози і стануть потрібні. Але це вже коли якась маса рослин наросте. Або ж у випадку, коли багато рослин не вкорінених у ґрунт, буцки, анубіаси, папороті.

Щоб у вашому випадку зробив я, таки закінчив пошвидше з ґрунтом, щоб менше його ворушити. Під корені рослин підклав би поживні таблетки/кульки залежить якого виробника виберете.
Рослини краще попрощє, різні червоні навряд виживуть. Сагітарія, криптокорина вендта, прості гігрофіли, болотна людвігія, папороті, мохи цілком себе нормально у вас можуть почувати.
Лити сайдекс поки більше менш ситуація не наладиться не рекомендую. Він наче бактерицидні властивості має, що розмноженню мікрофлори у ґрунті аж ніяк не сприятиме.
Згадаю ще щось, напишу
Asmund, Виталий_tata,
16.12.2019, 10:29 Новый аквариум травник проблемы с водорослями
Цитата
Не увидел ни одного растения которое питается корнями...


Цитата
Желательно что бы не плавало. Корни естественно что - то тянут, но не обязательны и для длиностебельки подложки тоже не нужны...


4udo,
Ну от навіщо вводити людей в оману. Кореневе живлення дуже важливе. Довгостебельні рослини отримують більшість поживних речовин через корені. З чого такі висновки взагалі?
Ви бачили яку кореневу систему розвивають ротали, лімнофіли, альтернантери та інші в поживному ґрунті? Коріння там капець велике і розвинене.
Asmund, drv, vladis202114, Виталий_tata,
16.12.2019, 10:06 Новый аквариум травник проблемы с водорослями
Правильний підхід, більше світла, більше добрив. Рівень СО2 дропчекером контролюєте? Бажано щоб така штука була. І непогано було б знати ph і kh. А тести на нітрати і фосфати в травнику вважаю непотрібними. Переконався в цьому вже давно. Може хіба в якому рибніку, де багато риби і нема рослин тести і треба, але в травнику зайві. Тільки з толку можуть збивати. А "перекоси" нітрат фосфат то все дурниці
vladis202114,
15.12.2019, 12:33 Помогите определиться в названии растения
Кладофора яка в шаріках небезпеки жодної не несе. А щоб розпадалась я ніколи не бачив

Asmund,
30.11.2019, 12:35 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Що ж. Більше місяця пройшло після повної стрижки і пересадки всіх рослин.
За цей період вже раз підстригав альтернантеру і мохи, пару раз стриг гідрокотілу тріпартіту і ранункулус.
Щось цього разу за місяць не вдалось отримати "газон" з монте карло. Коли запускав акваріум, більше року тому, за 4-5 тижнів вже був щільний коврик з цієї рослини. Але тепер цей процес чомусь затягується. Чому так, можу лише робити припущення. По перше, монте карло садив надводну форму, яка росла в тепличці на підвіконні. Габітус рослини був не дуже хороший і зараз по трохи старе листя відмирає. Нові пагони ростуть, але ну дуже повільно. І тут виникає ще одна версія, чому так. Старий монте карло я зняв прям ковром з верхнім шаром живого ґрунту і насипав зверху свіжий ґрунт. Може монте карло через це себе не дуже добре почуває? Бо по інструкції виробника в свіжий акваріум на цьому субстраті треба перший місяць лити комплекс добрив №1, а потім з часом міняти добриво на комплекс №2 і №3(оскільки акваріуму вже більше року, я зараз даю комплекс №3). Цього разу перший комплекс я не лив, бо нового ґрунту всього лише жменя, та і під ним старий лежить. Подивлюсь динаміку росту ще з тиждень, і буду щось думати, чи запитання виробнику задавати. Може припущення щодо ґрунту і невірне, бо там же, де досипав свіжий субстрат, садив лілеопсіс, і він почувається дуже добре, за місяць гарно розрісся щільним ковром.
Якось так, якщо в когось є якісь думки, буду радий почути.
[attachment=352749:P91127_195516.jpg]
AqEcohome, drv, mir_,
18.11.2019, 19:37 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Доброго вечора. Ну тут скіммер для прісного акваріума. Що таке пінник і морський скіммер я нажаль поняття не маю. Цей що в мене годиться тільки для того, щоб збирати плівку з поверхні води, ну і помагає після стрижки рослини збирати, особливо актуально після стрижки монте карло.
На останньому фото він зліва в дальньому кутку, з виду схоже на маленький внутрішній фільтр
podlesniy,
18.11.2019, 0:26 Все так да не так((( Прошу помощи!
Та не буває недостатку фосфатів в акваріумі. І фосфор необхідний рослинам це не тільки фосфати. Те що вони швидко "зникають", говорить про те, що вони не у воді, а в ґрунті. А вже з ґрунту їх рослини корінням споживають.
Якщо я у себе зроблю тест на фосфати, буде НУЛЬ. Скілки нітратів буде без поняття. Тести на ці показники не робив понад пів року. Нітрати тоді були десь на рівні 15-20 мг/л, фосфати були по НУЛЯХ. Писав вже про це на цьому форумі.
По логіці прихильників ідеального співвідношення нітрат/фосфат все мало би бути погано, але ні. Все росте, іноді навіть цвіте, водоростей нема.
Ну і точність крапельних тестів питання для окремої дискусії. Хочете знати реальні цифри - несіть воду в лабораторію.
На що бажано акваріумісту мати тести - ph, KH, GH, не будуть зайві на аміак і нітрити. Останні два важливі на етапі запуску, чи у випадку щільного населення, або якихось проблем, як у автора теми. Ну а решта лише збиватиме з толку. Або хіба погратись в хіміка.
Asmund,
17.11.2019, 16:01 Все так да не так((( Прошу помощи!
Ну не знаю, я бачу на рослинах едогоніум, а він з*являється коли рослинам не вистачає макро.
Ну або ж з якоїсь невідомої причини рослина не може засвоювати макро.
Пропоную такий план дій:
Зробити серію підмін води, щоби вимити все зайве. Десь по 20-30% кожен день днів 5.
Поки робимо підміни в акваріум нічого не ллємо.
Фільтр промити. Між іншим, який фільтр? Чим заповнений?
Пошкодженні і у геть поганому стані листочки зрізати і викидати.
Якщо можливо, то механічно водорості прибираєм.
Після серії підмін починаєте вносити мікро і макро для початку по 3 мл.
market223,
16.11.2019, 23:06 ''Новое начало'' в баночке 195 литров
Tiratore.d, ми мабуть не дуже один одного зрозуміли.
Кількість пузирьків в секунду є сенс рахувати в конкретному акваріумі з конкретним дифузором і так далі, Ви повністю праві.

При цитуванні ви перекрутили зміст, чи я неправильно висловився. Я мав на увазі, що коли в мене скіммера не було, я подавав умовний пузирьок в секунду, і індикатор в дропчекері був зелений, як поставив скіммер, дропчекер показував недостача СО2. Того я тепер газу більше подаю. Умовні 2 пузирьки в секунду.
А коли скіммер забивається, і прокачка води падає, то при тих же двох пузирьках в секунду дропчекер стає яскраво салатовий, тобто розчиненого газу у воді стає більше. Бо зменшується дифузія газу з води в атмосферу. Бо скіммер менше води забирає з поверхні, ну і трохи утворюється плівка на поверхні води.

З повагою hi.gif
drv, Tiratore.d, аквадор,
16.11.2019, 16:52 ''Новое начало'' в баночке 195 литров
Так а дропчекер в акваріумі є? Найточніше орієнтуватись на кількість СО2 саме по дропчекеру, а не по ph і kh.
Та і що означає не видно фотосинтезу, нема "пузиряння"?
Так це і не найголовніше, аби рослини росли.
В мене я би не сказав, що дуже активно рослини "пузиряють", так через пару годин світла на листочках де не де бульки з'являються. А от коли сонце починає в акваріум світити, тоді хвилин за 10 процес стає помітним.
Якщо все росте і проблем нема, тоді не варто звертати увагу. Але якщо рослини не дуже радуют виглядом і ростом, може мало світла. Якщо добрива даєте і рідина в дропчекері зелена


Цитата
показатель - количество пузырьков

Tiratore.d от якраз кількість пузирьків не показник. Пузирьки можуть бути різного розміру в різних лічильниках пузирьків, дифузори по різному газ можуть розчиняти, одні дають прям "пил", інші крупніші бульки, проточні дифузори взагалі певно повністю розчиняють СО2. Плюс інші фактори, як то течія, температура води і так далі.
У мене при увімкненому скімері за пів дня рідина в дропчекері стає із зеленої синьо-зеленою. Того і газу більше подаю, як скіммер поставив. Як за тиждень скіммер заб'ється, і прокачка води впаде, то навпаки дропчекер стає світло світло зеленим.
А кількість пузирьків то така сама як і була
Asmund, Tiratore.d, аквадор,
15.11.2019, 15:12 Пропадают растения.
Як рослинам буде добре, то і водорості минуть.
Світла на 1600 люмен буде цілком достатньо, який світильник плануєте?
На параметри тестів на нітрат і фосфат я би увагу не звертав. Точність тестів сумнівна і їх значення переоцінене. Якщо звісно показує 50 мг/л і більше, тоді да, щось не в порядку.
А підміни робити треба, по 30-40% на тиждень, свіжа вода це завжди добре. Тим паче з крану вона у Вас по параметрах нормальна. Я при підміні ще використовую кондиціонер, щоб прибрати хлор. Але можна і просто годинку другу відстояти, більше не треба, хлор швидко вивітриться, а заодно і інші розчинені у воді гази
Asmund,
15.11.2019, 14:09 Пропадают растения.
Цитата
Тогда уж по логике нужно торф вместо грунта класть


Ну так і роблять, кладуть підкладку поживну під нейтральний ґрунт. Хтось навіть землю з города, ґрунт для кактусів. Але то не обов'язково, для простих рослин. Я не прихильник таких експериментів, тут треба розуміти що ти робиш, мені простіше купити заводську підкладку для акваріумних рослин і зробити як каже виробник. А останні майже півтора роки в мене акваріуми на сойлі, це ґрунт який по суті є гранульованою землею, якщо між пальцями розтерти гранулу такого ґрунту, то болото буде, по консистенції трохи схоже на глину. І такого зовнішнього вигляду і швидкості росту рослинне як зараз у мене раніше не було, бо умови для коріння рослин найбільш наближені до природніх.

А щодо відмінностей крупної гальки і піску. Моя думка така, корінню рослин треба за щось чіплятись, і зробити це в "рихлому"(не знаю яке ще слово можна підібрати) субстраті простіше, корінню є куди розгалужуватись і рости. І своїм корінням рослині простіше пробитись через пісок, ніж через каміння. Плюс до того всього, на коренях живуть симбіотичні бактерії, які переробляють сполуки азоту, цим мікробам важлива площа поверхні, де вони живуть. Якщо взяти площу однакового об'єму дрібного і крупного ґрунту, то у дрібного площа буде набагато більша. Рештки їжі і продукти життєдіяльності риб відповідно у крупній гальці будуть тупо гнити з виділенням всякої бяки типу аміаку, сірководню і т. д. Коли ж в субстраті дрібнішої фракції це все буде перероблятись тими ж бактеріями.

Цитата
Такой фракции ещё пойди найди

На сусідньому форумі декілька продавців є, що продають ґрунти такої фракції. І світлі, і темні, різні

Якщо я десь неправий - виправте
Asmund, drv, Виталий_tata,
15.11.2019, 11:46 Пропадают растения.
Бо в природі ці рослини взагалі в болоті ростуть, але аж ніяк не в камінні
Asmund,
15.11.2019, 11:11 Пропадают растения.
Ну навпаки, довгостебельним рослинам якраз таки треба хороший ґрунт, бо "жруть" вони багато, і через ґрунт в тому числі. Можна виростити і практично без ґрунту, ледь не в товщі води, але без СО2 і добрив навряд. Як я стрижу дідіпліс то зрізані стебла іноді навіть в ґрунт не саджу, а просто втикаю в щільну шапку зістрижених рослин, і норм. Пускає "повітряні" корені зі стебла і росте, але все одно ті корені з часом тягнуться до дна і вростають в землю. А на пустому кварці, який з часом трошки замулиться і буде давати поживні речовини цілком реально виростити, а от на крупній гальці шансів не багато
Asmund, yarishNEW, Виталий_tata,
15.11.2019, 8:29 Пропадают растения.
Така галька на підходить, дуже крупна, навіть як додасте 5-10 мм, це теж завелика. Кварцовий пісок краще для рослин підходить
yarishNEW,
13.11.2019, 15:56 Бурый налет и взвесь в аквариуме.
Сугубо моё мнение, считаю рекомендацию меньше трогать внешники не совсем правильной. Да бывает у людей год и больше внешник не открывают и все ок. Но тут как повезёт. Грязь в фильтре это лишняя органика, она накапливается а потом лезут водоросли и т. д. И не путать органику с нитратами и фосфатами, они могут быть при этом в норме. Я чищу внешник раз в пару месяцев. Иногда просто синтепон мою, но чаще раз открыл фильтр, то промываю все наполнители. Особо боятся сбоя баланса из-за чистки фильтра и гибели бактерий в фильтре думаю не нужно.
yarishNEW,
13.11.2019, 15:16 Бурый налет и взвесь в аквариуме.
Ну с учётом того, что в качестве подложки амазония, думаю есть смысл увеличить подмены. Амазония хоть и бу, но все равно заряжена.

А вот фильтры я предпочитаю заполнять заводскими наполнителями, по рекомендации производителя, только лист синтепона добавляю для тонкой очистки.
Смысл лавы в фильтре как по мне очень сомнительный. А что за префильтр? Что то не нашёл ничего о нем.
Может из-за него толком взвесь в воде не фильтруеться, если быстро префильтр загрязняеться. Вообще бы не мешало почистить фильтры, если с апреля не чистились полностью.
Только сначала один, а через недельку второй.
Ну я так бы действовал, но это сугубо моё мнение, может ещё кто что то умное скажет

Если префильтр такой, то проблема точно не в этом
https://images.app.goo.gl/hjyR6wxx8ppjPrsD9
Виталий_tata,
13.11.2019, 12:46 Бурый налет и взвесь в аквариуме.
Про підміни води нічого не сказано, як часто робите? В якому об'ємі? Фільтри давно чистили? Наповнення фільтрів якесь незрозуміле теж
drv,
9.11.2019, 13:34 "Новый опыт" на 240 литров
юси, та я наче нічого різкого не казав

Tiratore.d, погоджусь, можна різні співвідношення пробувати і від чогось відштовхуватись треба. Більшість виробників комплексних добрив дотримуються співвідношення 10:1 чи 15:1. Але щось в жодної відомої фірми ніде нема рекомендацій тримати таке саме співвідношення нітрату і фосфату саме в акваріумній воді. Я до цього веду
drv, Tiratore.d,
8.11.2019, 13:59 "Новый опыт" на 240 литров
А я думаю, співвідношення Редфілда дурня повна. Принаймні в акваріумістиці його застосовувати недоцільно. Впевнився в цьому вже не раз. А водорості можуть перти і при "ідеальному" співвідношенні нітрат/фосфат. Так і при міфічному "перекосі" в якусь сторону все може бути чудово. Тести на нітрати фосфати у себе не роблю вже давно, і все чудово.
Востаннє коли міряв, нітрати були щось близько 20 мг/л, а фосфати по нулях. І все ок.
Єрмолаєв каже, не пам'ятаю чи на цьому форумі я про це писав, що тримати якісь співвідношення саме у воді - не раціонально і невірно, а от у добривах міняти співвідношення має сенс.
drv,
19.10.2019, 12:26 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Фух, навів порядок в акваріумі, ще 5 днів тому. Без косяків з мого боку нажаль не обійшлось, але тепер знаю як діяти в майбутньому.
Отже, акваріум потребував тотальної стрижки і пересадки. Монте карло почав деградувати через товстий шар, папороті наросли дуже пишними кущами і геть сховали корягу, ще і тінь зробили по правому флангу.
Фото процесу майже не робив, якось не до того було, та і зайняло це все діло цілий день. Закінчив аж о другій годині ночі.
Довгостебельні рослини було зрізано під корінь, мохи здер з коряг, папороті віддирав від коряг і каміння, вросли майже намертво.
Ну а далі найгірша частина, треба було якось грунтопокривні рослини дістати. Вирішив діставати одним суцільним ковром з монте карло, лілеопсісу, стаурогіну і ранункулуса. І тут якраз і був косяк, треба було злити воду нижче рівня поживного ґрунту, а тоді вже діставати газон. Я цього не зробив. В результаті вода одразу стала чорно-коричневого кольору, видимість не більше 5 см. Кошмар одним словом.
Треба було терміново очистити воду, бо садити рослини в таких умовах нереально, та і рибі і креветкам від такого певно було не дуже комфортно.
Промив фільтр, і повністю забив його сінтепоном від JBL. Поки перебирав, сортував і упаковував рослини для відправки чекав поки вода проясниться.
Але ситуація краще не ставала. Вирішив влити коагулянт, а його у флаконі лишилось буквально 1 мл, ще одна халепа. Влив що було. За пару годин і після підміни води в акваріумі розвиднілось. І тут ще одна халепа, по лівому фланзі акваріума, де росли ґрунтопокривні рослини з-під ґрунту повилазила підложка з лави. Наскільки зміг засипав лаву свіжим ґрунтом. І почав посадку рослин.
В процесі.
[attachment=352123:P91014_211322.jpg]
При посадці монте карло лава знову повилазила нагору, ну нічого, коли буде знову газон, то лави видно не буде. Садив між іншим монте карло вирощений на підвіконні в тепличці.
За кілька днів вода все одно лишалась мутною, треба було цю проблему вирішувати, щоб не спровокувати спалаху водоростей. Сінтепон намотаний на вхідну трубу фільтра хоч і швидко ставав сіро-чорного кольору, однак муть не минала до вчорашнього дня. Вчора вимкнув СО2, щоб підвищити ph, влив коагулянт, і за декілька годин вода майже ідеально прозора.
Про всяк випадок, ще на кілька днів увімкнув УФ-стерилізатор.
[attachment=352124:P91018_232156_1_.jpg]
=Меломан=, Andrew1, drv, Keny, Lena 5, mir_, rjhytkbec, Santyaga, sector12, Tiratore.d, Vano2318,
9.10.2019, 8:30 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Дякую за пораду. Я точно більше 8 разів стриг, от і чахне. Місяці два тому посадив обрізки після стрижки в тепличку на підвіконні в ґрунт, тож цей зачахлий коврик заміню свіжими рослинами. Правда надводною формою
drv, sector12,
8.10.2019, 21:57 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
[attachment=351986:P91008_223833.jpg]
[attachment=351987:P91008_223915_1_.jpg]
[attachment=351988:P91008_224048.jpg]
[attachment=351989:P91008_224006.jpg]
drv, sector12,
8.10.2019, 9:50 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Через кілька днів буде рівно рік з дня запуску акваріума. Три дні тому почав лити третій комплекс. Мабуть варто було раніше починати. Є невеликі проблеми з деякими рослинами. Не факт звісно, що це через добриво, але перша думка саме така.
Монте карло після останньої стрижки погано відходить. Вже майже місяць минув, а газон в норму так і не прийшов. Листочки якісь дрібні і бліді. І щось навіть на бороду чи в'єтнамку схоже на деяких листках. Зовсім трохи, але це трошки насторожує. Ще причина може в тому, що монте карло наріс досить товстим шаром. Я його жодного разу не пересаджував за цілий рік, лише стриг. Лімнофіла ароматіка міні теж поганенько відходить, нове листя бліде, старе листя чомусь розчиняється у воді. Решта рослин в ідеальному стані. Подивлюсь по стану рослин з новим добривом кілька днів і буду робити масштабну стрижку. Монте карло вирву весь, як і решту грунтопокривних рослин і посаджу заново. Та і всі інші рослини буду зрізати повністю і пересаджувати. Папороть дуже велика стала і до переднього скла дістає. Короче, майже перезапуск, уявляю яка муть у воді буде.
Як не буде лінь, ввечері зроблю загальне фото і фото проблемних рослин.
Andrew1, drv, Santyaga, sector12, Svyatoslaff, Митрич,
7.10.2019, 11:38 Вторая жизнь Iwagumi в 17л
Шикарний хардскейп.
Які рослини плануєте?
Asmund, drv,
1.10.2019, 10:30 AquaFestиваль "Митрич собирает друзей!" Киев.28-29 сентября
Всім доброго дня.
Розкажу про свої враження від цього заходу. В першу чергу, хочу висловити величезну подяку Мітрічу і всім, хто йому допомагав. Щоб провести такий захід, та ще і не вдома, треба багато зусиль і натхнення. Сподіваюсь подібні заходи будуть знову.
Був я на фестивалі лише в перший день, на другий день нажаль прийти не зміг, про що шкодую. Фінал хардскейп батлу схоже був дуже цікавий.
Прийшов я впритик до початку конкурсу. Одразу порадувадо, що на фестивалі було стільки відомих акваріумістів. Швиденько пройшовся вздовж конкурсних акваріумів і палюдаріумів, детально їх розглянув пізніше. Роботи були на висоті.
Тоді вживу познайомився з Мітрічем, який коротко розповів про регламент хардскейп батлу. Жеребкуванням я потрапив у першу пару із каменем сірий кварц. Чому я був радий, якось не хотілось потрапити на камінь дракон. Але те що був перший, в якійсь мірі і плюс і мінус. Плюс в тому, що прийшов дуже втомлений після роботи, вночі майже не спав, і мав можливість пошвидше відстрілятись і відпочивати споглядаючи виставку і конкурси. Мінус випливає з плюса, через втому якось геть не було ідей щодо того, яку композицію я буду робити.
В подібному заході брав участь вдруге, перший досвід був на акватера шоу. Тоді якось швидко прийшла ідея і в цілому наче вдалось її реалізувати.
По регламенту батлу, на створення композиції було 40 хвилин, здавалося б багато, але час пройшов дуже швидко.
Перебрав три ідеї композиції, але все щось ніяк до купи не складалось. Врешті вирішив зробити щось схоже на класичний івагумі, але якщо і схоже вийшло, то дуууже віддалено. В своє виправдання додам, що таку композицію я робив вперше. Ну як вийшло. Вилетів я в першому турі, цілком заслужено, робота моєї суперниці мені подобалась більше ніж моя. За сусіднім столом харди складали з каменю дракон, процес я звісно не бачив, але результати були гарні. Ну а потім були наступні пари учасників і півфінал. Особливо порадували роботи у півфіналі, їх розсудити явно було важче. Але судді, на мою скромну думку були об'єктивні. Ще і можна було поради щодо помилок від Ігоря Новосада(фірма AQUA EXOTIC) почути.
А ще в іншому залі був конкурс гупі, але я не великий прихильник цієї рибки, хоча було на що подивитися.
Підсумовуючи, враження лише позитивні, дякую за цікавий досвід і за можливість особисто познайомитись.

Фото зробив мало, якось здавалось що більше фотографував.
Моя робота
[attachment=351928:P90928_132020.jpg]
А ось робота моєї суперниці
[attachment=351929:P90928_132924.jpg]
Конкурсні дитячі акваріуми з гупі і палюдаріуми
[attachment=351930:P90928_123525.jpg]
[attachment=351931:P90928_123515.jpg]
[attachment=351932:P90928_123507.jpg]
[attachment=351933:P90928_134946_1_.jpg]
І трохи фоток хардскейпів від решти учасників, шкода не всіх сфотографував
[attachment=351934:P90928_140746.jpg]
[attachment=351935:P90928_150117.jpg]
[attachment=351936:P90928_150141.jpg]
[attachment=351937:P90928_150224.jpg]
biologist, drv, revoll, Santyaga, sector12, Кремний,
26.9.2019, 14:17 100L Aquascape
Мох навіть під водою чудово клеїться. Тільки під водою треба клей ціанокрилатний у вигляді гелю, над водою можна і рідкий, але зручніше гелевим. Давно так роблю, рибі і креветкам не шкодить
drv, sector12,
12.8.2019, 14:03 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Акваріуму вже 10 місяців. Фото станом на вчора.
[attachment=351521:P90811_2...01_1__1_.jpg]
Акваріум пережив два переїзди, тепер вже зайняв своє остаточне місце.
На попередньому місці проживання були проблеми з мутною водою, місяці два трималась муть(хоч і не сильна, але не прозора вода мене дратувала), яка не минала ні з сінтепоном у фільтрі, і лише трохи знижувалась за допомогою уф стерилізатора. Вже думав, що почались проблеми з ґрунтом, бо таке враження, ніби ґрунт пилить. Подібне описували деякі акваріумісти з акваріумами на живому ґрунті.
Що то за муть була, лишилось загадкою. Але проблеми були у воді, явно. Підміни робив бутильованою з такими параметрами KH 4-5, GH 4 tds 90. Зі свердловини воду лити не став, бо від неї креветки дохнуть, та і параметри стрьомні, KH 18-20, GH 1-2(не знаю що там за співвідношення солей, але параметри дуже дивні), tds 320.
Зараз підміни роблю тим же водопроводом, що і більшу частину життя акваріума, тьфу тьфу муть минула за два дні. І вже тиждень вода ідеально прозора.
Параметри води в акваріумі: KH 4, GH 7 tds 212.
Планував розібрати цей скейп десь восени, і запустити більший, літрів на 300 чи більше. Але, поки цього собі дозволити не можу. Певно такі грандіозні плани відкладаються аж до весни. Ну, зате побачу, як нинішній акваріум себе буде почувати після року життя на живому ґрунті і комплексі добрив до нього, з жовтня буду лити третій комплекс
Andrew1, drv, mir_, sanukl, sector12, Serij0109, Vano2318,
12.6.2019, 16:17 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Час йде дуже швидко. Вчора акваріуму виповнилось 8 місяців.
Це певно найменш проблемний акваріум який у мене був, можна навіть сказати безпроблемний.
Правда нещодавно були невеликі трабли, коли зникла електроенергія на пів доби. Але акваріум досить стабільний, і майже сам впорався. Довелось позачергову чистку фільтра провести.
Позавчора встановив новий девайс chihiros doctor 3. Не знаю чи він мені треба, але було б добре якби ця штука помогла рідше чистити каміння і скло від зелені. Більше жодних водоростей нема, рослини в чудовій формі. А взагалі, цей чудо прибор купляв у новий акваріум, який поки в проекті, але вже по трошки закупляю все необхідне. Наскільки зміг знайти відгуки про цей девайс, то пишуть, що він особливо ефективний, якщо зі старту встановлений. Ну поки на цьому акваріумі випробовую.
В плані дизайну акваріума не завадило б таїландську папороть прорідити, кущ надто великий. Завтра буде стрижка, може хіба окремі листки папороті відріжу, які аж до переднього скла доходять. А так кущ ділити не буду. В зв'язку з тим, що тепер в правому передньому кутку акваріума геть тінь, приберу звідти монте карло і стаурогін, посаджу замість них анубіас петіт.
[attachment=350932:P90611_222901_1_.jpg]
[attachment=350933:P90610_233625_1_.jpg]
[attachment=350934:P90611_112919_1_.jpg]
Andrew1, drv, mir_, sector12, Serij0109, Svyatoslaff,
6.6.2019, 9:17 Может ли кто то найти ошибку в том как я запускаю аквариум?
Розмір сагітарії дуже залежить від умов. Одна і та ж сагітарія може як стелитись по дну, так і вимахати до 20-30 см. Основна причина звісно світло, але іноді і при хорошому світлі чомусь тягнеться вгору
Andr237, drv,
5.6.2019, 10:02 Может ли кто то найти ошибку в том как я запускаю аквариум?
Раз маєте досвід на землі, тоді добре.
А щодо добрив, ну не знаю, те що мікро і макро є в грунті це зрозуміло, але швидкоростучим довгостебельним рослинам наявність добрив потрібна і у воді. Все ж без мікро і макро думаю не вийде
Andr237,
4.6.2019, 21:06 Может ли кто то найти ошибку в том как я запускаю аквариум?
Ну краще взяти готову поживну підложку, на землі не кожен зможе безпроблемно запуститись.
Andr237, podlesniy,

6 страниц V  < 1 2 3 4 > » 
Перейти в начало страницы RSS Текстовая версия Сейчас: 29.4.2024, 8:17