Aquasys - удобрения нового поколения
Украинский форум аквариумистов

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )




> Шлях до озера Танганьїка., Цихлідки, пісок, каміння, трохи рослин.
Біотоп озеру Танганьїка.
Чи цікава Вам тема озера Танганьїка?
Так [ 27 ] ** [81.82%]
Ні [ 0 ] ** [0.00%]
Не знаю що це таке [ 2 ] ** [6.06%]
Не розумію сенсу акваріуму без рослин(майже без рослин) [ 4 ] ** [12.12%]
Всего голосовавших: 33
  
~~DANILA~~
сообщение 10.2.2017, 16:02
Сообщение #1


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 740
Регистрация: 14.11.2009
Из: Киев, Оболонь
Украина
Благодарности: 2366 раз(а)


Доброго дня.
В мене з'явилося бажання перезапустити акваріум, про його життя можна прочитати за посиланням Мечта 240л
Було декілька варіантів що я хотів би бачити. Випадково натрапив на інформацію про цихлідок які живуть в мушлях. Зрозумів що хочу спробувати тримати таких рибусьок.

Тема цихлідок для мене нова - ніколи раніше я їх не тримав. Зараз читаю та збираю інформацію, по мірі накопичення буду ділитися з форумчанами.

Прохання до форумчан у яких є досвід утримання мирних цихлід оз.Танганьїка заглядати в дану тему та поділитись досвідом, а також виправляти мої помилки на стадії коли я їх озвучу - в інтернеті інформації звісно безліч, але попадається досить суперечлива.

Запуск акваріуму буде без поспіху і тільки в тому випадку якщо буду впевнений, що зможу організувати необхідні умови для утримання цихлідок.

Поки тема для читачів не цікава але сподіваюсь зможу зацікавити по мірі накопичення інформації та наближення моменту запуску.
1.H2O Читать
Рекомендуються наступні параметри :
-рН=7,5-9
-dGH=10-20
-kH=15
-24-26°С
В різних джерелах інформація досить суперечлива але у всіх однакове :
-органіка наближена до нуля
-добре насичення води киснем
-своєчасне обслуговування(підміни води)

2.Фіто-фільтр. Читать
Перечитавши багато інформації прийшов до думки про необхідність фіто-фільтру,фіто-фільтр продовження,кінцевий варіант фіто-фільтру буду робити сам інформації в інтернеті більш ніж достатньо.

3.Ґрунт. Читать
Пісок кварцовий дрібної фракції 0.5-0,8мм шаром 2-3см. Оскільки в такій фракції є лише натуральний(не фарбований) тому з кольором все вирішилось само собою. Також будуть добавлені мушлі в яких зможуть ховатися мешканці акваріуму.
придбаний пісок

Передбачуване населення(не остаточно) Читать
Лампрологус оцелатус «голд» (Lamprologus ocellatus "gold")
Прикрепленное изображение
Лампрологус мультифасциатус (Lamprologus multifasciatus)
Прикрепленное изображение
Інформація по утриманню.
Общая информация по Лампрологус оцеллатус «голд» (Lamprologus ocellatus "gold"):
Семейство: цихлиды
Происхождение: Африка, оз. Танганьика
Температура воды: 25-26
Кислотность: 8 - 9
Жесткость: 10 - 20
Предельный размер в аквариуме: самцы дорастают до 5,5 см., самки до 3,5 см.
Слои обитания: предпочитают нижний слой
Минимальный рекомендуемый объем аквариума для 1 взрослой особи: Для сложившейся пары не менее 40-50 литров, для не большой колонии от 80-100 литров.

Отримав наступні рекомендації по розміщенню даних видів :
Дякую KRABS :
Я б рекомендував взяти у умовно розділити акву навпіл: в одній частині насипати купу із мушлів для 5-6 мультів, а в іншій розкласти на певній відстані мушлі (щоб не разом одна біля іншої) для 3-4 оцелатусів, з яких після утворення пар можна буде забрати лишніх. якщо сильно будуть гнобити найслабших.
Дякую Cognitio rerum :
для мулькиків по задній стінці розташуйте трохи більших каменів з хоч деякою подобою печер (вони крім мушель люблять ховатися також між камінням) а частину ракушок розташуйте ближче до передньої стінки (оцелатуми на диво безпроблемно почувають себе біля переднього скла) Мультифасціатумів можна помістити невелику колонію, а от по кількості оцелатумів однозначно порадити затрудняюсь. Класично 1 самець і 2 -3 самки, хоча акваріум всеж 120 довжини.. можливо уживуться і 2 самці.
Дякую heron :
Мультифасцитусы будут постоянно рыть мелкий песок и максимально заглублять свои ракушки. По этой причине на месте базы мультиков на дно под песок положите плоские камни, а то дороют до стекла и будет не красиво.

Фото акваріума Читать

Прикрепленное изображение

Акваріум звільнений від минулого проекту. (як все було можна глянути за посиланням Мечта 240л )
Прикрепленное изображение

Варіант розташування каменів №1
Прикрепленное изображение

Варіант розташування каменів №2
Прикрепленное изображение

Варіант розташування каменів №3
Прикрепленное изображение

Варіант розташування каменів остаточний з засипаним піском


Сообщение отредактировал ~~DANILA~~ - 11.5.2017, 11:27


--------------------
Найсвіжіші фото проекту та не тільки в Instagram paveldanilov100
Більше відео на каналі YouTube
Шлях до озера Танганьїка
Мечта 240л


7
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
5 страниц V   1 2 3 > » 
Ответов (1 - 19)
~~DANILA~~
сообщение 11.2.2017, 10:11
Сообщение #2


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 740
Регистрация: 14.11.2009
Из: Киев, Оболонь
Украина
Благодарности: 2366 раз(а)


Буду розбиратися з кожним питанням окремо та отриманий висновок та результат додавати у перший пост для більш легкої навігації по темі.

Перше питання, з яким більш менш все зрозуміло це вода, а саме параметри. В інтернеті інформація співпадає.
Рекомендуються наступні параметри :
-рН=7,5-9
-dGH=10-20
-24-26°С
-органіка наближена до нуля
-добре насичення води киснем
-своєчасне обслуговування(підміни води).

Прохання до форумчан які тримають цихлід оз.Танганьїка, поділитися досвідом, а саме те що стосується параметрів води та щотижневого обслуговування акваріуму.
Насамперед цікавить наскільки критично рибуськи відносяться до підняття температури до 30°С, чи треба на літній період передбачити можливість пониження температури? З іншими параметрами впораюсь, а от що стосується температури треба уточнення.



--------------------
Найсвіжіші фото проекту та не тільки в Instagram paveldanilov100
Більше відео на каналі YouTube
Шлях до озера Танганьїка
Мечта 240л
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
~~DANILA~~
сообщение 11.2.2017, 14:44
Сообщение #3


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 740
Регистрация: 14.11.2009
Из: Киев, Оболонь
Украина
Благодарности: 2366 раз(а)


Наступне питання яке хотілося підняти - це фільтрація, оскільки прочитавши багато інформації, роблю висновок - для цихлідок потрібна досить чиста вода.
Відповідно питання :
чи буде достатньо для акваріуму 240л, каністрового фільтру потужністю 1200л на годину та підмін 60л води раз у тиждень?


--------------------
Найсвіжіші фото проекту та не тільки в Instagram paveldanilov100
Більше відео на каналі YouTube
Шлях до озера Танганьїка
Мечта 240л
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Женя Царенок
сообщение 11.2.2017, 16:40
Сообщение #4


Активный аквариумист
***
Группа: Журналисты
Сообщений: 396
Регистрация: 28.1.2014
Из: Киев
Украина
Благодарности: 747 раз(а)


Цитата(~~DANILA~~ @ 11.2.2017, 10:11) *
Насамперед цікавить наскільки критично рибуськи відносяться до підняття температури до 30°С, чи треба на літній період передбачити можливість пониження температури? З іншими параметрами впораюсь, а от що стосується температури треба уточнення.

Добрий день, тримав малавійців, в літню спеку риби переносили нормально, систем охолодження не було, в дуже спекотні дні кидав замороженні пляшки з водою, але не думаю, що вони дуже допомагали.

Фільтрації має вистачити, деякі ставлять ще внутрішню помпу с губкою, для мех. очистки. Подумайте стосовно фіто-фільтра, по-перше красиво, по-друге допомагає боротися з нітратами.

Розкажіть по дизайну, що плануєте? Чи будуть рослини чи буде 100% біотоп, каміння та пісок? hi.gif


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
~~DANILA~~
сообщение 11.2.2017, 22:19
Сообщение #5


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 740
Регистрация: 14.11.2009
Из: Киев, Оболонь
Украина
Благодарности: 2366 раз(а)


Доброго вечора.
Дякую що ділитесь досвідом friends_f.gif

Перечитав багато інформації та якраз роздумую mail1.gif стосовно фіто-фільтру plants_b.gif та збираю інформацію по цьому питанню - швидше за все зроблю 025.gif , хоча це дещо затримає сам запуск але ж поспішати нема куди.

По воді ще питання - для щотижневих підмін воду якось треба готувати l_spe.gif чи достатньо взяти воду після перших трьох ступенів очистки осмосного фільтру? Але думаю при такому розкладі не вийде отримати рекомендовані параметри - pH мабуть буде як треба, а от з GH можлива невідповідність.

По дизайну поки загальні думки - каміння, пісок(це буде окреме питання, оскільки є декілька нюансів які хотів би уточнти), можливо анубіси та може ще якісь рослини з жорстким листям( з цим поки не визначився).

Питань буде ще багато, не хочу всі одразу озвучувати щоб більш досконально розібратись з кожним питанням окремо.


--------------------
Найсвіжіші фото проекту та не тільки в Instagram paveldanilov100
Більше відео на каналі YouTube
Шлях до озера Танганьїка
Мечта 240л


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Женя Царенок
сообщение 11.2.2017, 22:43
Сообщение #6


Активный аквариумист
***
Группа: Журналисты
Сообщений: 396
Регистрация: 28.1.2014
Из: Киев
Украина
Благодарности: 747 раз(а)


По воді, ніяких махінацій нe робив, цихліди люблять жорстку воду, тому осмос відміняeться, з під крана 50-60%.

По рослинам, в мeнe росли анубіси і кріптокарини, іх нe чіпали пeрший рік, а потім тeж скубали.


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
~~DANILA~~
сообщение 11.2.2017, 22:58
Сообщение #7


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 740
Регистрация: 14.11.2009
Из: Киев, Оболонь
Украина
Благодарности: 2366 раз(а)


По воді зрозумів - дякую.

Осмосом не збирався користуватись - мав на увазі брати воду після перших трьох ступенів очистки(це якщо я правильно розумію механічна очістка), вже потім вода потрапляє у мембрану та знеї відфільтровується майже все.

Загалом думаю хочаб на перший час після запуску необхідно придбати тести, щоб розуміти яку воду заливаю та яка тенденція її (параметрів) зміни в акваріумі.


--------------------
Найсвіжіші фото проекту та не тільки в Instagram paveldanilov100
Більше відео на каналі YouTube
Шлях до озера Танганьїка
Мечта 240л


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Женя Царенок
сообщение 12.2.2017, 0:00
Сообщение #8


Активный аквариумист
***
Группа: Журналисты
Сообщений: 396
Регистрация: 28.1.2014
Из: Киев
Украина
Благодарности: 747 раз(а)


Я думаю, що в Києві приблизно однакова вода, я собі клав мраморну крихту1-2мм, для підвищeння жш + в мeнe було каміння, котрe тeж підвищувало жорсткість. Ну думаю тeсти зайвими нe будуть.
А чому самe вирішили Тангаіку запускати?І визначились вжe які самe будуть рибаси?


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
~~DANILA~~
сообщение 12.2.2017, 7:59
Сообщение #9


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 740
Регистрация: 14.11.2009
Из: Киев, Оболонь
Украина
Благодарности: 2366 раз(а)


Побачвши випадково в ютубі цихлід які живуть в мушлях - загорівся бажанням тримати таких. Незнаю поки наскільки реально їх придбати в Україні але думаю знайду.
Відповідно все буду робити під них. До цих цихлідок підберу сусідів які не будуть заважати їхньому існуванню та будуть доповнювати картинку. Ще конкретно не обдумував видовий склад, оскільки до моменту запуску акваріма ще досить довгий шлях та дуже багато питань які необхідно вирішити.


--------------------
Найсвіжіші фото проекту та не тільки в Instagram paveldanilov100
Більше відео на каналі YouTube
Шлях до озера Танганьїка
Мечта 240л


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
~~DANILA~~
сообщение 12.2.2017, 15:02
Сообщение #10


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 740
Регистрация: 14.11.2009
Из: Киев, Оболонь
Украина
Благодарности: 2366 раз(а)


Поки обдумую та вивчаю питання фіто-фільтру, хочу запитати про "ґрунт" який буде в самому акваріумі. Перечитав багато інформації, більшість якої говорить про необхідність використовувати пісок розміром 1,5мм. Також натрапив на інформацію що рибуськи краще виглядають на чорному "ґрунті".

Прошу поділитися спостереженнями та думками по цьому питанню, а саме який краще використовувати, розумію що вибір ґрунту сильно залежить від населення яке буде в акваріумі, як писав вище точно будуть цихлідки які живуть в мушлях та підберу ще якихось, які будуть уживатись. :
1.колір
2.розмір
3.товщина шару(бачив рекомендації 2-3см)
4.походження(як виявилося їх є дуже велика кількість мраморна крихта, кварцовий пісок, арагонітовий пісок, коралова крихта та т.п.)


--------------------
Найсвіжіші фото проекту та не тільки в Instagram paveldanilov100
Більше відео на каналі YouTube
Шлях до озера Танганьїка
Мечта 240л
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
KRABS
сообщение 12.2.2017, 15:11
Сообщение #11


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 203
Регистрация: 8.11.2010
Из: Львов
Украина
Благодарности: 864 раз(а)


Цитата(~~DANILA~~ @ 12.2.2017, 15:02) *
точно будуть цихлідки які живуть в мушлях
Рекомендую розпочати із Лампрологус оцелатус «голд» (Lamprologus ocellatus "gold")

або Лампрологус мультифасциатус (Lamprologus multifasciatus)

З грунту лише розглядати пісок дрібних фракцій.



Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
~~DANILA~~
сообщение 12.2.2017, 15:35
Сообщение #12


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 740
Регистрация: 14.11.2009
Из: Киев, Оболонь
Украина
Благодарности: 2366 раз(а)


Дякую, якраз на цих двох представників і звернув увагу. Можливо можете щось порадити чи є якісь нюанси в утриманні цих двох видів?


--------------------
Найсвіжіші фото проекту та не тільки в Instagram paveldanilov100
Більше відео на каналі YouTube
Шлях до озера Танганьїка
Мечта 240л


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
barvinok
сообщение 12.2.2017, 18:46
Сообщение #13


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Партнёры
Сообщений: 528
Регистрация: 5.9.2011
Из: Хмельницкий
Украина Украина
Благодарности: 2564 раз(а)


Цитата
Перечитав багато інформації, більшість якої говорить про необхідність використовувати пісок розміром 1,5мм

Для ракушковых цихлид, фракция желательна до 1мм.,лучше 0.5-0.8 мм.,можно мельче.Песок лучше всего кварцевый,природных тонов,на крайняк светлый.Ракушковые постоянно роются в песке,закапывают-откапывают ракушки,по этому он должен быть мелким, для их же комфорта.Крошка вообще не годится,т.к имеет острые края а крупные фракции песка более 1мм.,тоже желательно не использовать,слой 2-3 см. вполне нормальный.

Сообщение отредактировал barvinok - 12.2.2017, 18:50


--------------------
Чтобы добраться до источника,
надо плыть против течения.


Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
~~DANILA~~
сообщение 12.2.2017, 20:01
Сообщение #14


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 740
Регистрация: 14.11.2009
Из: Киев, Оболонь
Украина
Благодарности: 2366 раз(а)


Дякую за інформацію. friends_f.gif
До речі, в інтернеті таку інформацію не зустрічав, рекомендувалась на порядок більша фракція. Тому й прошу форумчан які тримають даних представників цихлідок поділитись досвідом.

По цій же причині не поспішаю з запуском - інформації дуже багато, хочу досконально розібратись, приготуватись, а вже після цього стартувати.

Можливо будуть рекомендації стосовно чи можна Лампрологус оцелатус «голд» та Лампрологус мультифасциатус тримати в одному акваріумі та скільки рибусь можна помістити у аквариум розміром 1200*450*450мм?
Як зрозумів ці рибуськи дуже територіальні, займають частину дна та захищають її.
Також цікавить яких цихлідок можна було б підсилити до описаних вище, для того щоб якось оживити середній шар води.


--------------------
Найсвіжіші фото проекту та не тільки в Instagram paveldanilov100
Більше відео на каналі YouTube
Шлях до озера Танганьїка
Мечта 240л


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
KRABS
сообщение 14.2.2017, 13:29
Сообщение #15


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 203
Регистрация: 8.11.2010
Из: Львов
Украина
Благодарности: 864 раз(а)


Цитата(~~DANILA~~ @ 12.2.2017, 20:01) *
Можливо будуть рекомендації стосовно чи можна Лампрологус оцелатус «голд» та Лампрологус мультифасциатус тримати в одному акваріумі та скільки рибусь можна помістити у аквариум розміром 1200*450*450мм?
Як зрозумів ці рибуськи дуже територіальні, займають частину дна та захищають її.
Також цікавить яких цихлідок можна було б підсилити до описаних вище, для того щоб якось оживити середній шар води.
Я б рекомендував взяти у умовно розділити акву навпіл: в одній частині насипати купу із мушлів для 5-6 мультів, а в іншій розкласти на певній відстані мушлі (щоб не разом одна біля іншої) для 3-4 оцелатусів, з яких після утворення пар можна буде забрати лишніх. якщо сильно будуть гнобити найслабших.
Для верхнього шару взяти із 5 ципріхромісів (Cyprichromis leptosoma)

або параципріхромісів (Paracyprichromis nigripinnis)

Далі спостерігати таньганійську "санта-барбару" good.gif .


Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
~~DANILA~~
сообщение 14.2.2017, 14:50
Сообщение #16


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 740
Регистрация: 14.11.2009
Из: Киев, Оболонь
Украина
Благодарности: 2366 раз(а)


На сусідньому форумі також створив тему Шлязх до озера Танганьїка , щоб отримати більше інформації.

Там також радили даних рибусь(ципріхромісів), але оскільки в мене акваріум відкритий є велика ймовірність що повипригують(до такого висновку прийшли при обговорені).
KRABS дякую за рекомендацію, занотую для себе.

На даний час збираю інформацію та готуюсь до виготовлення фіто-фільтру, паралельно обговорюємо можливі варіанти заселення акваріуму.


--------------------
Найсвіжіші фото проекту та не тільки в Instagram paveldanilov100
Більше відео на каналі YouTube
Шлях до озера Танганьїка
Мечта 240л


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
KRABS
сообщение 14.2.2017, 16:04
Сообщение #17


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 203
Регистрация: 8.11.2010
Из: Львов
Украина
Благодарности: 864 раз(а)


Цитата(~~DANILA~~ @ 14.2.2017, 14:50) *
Там також радили даних рибусь(ципріхромісів), але оскільки в мене акваріум відкритий є велика ймовірність що повипригують(до такого висновку прийшли при обговорені).
Все правильно радять, не зауважив що у вас буде відкритий акваріум, Cyprichromis точно повискакують при переляку.
Тут є схожа темка, правда об'єм більший.

Сообщение отредактировал KRABS - 14.2.2017, 16:05


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
~~DANILA~~
сообщение 17.2.2017, 15:45
Сообщение #18


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 740
Регистрация: 14.11.2009
Из: Киев, Оболонь
Украина
Благодарности: 2366 раз(а)


Доброго дня.
Хочу розповісти як просувається підготовка до запуску.

Заказав у китайців комплектуючи для фіто-фільтру: помпу, світло та ще де що потроху.
На вихідних поїду підбирати кашпо, яке можна було б використовувати для виготовлення фіто-фільтру та щоб вписалось в інтер'єр.
Також все таки вирішив накрити акваріум, щоб убезпечитись від суїцидів мешканців акваріуму(на днях десь замовлю покривне скло).

Для того щоб хоч якось матеріально підготуватись до витрат які будуть, виклав на продаж обладнання та хімію, яка найближчим часом не знадобиться. Можливо когось зацікавить(по цінам можемо поторгуватись) :
Все для СО2
Реміналізація осмосу
Добрива



Сообщение отредактировал ~~DANILA~~ - 17.2.2017, 15:45


--------------------
Найсвіжіші фото проекту та не тільки в Instagram paveldanilov100
Більше відео на каналі YouTube
Шлях до озера Танганьїка
Мечта 240л


Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Женя Царенок
сообщение 17.2.2017, 23:40
Сообщение #19


Активный аквариумист
***
Группа: Журналисты
Сообщений: 396
Регистрация: 28.1.2014
Из: Киев
Украина
Благодарности: 747 раз(а)


~~DANILA~~, Добрий день.

Я б все таки не радив, продавати все обладнання для травника, по собі знаю, коли є акваріум з цихлідами, хочеться травник, коли запустишь травник, не вистачає яскравих фарб цихлід. Залиште балонну систему, продасте ви її все одно не дуже дорого, а купити потім буде дорожче. ІМХО


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
~~DANILA~~
сообщение 18.2.2017, 12:41
Сообщение #20


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 740
Регистрация: 14.11.2009
Из: Киев, Оболонь
Украина
Благодарности: 2366 раз(а)


Доброго дня.
Женя, я згоден на 100% але все впирається в фінанси. Спонсорувати все(фіто-фільтр, освітлення фіто-фільтру, пісок, каміння, самі рибуськи, тести та ще багато чого) необхідне для цихлідок зараз не маю змоги, тому вирішив піти таким шляхом. Розумію що за реальну вартість не продам - на даний момент комплект по вартості виходить десь 60% від реальної вартості.
Поки іншого виходу не бачу.


--------------------
Найсвіжіші фото проекту та не тільки в Instagram paveldanilov100
Більше відео на каналі YouTube
Шлях до озера Танганьїка
Мечта 240л


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение

5 страниц V   1 2 3 > » 
Начать новую темуТема закрыта
Теги
Нет тегов для показа


1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

Свернуть

> Похожие темы

  Тема Ответов Автор Просмотров Последнее сообщение
Нет новых сообщений В теме есть приложенияТанганьїка 240l
31 Vasia1985 11 021 2.11.2020, 20:16 Посл. сообщение: миша сумы
Нет новых сообщений Танганьїка - Neolamprologus marunguensis.
0 тешнер 2 658 15.2.2019, 11:05 Посл. сообщение: тешнер
Нет новых В теме есть приложенияИз озера в реку.
243 barvinok 28 269 6.12.2017, 17:59 Посл. сообщение: barvinok
Нет новых сообщений В теме есть приложенияОткрылся прием заявок на конкурс "Великие озера Африки" 2016
4 myprog 5 124 7.10.2017, 14:56 Посл. сообщение: myprog
Нет новых сообщений В теме есть приложенияВозрождение "Эльфийского озера"
перезапуск на земле и мелком песке.
46 Koshka 15 760 3.4.2015, 8:56 Посл. сообщение: brat-chik

 



Перейти в начало страницы RSS Текстовая версия Сейчас: 25.4.2024, 18:42