Aquasys - удобрения нового поколения
Украинский форум аквариумистов

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )




> "Through the Never" моя спроба в акваскейпі, Перший акваскейп
true_red
сообщение 11.9.2016, 21:29
Сообщение #1


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


З чого би почати, певне з назви. Акваскейп мене захопив ще років 6-7 тому, як побачив акваріуми великого гуру Амано.
Тоді це здавалося чимось неможливим, навіть фантастичним, та і зараз здається. Тому і не думав, що колись спробую себе в цьому напрямку.
Вийде з цього щось чи ні, поки рано казати, покаже час.

І так, по порядку. Акваріум клеїв сам, скло звичайне 5 мм, за винятком переднього, воно оптівайт.
Розміри 48*30*30
З обладнання фільтр Aquael FZN-Mini
Світло робив сам, точніше ще не доробив, залишилось придумати якісь ніжки для світильника, поки просто лежить
на стінках акваріума.


Ідея яку я намагаюсь втілити в життя, виникла пару тижнів тому, якось абсолютно зненацька.
Ще на моменті її виникнення я знав чого хочу, це мав бути невеликий акваріум відкритого типу, рослини в якому росли б як під водою, так і над нею.
Намагався малювати ескіз, щоб не загубити в голові бажаний образ, однак мої таланти до живопису або дуже приховані, або ж, що імовірніше, геть відсутні.
Тому обійшлося без ескізу. Просто пішов у ліс, шукати підходящі коряги. Що цікаво, знайшов добрячий оберемок прямо на одному дереві,
якої воно було породи важко сказати, ліс хвойний, однак поодинокі листяні дерева трапляються, це було сухе і повалене. На хвою геть не схоже.
З цього оберемку до акваріума потрапило лише дві коряжки.

Ось фото харду, на ньому коряжки три, одна мені потім здалася зайвою
Прикрепленное изображение


P.S фото робив на те, що було під рукою, це так, для історії, коли в акваріумі буде щось дійсно варте уваги - зроблю нормальні фотографії

І ледве не забув про грунт. Вирішив спробувати запуск на поживній підложці, обрав NutriBasis 6 in 1 від Dennerle
Поверх підложки насипав JBL Sansibar Black, хотів чорний грунт від денерле, але він виявився фарбованим, і попри гарні відгуки, перевагу віддав натуральному.
Грунт хоч і по вигляду далеко не чорний, однак виглядає дуже природно.

фото процесу запуску:
Прикрепленное изображение



Прикрепленное изображение


Запуск був вчора, ось фото станом на 11.09.16
Камінь потім заберу, він поки топить коряжки, за майже два тижні у воді вони так і не втонули.
Між іншим, цього разу вперше спеціально не обробляв їх, просто очистив від кори і облив кип`ятком, без всілякого варіння, соління і так далі.
Прикрепленное изображение


Про рослини які тут напишу іншим разом, видовий склад флори імовірно буде змінюватись, поки треба наростити фітобіомасу.
А про фауну напишу, тут житиме до двох десятків мікрорасбори галактики, треба буде докупити.
Також планую з десяток коридорасів пігмеїв і жовті неокардини.

Але риба буде пізніше.
А поки робитиму підміни десь по 30% води щодня, ну і світловий день годин по 5.
Хоч і запускався на "робочому" фільтрі, а також вносив Tetra Bactozym, рибок і криль запускатиму
не раніше 16-17-го вересня.

Буду радий почути критику та поради. Далі буде...

Сообщение отредактировал true_red - 11.9.2016, 22:03


--------------------


6
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
3 страниц V   1 2 3 >
Ответов (1 - 19)
true_red
сообщение 12.9.2016, 7:50
Сообщение #2


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Питання по світлу, чи не мало його тут 14 діодів по 1Вт, 11 з них 6000-6500 К, і 3 рожеві фітодіоди. В принципі драйвер дозволяє ще 4 поставити. Є два жовтого спектру, їх ставити не буду, і 3 6000-6500. СО2 не планую, поки


--------------------
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
kvvmss
сообщение 12.9.2016, 9:44
Сообщение #3


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 343
Регистрация: 21.12.2015
Из: Днепр
Украина Украина
Благодарности: 670 раз(а)


Мало; на ваш объём надо ватт 20 при наличии СО2. Без углекислого газа "скейпить" это вряд ли. Просто будет "не то" как вам хочется.

Сообщение отредактировал kvvmss - 12.9.2016, 9:46


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 12.9.2016, 10:16
Сообщение #4


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Цитата(kvvmss @ 12.9.2016, 10:44) *
Мало; на ваш объём надо ватт 20 при наличии СО2. Без углекислого газа "скейпить" это вряд ли. Просто будет "не то" как вам хочется.



Світла трохи додам, а питання з СО2 поки відкрите, стартую поки без вуглекислого газу, далі буду дивитись по ситуації. Я не поспішаю. Дякую


--------------------
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
mir_
сообщение 12.9.2016, 11:23
Сообщение #5


Aqu@f@n@tic любитель Nature Aquarium
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 3 231
Регистрация: 10.1.2010
Из: Луганск
Украина
Благодарности: 9247 раз(а)


Все здорово! картинка получилась зеленая и приятная!

Я глубоко убежден что сделать на старте красивый аквариум с растениями не является большим трудом, нет конечно надо приложить много усилий как моральных (вообразить что хочешь сделать и как это будет потом выглядеть) так и физических (на самом деле не просто все уложить, засадить, сделать светильник и тд.) но, удержать его в красивом виде сложнее на порядок, тут надо тоже иметь четкий план!
Дело в том что Вы пишете о СО2 как о раздумье, то есть Вы еще не приняли решения, а зря, его надо принять еще вчера, особенно если все-таки решите получить красивый габитус тех растений что у вас будут расти, по поводу удобрений тоже ничего не написали, а зря! если не будет Со2 вы думаете удобрения Вам не будут нужны? навряд ли, ОСОБЕННО учитывая питательную подложку которую заложили на старте, что она выделяет в воду сейчас? что она должна дать растениям в виде корневого питания? что надо добавить воду чтоб растения получали все необходимые элементы как из воды так и из грунта? есть ответы на эти вопросы? не маловажный вопрос воды остался тоже неосвещенным sad.gif

p.s.

К сожалению большинство подобных начинаний заканчиваются нечем sad.gif я конечно буду искренне рад если у Вас будет иначе и Вы будете радовать нас развитием данного и запусками новых проектов, но для этого очень советую внимательно почитать мои вопросы и осмыслить все то что я хотел донести Вам.
В добрый путь hi.gif




--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
aleks4
сообщение 12.9.2016, 11:46
Сообщение #6


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Бизнеспартнёры
Сообщений: 805
Регистрация: 19.9.2012
Из: Днепр
Украина
Благодарности: 3022 раз(а)


Цитата
Мало; на ваш объём надо ватт 20


kvvmss соглашусь с вами на 100%, просто люди тупо доверяют "спецам" карнизно-бельевого производства, и в погоне не понятно за чем- тратят свои деньги.
А пословица гласит скупой платит дважды
СВЕТА В АКВАРИУМЕ МНОГО НЕ БЫВАЕТ.


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 12.9.2016, 12:48
Сообщение #7


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Цитата(mir_ @ 12.9.2016, 12:23) *
Все здорово! картинка получилась зеленая и приятная!

Я глубоко убежден что сделать на старте красивый аквариум с растениями не является большим трудом, нет конечно надо приложить много усилий как моральных (вообразить что хочешь сделать и как это будет потом выглядеть) так и физических (на самом деле не просто все уложить, засадить, сделать светильник и тд.) но, удержать его в красивом виде сложнее на порядок, тут надо тоже иметь четкий план!
Дело в том что Вы пишете о СО2 как о раздумье, то есть Вы еще не приняли решения, а зря, его надо принять еще вчера, особенно если все-таки решите получить красивый габитус тех растений что у вас будут расти, по поводу удобрений тоже ничего не написали, а зря! если не будет Со2 вы думаете удобрения Вам не будут нужны? навряд ли, ОСОБЕННО учитывая питательную подложку которую заложили на старте, что она выделяет в воду сейчас? что она должна дать растениям в виде корневого питания? что надо добавить воду чтоб растения получали все необходимые элементы как из воды так и из грунта? есть ответы на эти вопросы? не маловажный вопрос воды остался тоже неосвещенным sad.gif

p.s.

К сожалению большинство подобных начинаний заканчиваются нечем sad.gif я конечно буду искренне рад если у Вас будет иначе и Вы будете радовать нас развитием данного и запусками новых проектов, но для этого очень советую внимательно почитать мои вопросы и осмыслить все то что я хотел донести Вам.
В добрый путь hi.gif



Щиро дякую. І так по питаннях. Добрива будуть, в першу чергу це калій. А також мікро і макро добрива від AQUAYER, вони у мене вже в наявності. Маю деякий досвід їх використання в акваріумах без СО2, з більшістю видів рослин які тут представлені. Вода хороша, параметрів точних не знаю, тестів взагалі ніколи не робив, може для акваскейпу це звучить дико, але поки маємо те що маємо. Вода йде через осмос і ремінералізатор, це для харчових потреб, адже вода зі свердловини не кращої якості


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
mir_
сообщение 12.9.2016, 15:29
Сообщение #8


Aqu@f@n@tic любитель Nature Aquarium
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 3 231
Регистрация: 10.1.2010
Из: Луганск
Украина
Благодарности: 9247 раз(а)


Цитата(true_red @ 12.9.2016, 13:48) *
Щиро дякую. І так по питаннях. Добрива будуть, в першу чергу це калій. А також мікро і макро добрива від AQUAYER, вони у мене вже в наявності. Маю деякий досвід їх використання в акваріумах без СО2, з більшістю видів рослин які тут представлені. Вода хороша, параметрів точних не знаю, тестів взагалі ніколи не робив, може для акваскейпу це звучить дико, але поки маємо те що маємо. Вода йде через осмос і ремінералізатор, це для харчових потреб, адже вода зі свердловини не кращої якості


если есть опыт то хорошо, а опыт использования подобных грунтовых добавок есть? просто боюсь чтоб грунт не сыграл тут злую шутку, может стоило использовать "голый! грунт и пользоваться удобрениями с которыми есть опыт и водой которая используется не впервые (честно не доверяю я этим реминерализаторам, когда сам влил необходимое оно как-то спокойнее).


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 12.9.2016, 19:53
Сообщение #9


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Цитата(mir_ @ 12.9.2016, 16:29) *
Цитата(true_red @ 12.9.2016, 13:48) *
Щиро дякую. І так по питаннях. Добрива будуть, в першу чергу це калій. А також мікро і макро добрива від AQUAYER, вони у мене вже в наявності. Маю деякий досвід їх використання в акваріумах без СО2, з більшістю видів рослин які тут представлені. Вода хороша, параметрів точних не знаю, тестів взагалі ніколи не робив, може для акваскейпу це звучить дико, але поки маємо те що маємо. Вода йде через осмос і ремінералізатор, це для харчових потреб, адже вода зі свердловини не кращої якості


если есть опыт то хорошо, а опыт использования подобных грунтовых добавок есть? просто боюсь чтоб грунт не сыграл тут злую шутку, может стоило использовать "голый! грунт и пользоваться удобрениями с которыми есть опыт и водой которая используется не впервые (честно не доверяю я этим реминерализаторам, когда сам влил необходимое оно как-то спокойнее).



Ну вказано, що підложка без фосфатів і нітратів, виробник німеччина, так що сподіваюсь "сюрпризів" не буде. По воді, ну не знаю. З липня на цій воді був один акваріум, була проблема з водорослями, яку вдалося побороти. Проблема виникла коли акваріум понад тиждень був майже без догляду, і на нього світили прямі сонячні промені. Проблему вдалося усунути. В будь якому випадку дякую за пораду, сподіваюсь власних набитих шишок буде не багато


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 18.9.2016, 15:36
Сообщение #10


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Таки буде СО2, вже зробив реактор на лимонній кислоті, купив дропчекер. Сьогодні буде фото-звіт.
Також напишу про видовий склад рослин. Криптокорини на великий жаль перетворилися в желе, але то звичне явище - відростуть


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 18.9.2016, 16:28
Сообщение #11


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


І так, про рослини
Поки що тут знаходяться:

Анубіас нана петіт
Аспеліум
Гімнокорініс
Гідрокотіла тріпартіта
Ліндернія круглолиста
Повойнік
Ротала макрандра зелена
Щитолистник
Лімнобіум
Мох крістмас
Мох яванський
Мох спайкі
Стаурогін
Полігонум
Сітняг
Марсилія
Криптокорина парва
Криптокорина люценс
Криптокорина вендта зелена
Криптокорина вендта коричнева(2 підвиди, одна росте низькою інша досить висока, може то і не вендта)
Криптокорина розен мейден
Глоссостігма
Блікса
Тайландська папороть вінделова
Тайландська папороть вузьколиста
2 види буцефаландр
Наче нічого не забув.

Додаю мікро і макро добрива Єрмолаєва, поки десь по 0,3 мл кожного в день. Дозу пізніше збільшу.

Вже поселив тут 6 мікрорасбор галактик, докуплю ще з півтора десятки, хай но буде час по них поїхати.
Також обживається 8 коридорасів-пігмеїв, прикольна рибка.
Креветки будуть пізніше, часу вільного досить мало.

Ввечері спробую зробити адекватну фотосесію.

Сообщение отредактировал true_red - 18.9.2016, 16:37


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Andrew1
сообщение 18.9.2016, 17:00
Сообщение #12


люблю камни,коряжки и зелень :)
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 2 557
Регистрация: 9.4.2011
Из: Червоноград
Украина
Благодарности: 6457 раз(а)


С таким огромным кол-вом разных растений,получится ни скейп,а "огород" ИМХО. unknown.gif
Как по мне коряги длинноваты,я бы укоротил.И снова конечно ИМХО. dry.gif


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 18.9.2016, 17:26
Сообщение #13


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Цитата(Andrew1 @ 18.9.2016, 18:00) *
С таким огромным кол-вом разных растений,получится ни скейп,а "огород" ИМХО. unknown.gif
Как по мне коряги длинноваты,я бы укоротил.И снова конечно ИМХО. dry.gif



Стосовно першого имхо, може і так, тому це і не остаточний список рослин. Ніяк не позбавлюсь від звички зібрати колекцію по більше wacko.gif


А коряжку передню обламав, вона надто нависала. Сьогодні побачите фото


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 18.9.2016, 22:09
Сообщение #14


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


От фото, якість правда підвела. Але маємо що маємо, як вже згадував, що коли наближусь до бажаного результату, зроблю якісний фотосет, а поки так.

Прикрепленное изображение




Гімнокорініс вже виліз із води
Прикрепленное изображение


Гідрокотіла тріпартіта теж рветься на сушу, ну а мох на коряжці на суші і був, засихати схоже не збирається.


Прикрепленное изображение


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Keny
сообщение 18.9.2016, 22:53
Сообщение #15


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 931
Регистрация: 1.2.2011
Из: Киев
Украина
Благодарности: 3050 раз(а)


Если хотите чтобы получился скейп, старайтесь придерживаться первоначальной идеи...

Скейп- это выдержанная по стилю , сбалансированная по растениям, выразительная композиция!
В основе хард, все остальное - огород.
Растения должны подчеркивать этот хард, но не доминировать над ним.


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 23.9.2016, 17:59
Сообщение #16


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Завтра буду трохи порядок наводити в цьому "городі". А поки так

Прикрепленное изображение


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
revoll
сообщение 29.9.2016, 23:45
Сообщение #17


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 586
Регистрация: 5.1.2012
Из: Херсон
Украина Украина
Благодарности: 1824 раз(а)


Судя по индикатору газку нужно подбавить.


--------------------
Самая большая хитрость-это правда.


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
sector12
сообщение 30.9.2016, 10:11
Сообщение #18


Nature Aquarium
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 1 145
Регистрация: 10.3.2014
Из: Черновцы
Украина Украина
Благодарности: 3415 раз(а)


Цитата(true_red @ 12.9.2016, 13:48) *
Маю деякий досвід їх використання в акваріумах без СО2

Для Вашого акваріума він і не потрібний hi.gif

Сообщение отредактировал sector12 - 30.9.2016, 10:14


--------------------
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 10.10.2016, 22:09
Сообщение #19


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Пора певне вже щось тут написати.
З чого би почати, з хорошого чи поганого.
Почну з поганого, на позаминулих вихідних купив жовтих неокардин, переводив протягом години їх на свою воду, ніби адаптувались нормально. Однак на наступний день знайшов одну мертву, деякі живі себе дивно поводили.
Не буду вдаватися в неприємні деталі, десяток креветок поліг протягом тижня. В чому проблема, точно сказати не можу. Грішу на воду, перша думка була чомусь про вміст міді, адже смертельні для ракоподібних дози міді,
можуть не відображатися на інших гідробіонтах. Намагався знайти тест на мідь, та навіть в києві це не дуже просто, на куренівці не було жодних тестів на мідь, по інтернет магазинах бачив тести від SERA, однак в наявності і під замовлення не знайшов ніде. На тести від JBL надто кусючі ціни,та і раптом це не мідь. Одним словом тестів не знайшов, креветки вимерли.
Вже пост-фактум, думав може надто швидко на воду їх переводив, параметри якої ніби в нормі(якщо вірити тест-смужкам від Tetra, в тому що вони дають дуже точний результат сумнівно, але якби якась катастрофа була, то певне би показали), а може таки і вода. Що цікаво, набираю воду у ванній, і вода має ледве помітний запах, нещодавно звернув на це увагу, вода із крану на кухні, яка тече через той самий фільтр, немає жодного запаху. Значить імовірно таки щось з водою. Тим паче смерті останніх 4-х креветок були саме після підміни води. Що робити далі, поки не знаю. Точно воду для підміни братиму на кухні, а от щодо креветок, дуже неприємний осад залишився, то ж поки почекаю.

А тепер до хороших новин, разом з креветками докупив десяток галактик. Всі живі здорові, активні. Хоч і маленькі досить, сьогодні вже бачив характерний для самців "танок".

Прибрав з акваріуму деякі явно зайві рослини, зокрема гімнокорініс, щитолистник, сальвінію. Перші дві надто швидко ростуть, та і по розміру великуваті. Сальвінія надто швидко покриває поверхню води, та і не дуже гарно плаває по поверхні. Та і цей склад рослин певне не остаточний, маю певні думки вже щодо невеликих змін. Хай но все розростеться як слід.
Докинув тоненьких коряжок, вони ще поки не тонуть, тому на фото не остаточний варіант їх розміщення.

Стосовно СО2, зараз його нема. По причині недостатньої кількості часу. Реактор на лимонці і соді трохи травив, тому треба переробити. Переробити часу багато не займе, але ще і налаштувати треба. А часу посидіти порегулювати це діло катастрофічно нема. Ну нічого, скоро будуть вихідні.


Прикрепленное изображение




Ну і фото, на телефон. З виду трохи жовтить, але вживу виглядає не так.
Можна це називати скейпом? Ну не знаю, але картинка загалом мені дуже подобається

P.S акваріуму вже місяць

Сообщение отредактировал true_red - 10.10.2016, 22:20


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Kusaka
сообщение 11.10.2016, 21:45
Сообщение #20


Активный аквариумист
***
Группа: Журналисты
Сообщений: 230
Регистрация: 13.10.2010
Из: Белгород-Днестровский
Украина Украина
Благодарности: 239 раз(а)


Вода з якого фільтру? Чи є в картриджі срібло?


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение

3 страниц V   1 2 3 >
Начать новую темуТема закрыта
Теги
Нет тегов для показа


1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

Свернуть

> Похожие темы

  Тема Ответов Автор Просмотров Последнее сообщение
Нет новых сообщений Уголок проходной AQUAXER, 1/4", под шланг 8 мм.
0 Arowana Info 947 17.10.2023, 8:04 Посл. сообщение: Arowana Info
Нет новых сообщений Соединитель AQUAXER, штуцер 1/4", под шланг 4 мм.
0 Arowana Info 2 735 8.8.2023, 9:30 Посл. сообщение: Arowana Info
Нет новых сообщений Застежка "Американка" №00, Корея, 10 шт.
0 Arowana Info 2 470 15.6.2023, 14:46 Посл. сообщение: Arowana Info
Нет новых сообщений Застежка "Американка" №0, Корея, 10 шт.
0 Arowana Info 2 633 15.6.2023, 14:46 Посл. сообщение: Arowana Info
Нет новых сообщений Застежка "Американка" №0, Корея, 100 шт.
0 Arowana Info 2 790 5.7.2022, 8:28 Посл. сообщение: Arowana Info

 



Перейти в начало страницы RSS Текстовая версия Сейчас: 19.3.2024, 10:47