Aquasys - удобрения нового поколения
Украинский форум аквариумистов

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )




История благодарностей участнику Ali-Baba ::: Спасибо сказали: 70 раз(а)
Дата поста: В теме: За сообщение: Спасибо сказали:
15.12.2014, 21:26 Ппитання розведення і утримання радужниць
На рахунок прибирання в нерестовику, то один раз в 3 дні підмінюю приблизно третину об'єма з сифонкою дна. Оскільки нерест радужок розтягується приблизного на тиждень, то получається 2 прибирання з підміною води. Субстрат для ікри - моток коричневої лески на дно і акрілові нитки зібрані в пучок і одним краєм закріплені до корка від винної пляшки, так, щоб пучок звисав майже до дна.
avk71,
15.12.2014, 21:11 Ппитання розведення і утримання радужниць
Жорсткість -мається на увазі вміст солей кальція і магнія, тобто вода в даному випадку має високу жорсткість. Ph-активна реакція води, тобто в моєму випадку вода ближче до слабо лужної. Температуру тримаю 28 градусів- на 2 градуса вище , ніж в загальному акваріумі.
avk71,
14.12.2014, 22:37 Ппитання розведення і утримання радужниць
ну, поїхали! Самця і самку посадив у нерестовик. Таке враження, що на адаптацію пішло хв. 20 . Параметри води : загальна жорсткість- 15 , ph- 8 , перманентний нерест видно одразу , хоча ікру буде видно днів через 6-8 .Фотки- по можливості.
Argo, avk71,
14.12.2014, 0:05 Какой же Новый Год без мандаринок?
на рахунок корму: я своїх годував тим самим, що давав рибам- заморозку артемії, мотиля, а на ніч кидав таблетки для сомів і універсальні таблетки для раків, крабів(вже не пам'ятаю назву і фірму)- і тут починався справжній цирк!! Вся " толпа " раків кидалась на ці таблетки, кожен намагався схопити кілька штук, одночасно цапнути конкурента, відігнати риб і затягнути хавчик на свою територію! Одним словом- є на що подивитись!
Argo, podlesniy, SANEK,
13.12.2014, 23:47 Ппитання розведення і утримання радужниць
Argo,дякую! Буду пробувати.
Argo,
13.12.2014, 23:38 Ппитання розведення і утримання радужниць
Argo, на рахунок фоток- я і сам про це думав, але ще не освоїв процес їх загрузки. Прийдеться просити допомоги свого старшого малого.
avk71,
13.12.2014, 23:29 Ппитання розведення і утримання радужниць
на рахунок довгого нерестовика для меланотеній- свята правда, але як завжди- мало місця, тому я для нереста практично всіх своїх меланотеній використовую акваріум на 50 л. Поки що суттєвого негативу від цього не побачив.
Argo, avk71,
13.12.2014, 23:22 Ппитання розведення і утримання радужниць
ну, якщо ще комусь крім мене цікаво буде спостерігати процес нереста і "підйому" малька, то тепер точно є стимул детально описувати весь процес!
Argo, avk71,
13.12.2014, 22:59 Какой же Новый Год без мандаринок?
Argo, у мене до такого "кровопролития" не доходило. Може тому, що меланотенії - рибки не дрібні і шустрі, хоча Ваш родостомус- теж не черепаха!
podlesniy,
13.12.2014, 22:35 Ппитання розведення і утримання радужниць
вирішив спробувати розвести чергову радужку- melanotaenia maccullochi. Риби ( 1 самець і 1 самка )вже сиділи окремо в різних акваріумах тиждень- завтра буду садити на нерест. Цей тиждень годував свіжим трубочником, мороженим мотилем 2 рази в день. Самка навіть візуально стала більш повною, таке враження, що явно з ікрою. По ходу процесу буду старатись регулярно описувати кожен крок. Якщо комусь цікаво-пишіть, задавайте запитання, підказуйте якщо щось роблю не так.
Argo, avk71,
13.12.2014, 22:00 Какой же Новый Год без мандаринок?
у мене в акві на 240 л. з меланотеніями абсолютно нормально жили 6 мандаринів, правда, молодих( 4-5 см. ) і всі були самцями. На риб вони жодної уваги не звертали, в основному кожен намагався захопити територію сусіда. Десь читав, що рак мандарин байдужий до риб, оскільки в його ареалі ( печери Мексики ) риб просто немає.Цей звірюка дуже цікавий, не вибагливий. Один мінус-розважався підстриганням рослин- і довгостебельку різав під корфнь, і навіть грубі листя ехінодорусів рівняв на свій смак.
Argo, podlesniy, SANEK,
30.11.2014, 22:33 Акваріум і війна
можна облити окропом по частинах- ефект той самий.
Argo, podlesniy,
30.11.2014, 21:39 Акваріум і війна
Argo, роблю так само. Офігевшу від окропу в'єтнамку і бороду із задоволенням доїдає майже вся моя риба.
Argo, podlesniy,
30.11.2014, 21:26 Акваріум і війна
podlesnij, мені здається, анцики можуть лише частково вирішити проблему очищення декору. Тим більше, що найбільш вони активні чистильщики в молодому віці , а з Вашою рибою дрібні анцики можуть стати або сніданком або вечерею. Мені здається, що простіше вручну почистити коряги і бамбук.
podlesniy,
21.11.2014, 23:00 Корм для мальков аквариумных рыб, кормление мальков
@Игорь@, пропоную дати циклоп (бажано над бульками від компресора чи фільтра- так буде довше плавати), почекати хв.10, щоб мальок його розпробував, а потім вже дати звичний для нього корм. І так днів 5, поки не будуть нормально брати циклопа.

А на рахунок промивання- я не промиваю заморозку.
@Игорь@, Евгений Андреич,
21.11.2014, 18:26 Корм для мальков аквариумных рыб, кормление мальков
@Игорь@, спробуйте поступово привчати малька до нового корму. Наприклад, почніть давати маленьку порцію циклопа перед годуванням звичним для Вашого малька кормом. Через пару днів мальок звикне і буде нормально брати новий корм. Я з таким стикався і цей прийом спрацював.
@Игорь@,
19.11.2014, 22:23 Корм для мальков аквариумных рыб, кормление мальков
Евгений Андреич, повністю з Вами погоджуюсь. На самий крайній випадок крім жовтка( дуже псує воду ) можна спробувати сухий мікрокорм для малька, який продається в любому зоомагазині.
Евгений Андреич,
19.11.2014, 22:01 Корм для мальков аквариумных рыб, кормление мальков
бажано фотографію звіра, а так по опису дуже подібний на молоду гідру. "Пушок" по краях може бути щупальцями, якими гідра жалить жертву( в т.ч. дрібного малька ),який від цих опіків може померти. На користь версії про гідру говорить і той факт , що в акву з мальком доливалась вода з природньої водойми.
Евгений Андреич,
17.11.2014, 23:30 Ппитання розведення і утримання радужниць
раніше годував своїх радужок мороженим мотилем один раз на тиждень. Тепер, як я зрозумів, можна частіше. Дякую, Argo.
Argo,
4.11.2014, 13:18 Какой аквариум у вас дома? Опрос!
два по 240 і два по 50 ( не грам, літрів ). Місця для акваріума багато не буває.

два по 240 і два по 50 ( не гр., літрів ). Не буває забагато місця для акваріума!
feniks, podlesniy, riactor, sania,
2.11.2014, 18:15 Помогите советом, завел аквариум!
з рослин я б Вам порадив на початок посадити любу довгостебельку- швидко росте і швидше встановиться біобаланс. Потім можна додати криптокорини, ехінедоруси, або інші виходячи з Ваших смаків або біотопу який хочете відтворити.
Eak, podlesniy, алешка,
31.10.2014, 14:19 Акваріум і війна
podlesniy, мій Вам респект!! В таких умовах зберегти аквас , а ще і пропонувати цікаві ідеї не кожен зможе! Виздоровлюйте!!
podlesniy, r0man, topolhik, Vesomiy, алешка,
31.10.2014, 13:51 Ппитання розведення і утримання радужниць
читав в літературі , що меланотеніям та іншим радужкам не рекомендується згодовувати мотиль , тому що він має тверду оболонку (хітин) , який засмічує шлунок риби. Хто має досвід годування радужок мотилем, поділіться своїми враженнями.
Argo,
31.10.2014, 12:53 Физы и катушки - польза и вред
одна Хелена не справиться, а 3-4 не дадуть популяції катушок надмірно розплодитись.
hippelalex, алешка,
31.10.2014, 12:28 Посоветуйте рыбок для аквариума
змієголов може з апетитом пообідати практично всіма Вашими рибами, якщо вони менші за нього.
podlesniy, rjhytkbec,
26.10.2014, 22:49 Игра в ассоциации.
канапка!
Влада333,
26.10.2014, 21:53 Всеукраинская акция "Підтримай українську армію!"
Для початку- велике Дякую за тему! Тепер, по суті. Сам ношу погони ( з останнього часу з гордістю ). На своєму досвіді переконався, що якби не волонтери, то ми б ходили в гумаках і голіфе . Одне прохання- дорогі волонтери, перед тим як купувати нам амуніцію, будь ласка, порадьтеся з нами, тому що багато з Вас не розуміє наші потреби і Ви просто викинете гроші " на вітер ". І ще одне, щоб уникнути уродів, які наживаються на війні , ніколи не давайте гроші на руки " представникам військової частини " - краще надавайте адресну допомогу. Зараз дуже потрібні зимові куртки,підстьожки до них ( " німці " дуже добрі ) , хімічні одноразові грілки на ноги і руки, термо білизна( люба ), шерстяні шкарпетки, зимові спальники, зимове взуття ( любе! ), рукавиці. Повірте, ми будемо вдячні будь якій допомозі і тоді вистоїмо і не пустимо " колорадську " заразу далі на нашу землю.

І ще одне. Якщо кожних десять наших громадян екіпірують одного бійця- ми збережемо багато життів.
vladumur58,
19.10.2014, 22:43 Всё о кормах для аквариумных рыб
я би Вам порадив годувати мороженим мотилем і сухим кормом через день. Годувати тільки мотилем теж не дуже добре, бо він має твердий хітин, який важко перетравлюється і може засмічувати шлунок риби. А ще спробуйте годувати замороженим кормом- дафнія, циклоп, артемія( є практично у всіх зоомагазинах ). Чим корм різноманітніший, тим краще для риби.
hippelalex,
15.10.2014, 22:08 Замороженная ряска. Будут ли рыбы её кушать?
ряскою регулярно підгодовую своїх меланотеній- їдять із задоволенням, особливо меланотенії тріфосціати ( 1 раз в тиждень кидаю їм добру жменю ряски і вони поступово її всю з'їдають). Що стосується замороженої ряски, то думаю, що вона може псувати воду якщо риба за раз її не з'їсть.
Евгений Андреич,
22.9.2014, 20:03 Кормление мушкой дрозофилой
Евгений Андреич, я купляв культуру цього червя як гріндаль. Так його і називаю, бо вже звик. Тримаю його на субстраті з шариків керамзиту, хоча на деяких аквасайтах читав, що багато хто, як і Ви, тримає на субстраті з кокосового волокна. Годую вівсяною мукою, дитячим харчуванням на основі вівсянки, але найкращий результат дає висушений і розтертий в порошок голандський сир.
Евгений Андреич,
22.9.2014, 17:01 Кормление мушкой дрозофилой
у мене такий самий звір. Саме його я і культивую .
Евгений Андреич,
22.9.2014, 0:30 Кормление мушкой дрозофилой
Евгений Андреич, думаю, що впевнено сказати можна лише тоді , коли побачити " в живу ", саме головне, що рибі підходить!
Евгений Андреич,
22.9.2014, 0:23 Ппитання розведення і утримання радужниць
Розведення трьохполосої меланотеніїї ( Melanotaenia trifasciata ). Кожен , хто утримає " радужок " , рано чи пізно захоче розаести цих надзвичайно красивих риб. Як на мене, це одна з найкрасивіших рибок зі всіх меланотеній. Так само і я, отримавши 2 роки тому три пари цих красунь, захотів їх розвести. Пропоную всім зацікавленим свій досвід: Починаємо з того, що самця і самку я розсаджував на 1 тиждень по окремим акваріумам. Це робиться для того, щоб плідники підготувалися до нересту, оскільки " радужки " майже постійно нерестяться в загальному акваріумі і їхня продуктивність у нерестовику буде незначною, якщо не дати їм відпочинку один від одного. Відсаджених риб протягом тиждня необхідно багато і різноманітно годувати як тваринним ( мотиль, трубочник, дафнія, заморожена артемія ), так і рослинним кормами ( спіруліна, ряска ). За цей час готуємо нерестовик- чистимо, дезинфікуємо. В літературі рекомендують для нересту меланотеній використовувати акваріуми від 60-70 л. Особисто у мене нерестовик для них- 40 л. Для пари було цілком достатньо, хоча риба- не маленька. Обладнання- обігрівач, аерліфтний фільтр. На різноманітних аквасайтах в якості нерестового субстрата рекомендують використовувати дрібнолистні рослини-роголистник, перистолистник і т.д. На власному досвіді переконався, що в такому випадку досить важко підтримувати чистоту в нерестовику через те, що роголистник часто потім може частково осипатися і підтримувати чистоту акваріума і води в ньому проблематично, а радужка по своїй природі чутлива до чистоти води. Тому замість живих рослин я використовую в якості нерестового субстрата синтетичні " метьолки " ( на базарах продають такі-ними весною білять дерева ).На дно, в куті, де стоїть фільтр, кладу моток лєски 0,35 для того, щоб ікра, яка не незечепиться за субстрат, затримувалась на ній і не потрапила у фільтр. Параметри води у нерестовику такі самі як і в загальному акваріумі ( жорсткість-до 15 градусів , ph-7, 0-8,0 ). Температура- на 1-2 градуса вище ніж в загальному акваріумі ( в моєму випадку-28 градусів ). Після підготовки нерестовика , пересаджуємо до нього риб. День може піти у них на адаптацію, а як правило на другий день починається нерест ( в основному з ранку )- самець активно ганяє самку, підводить її до субстрата і вона відкладає по 5-10 ікринок, які кріпляться до субстрата на ниточках. Ікра дрібна, прозора як скло, тому на субстраті спочатку її майже не видно, лише через 3-4 дні в ній починає проглядатися темна личинка- ікра ніби чорніє. На 2-3 день після початку нереста додаю у воду будь який протигрибковий препарат для запобігання ураження ікри ( саме тому я не використовую рослини в якості нерестового субстрата -вони осипаються від багатьох протигрибкових ліків ). Протягом всього нересту риб обов'язково годую для уникнення поїдання ними своєї ікри- сита радужка практично не звертає увагу на свою ікру. На 6-7 день починається виклів малька, Дорослих риб відразу відсаджую в загальний акваріум, за цей час самка встигає відкласти 150-200 ікринок. Як тільки виклюнувся перший мальок, одразу даю інфузорію (багато ). З кожним днем малька стає все більше і більше, він тримається біля поверхні. Кожен день додаю інфузорію. На шостий день після початку виходу малька ( дуже дрібний ) починаю давати прісноводну коловратку, зменшую рівень води до 30 см, підмінюю половину води на свіжу з такими самими параметрами, забераємо нерестовий субстрат. Мальок викльовується нерівномірно, тому і даємо на початку багато інфузорії, щоб її хватало і для тих, хто виклюнеться останнім. Після 5-6 днів годування прісноводною коловраткою, починаю давати малькам коловратку солоноводну ( вона за розмірами більша ). Потім, коли мальок підросте, починаю давати науплії артемії і найдрібнішого гріндальського червя. Малька слід годувати як мінімум 3 рази на день. Приблизно з трьохтиждневого віку починаю також підгодовувати сухим кормом ( наприклад, тетрамін бебі ), бо він містить рослинні компоненти, які дуже необхідні радужкам. В подальшому, по мірі росту малька , переходимо на більш великий корм-живий або заморожений циклоп, дафнію. Мальок тріфосціати росте повільно- в трьохмісячному віці досягає розміру 2,5-3 см. Колір починає з'являтися після 2 місяців ( спочатку- темна бічна лінія, потім- зафарбовуютьс хвостовий плавник і корпус ). Також необхідно періодично сортувати малька, оскільки росте він нерівномірно. Ну і не забуваємо регулярно робити підміни води ( раз в три дні ). Всієї краси риба набуває у віці приблизно року і чим вона старша, тим красивіша.
avk71, Vitoria, николай kasapp,
21.9.2014, 13:21 Кормление мушкой дрозофилой
Евгений Андреич, в літературі гріндальський червь називається Enchytraeus buchhoizi , а Ви, можливо, мали на увазі Enchytraeus albidus. Гріндаль - це також енхітрея, тількі його ще називають " енхітрея дрібна ", розміром він від 0,5 до 12 мм. Саме тому я і намагався з'ясувати розмір Вашої енхітреї.
Евгений Андреич,
17.9.2014, 23:23 Корм для мальков аквариумных рыб, кормление мальков
В цій темі багато інформації як давати інфузорію малькам-фільтрувати через вату, папір і т.д. Думаю, що переважна більшість акваріумістів-люди заняті ( робота, сім'я і т.д.). Тому на улюблене хоббі часу завжди мало. Я теж відношуся до такої категорії. Саме тому, після різних спроб відфільтрувати інфузорію, під впливом жужжання жінки-типу, ти з своїми рибами не маєш часу на сім'ю і т.п. ( далі, думаю, можна не продовжувати), придумалась така штука: Ставимо банку з культурою інфузорії на стіл, включаємо настольну лампу так, щоб банка освітлювалася з одного боку, ближче до поверхні. Хв. через 15 на це освітлене місце збереться майже вся інфузорія, а згустки бактеріального слизу осядуть на дно. Таким чином, ми добилися максимальної концентрації інфузорії, яку переливаємо трубочкою ( процес всім відомий ) в пластикові стаканчики зпід магазинної сметани. Через добу ця толпа інфузорії повиїдає всі бактерії з води в стаканчиках і її сміло можна виливати в акваріум з мальками і не боятися, що занесем якусь заразу. Що стосується коричневатого коліру води з інфузорією( від бананових шкірок ), то можу абсолютно впевнено сказати, що на малька жодного негативного впливу це не має. Підтвердженням цього є те, що таким способом я даю інфузорію малькам меланотеній, які дуже чутливі до чистоти води. Звичайно, я не претендую на істину в останній інстанції, але можливо, мій досвід комусь пригодиться і збереже час, якого завжди мало.
AleFF_DN, Gepard, Евгений Андреич,
17.9.2014, 13:17 Корм для мальков аквариумных рыб, кормление мальков
в продовження історії про гріндаль. Як його розводити( власний досвід) : Беремо пластикову тару від магазинного оселедця діаметром см. 20-25 і висотою 8-10 см. з кришкою. На всю поверхню дна укладаємо складений в 3-4 раза звичайний кусок тюлі( дренаж). В будівельному магазині, або в квітковому магазині купуємо керамзит дрібної фракції ( приблизно 5-6 мм.). Ставимо його кипятити на 1 год.щоб добре набрав вологи і продезинфікувався. Студимо і без води викладаємо в тару на дренаж( кусок тюлі) так, щоб до верху залишалося приблизно 4-5 см. Зверху кладемо придбану культуру гріндаля, даємо йому корм ( змелені в муку вівсяні пластівці). Кількість корму- в залежності від кількості самого червя, але в загальному- як густо посолити. Після цього на культуру кладемо кусок звичайного віконного скла так, щоб воно накривало поверхню керамзита з культурою не доходячи до стінок нашої тари на 2-3см. В подальшому гріндаль буде збиратися на внутрішній поверхні скла і його легко змивати в акваріум. Культуру годую через день описаним вище способом. Необхідно слідкувати , щоб субстрат був завжди вологим. Особисто я злегка збризгую його звичайною водою при кожному годуванні культури. Розмножується гріндаль дуже швидко. На необхідну для прокорму толпи малька ( штук 100) кількість гріндаля у мене пішло приблизно 2 тижні. При цьому помітив, чим більше відбираєш червя, тим швидше культура розмножується.

Чуть не забув сказати- тару з культурою закриваємо плотно кришкою, в якій гарячим цвяхом робимо 10-15 дирок для доступу повітря. Ніби то все. Якщо щось забув, то згадаю і допишу.
medison757, Евгений Андреич,
16.9.2014, 22:14 Корм для мальков аквариумных рыб, кормление мальков
Хочу поділитись досвідом вигодовування малька гріндальським хробаком( гріндалем). Цим звіром успішно "піднімаю" малька радужниць( макуллочі, аустраліс, тріфосціата, прекокс). Сам по собі мальок радужок досить дрібний, тому гріндаль починаю давати приблизно після 3-х тижднів невеликими порціями( риба повинна звикнути до нового корму). Для цього змиваю червя з субстрата на якому він виріс в стакан з водою, розбовтую, щоб корм не збивався в клубочки і невиликими дозами вливаю в акву з мальком над розпилювачем- тоді він повільніше падає на дно і риба встигає наїстися.Пізніше, коли мальок починає плавати по всьому акваріумі, він підбирає гріндаль і з дна. В акваріумі гріндаль може прожити менше доби, потім починає розлагатися і може зіпсувати воду, але як правило мальок протягом дня його весь підбирає, що теж є дуже зручно. Якщо ж і вийшов "перебор" з порцією, то я пускаю в акваріум ампулярію і проблем з загниванням корму не виникає, але це не звільняє від регулярних підмін води і використання фільтра( особисто я використовую аерліфтний). Пізніше гріндаль даю через день-два, коли мальок вже починає брати дрібну дафнію. Дорослим рибам гріндаль рекомендують давати не більше 3-х разів на тиждень, оскільки він є дуже калорійний і у риби ( дорослої) може розвинутись ожиріння внутрішніх органів, яке призводить до безпліддя. А в загальному, вважаю, що гріндаль є ефективним замінником науплій артемії через простоту розведення і підтримання високопродуктивної культури, але це вже зоасім інша тема.
medison757, Евгений Андреич,
14.9.2014, 10:42 Ппитання розведення і утримання радужниць
Пропоную в цій темі поділитись досвідом утримання і розведення радужок,в т.ч. параметри води , нерестовий субстрат, підготовка до нересту, яким кормом "піднімати" малька і т.д. Думаю, що тема буде цікавою і для початківців і для досвідчених акваріумістів, тому що в інеті по цій проблематиці інформації багато,але вона не систематизована, часто суперечлива. Сам я маю певний досвід розведення меланотеній аустраліс, прекокс,макуллочі,тріфосціати, бедоції мадагаскарської.
Argo, avk71, Vitoria,
13.9.2014, 16:41 Відгуки про заморозку Aquaria
мотильом цієї фірми не годував
$SERGEY$,
13.9.2014, 13:53 Відгуки про заморозку Aquaria
Годую цією заморозкою 1 рік(дафнія, циклоп, артемія, гамарус, планктон), проблем не було.Чув від інших про партії мотиля,від якого дрібна риба мала вздуті животи.
$SERGEY$,

Перейти в начало страницы RSS Текстовая версия Сейчас: 20.4.2024, 6:27