Aquasys - удобрения нового поколения
Украинский форум аквариумистов

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )




> Хижі равлики Хелени. Утримання і розведення., Anentome helena
Leo N
сообщение 24.2.2011, 1:30
Сообщение #1


Аквариумист
**
Группа: Партнёры
Сообщений: 93
Регистрация: 29.3.2010
Из: Нововолынск
Украина Украина
Благодарности: 233 раз(а)


Раніше чи пізніше кожен акварист стикається з надмірним розмноженням равликів у своїх акваріумах. Це можуть бути як випадково занесені Катушки (Planorbarius corneus), чи Фізи (Physa fontinalis), так і початково придбані для розпушування грунту Меланії (Melaniidae). Як правило їх виловлювання, перемивання рослин і грунту вирішує проблему лише частково і дає тимчасовий результат. Тоді виникає питання: А чи не існує біологічних способів боротьби з непроханими гостями? Всезнаючий Інтернет відповідає: Є! В силу різних об’єктивних обставин, одним з найпопулярнішим і широко розрекламованим методом біологічної боротьби з різними видами акваріумних молюсків є хижі равлики Хелени (Anentome helena). Пропозицій продажу Хелен на спеціалізованих сайтах і у інтернет – магазинах є досить, ціна від 7 до 25 гривень і за кілька днів – тижнів ви тремтячими руками випускаєте у свій акваріум два, три чи п’ять симпатичних бурштиново - чорних равликів, очікуючи від них кардинальних дій по очищеню ваших банок від набридлих квартирантів. Проходить день – два – тиждень, а у акваріумі жодних змін не відбувається. Катушки поводять себе звичайно, спокійно снують по склу і листю рослин, їдять, відкладають ікру і тільки подекуди трапляється порожня черепашка. До того ж самих Хеленок майже не видно, вони або ховаються по темних закутках акваріума, або лежать, частково закопавшись у грунт.

Хеленка на склі:



Вперше равлики Anentome helena були описані у 1847 році. Природний ареал проживання охоплює Південно – Східну Азію, Індонезію і Тайланд. Вид найчастіше зустрічається у неглибоких постійних водоймах з чистою, прозорою водою.

Хелени – дуже красивий і цікавий своєю поведінкою вид молюсків. Яскраво забарвлена раковина, хижацька поведінка і оригінальний спосіб розмноження, роблять цього равлика улюбленим об’єктом для спостереження. Особливо цікаво спостерігати як Хеленка обирає чергову жертву, накидається на неї і буквально висмоктує з неї всі соки, залишаючи лише порожню шкаралупку. Максимальний розмір дорослого молюска досягає до 15 – 17 міліметрів, тільце сіре з темними цяточками. У молюска є кришечка, якою він закриває свою раковину у випадку небезпеки. Також, досить характерною для виду є видовжена дихальна трубка, яка в русі постійно витягнута вперед. Рухається равлик досить швидко по будь яких поверхнях, що особливо помітно коли голодним Хеленам кинути чергову порцію корму. Після ситого обіду равлики, так само швидко як з’явилися, так і зникають, частково закопуючись в грунт. У зв’язку з цією особливістю Хелен, ідеальним грунтом є пісок, або дрібний камінь (відсів) розміром 0,5 – 1,5 міліметри. Ротовий отвір хижих равликів представляє собою трубочку, за допомогою якого вони висмоктують інших молюсків з їхніх раковин. Харчуються Anentome helena переважно іншими молюсками, але у випадку тривалої їх відсутності поїдають також і інші корми, переважно з високим вмістом білка. Я своїх Хелен час від часу підкормлюю мороженим Мотилем і сирим фаршем з курячої печінки. З моїх власних спостережень Хелени досить неохоче їдять Ампулярій ((Ampularia australis), навіть зовсім маленьких і тільки у крайньому випадку. Рибок не чіпають чи просто не можуть завдати їм шкоди, по причині своєї повільності. З інших джерел також відомо що Хелени не чіпають креветок і здорових молюсків Теодоксусів (Theodoxus) і Нерітін (Neritina). Внутрішньовидовий канібалізм також не спостерігається.

Обід:



Anentome helena різностатеві, причому зовні розрізнити стать неможливо, і єдиний вихід для отримання потомства – це утримання у одній ємності кількох плідників. Пару, що розмножається добре видно у акваріумі, бо вона тижнями переміщається по усіх поверхнях разом, їздячи одна на другій і не розлучаючись навіть при споживанні їжі.

Нерозлучні:



Як при утриманні, так і при розведенні, параметри води особливого значення не мають, однак є дані, що при температурі нижче 20 градусів за Цельсієм, відкладення ікри тимчасово припиняється. Для успішного розведення треба забезпечити плідникам спокійну обстановку, давати їм достатню кількість корму і позбавити від небажаних, набридливих сусідів, як то креветок чи активніших риб, особливо Цихлід, Барбусів, Лабіринтових чи Даніо. Після спарювання, самки Хелен відкладають на тверді предмети одиночні ікринки, які нагадують мініатюрні прозорі човники з жовтою кулькою (діаметром 0,1 міліметра) всередині.

Ікринка Хелени:



Залежно від температури, ікра дозріває 21 – 30 днів і потім оболонка залишається… а кулька пропадає безслідно. Виявляється що равлики, які щойно проклюнулися з ікри, відразу закопуються в грунт і живуть там до досягнення ними розмірів 3 – 4 міліметри.

На завершення своєї статті хочу додати, що просто помістивши, щойно куплених Хеленок, у загальний акваріум, з великою кількістю активних риб, креветок і равликів Ви прирікаєте їх на повільну смерть. Тому що ні нормально жити, ні ефективно розмножатися вони не будуть. Отож, спочатку своїх помічників треба розмножити у підходящих умовах і тільки потім використовувати їх за прямим призначенням.

Удачі в утриманні і розведенні!

Сообщение отредактировал Leo N - 24.2.2011, 1:33


--------------------


2
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
3 страниц V   1 2 3 >
Ответов (1 - 19)
yn-83
сообщение 12.3.2011, 2:18
Сообщение #2


Аквариумист
**
Группа: Партнёры
Сообщений: 64
Регистрация: 2.6.2009
Украина
Благодарности: 95 раз(а)


Во всех источниках (и в первом посте тоже) пишется что они поедают меланий, а мои хелены какие то неправильные что ли. Полный аквариум меланий, а они (хелены) их жрать, сорри кушать не хотят. А приобретались они с целью уменьшить популяцию именно меланий, т.к. катушек и физ особо не разводилось (и слава Богу).Я понимаю, что это не панацея от не желательных улиток, но обино что ли наблюдать когда Хелены едят корма для креветок, а в это время рядом проползает или сидит мелания. А катушек едят, да еще как. Интересно наблюдать как это происходит, кинешь с десяток катушек или физ и смотришь как они (хелены) сползаются со всех сторон аквариума буквально за пару минут, а еще через пару на каждой жертве по одной. а то и по паре хищниц сидит. А мелании как были так и здравствуют в аквариуме. Наверное им проще сухари жевать и иногда побаловаться кутушками (мир не без добрых людей good.gif ) чем питаться меланиями.
Кстати читал где-то что хелены не едят теодоксусов, т.к. они очень крепко держатся на стекле и строение раковины у них какое-то особенное. А моя чудом перебралась (скорее всего при пересадке растений из одного аквариума в другой) в другую акву, и пощелкала теодоксусов быстро одни ракушки потом нашел

Цитата(Leo N @ 24.2.2011, 2:30) *
Для успішного розведення треба забезпечити плідникам спокійну обстановку, давати їм достатню кількість корму і позбавити від небажаних, набридливих сусідів, як то креветок чи активніших риб, особливо Цихлід, Барбусів, Лабіринтових чи Даніо.


У меня хоть и не большие масштабы, но улитки всегда жили с креветками и не плохо размножались, а последнее время после вспышки гидр с ними живет молодой гурамми (А до этого гуппи, САЕ, анциструсы и расборы). И плевать хеленам на то,. кто там плавает лишь бы с питанием проблем небыло (кроме тех видов рыб которые сами могут их перепутать с питанием rolleyes.gif )
Хотя это может скорее исключение, чем правило...

Сообщение отредактировал yn-83 - 12.3.2011, 2:20


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
сержик
сообщение 12.3.2011, 14:15
Сообщение #3


Aquafanatic
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 1 085
Регистрация: 13.12.2009
Из: Киев
Украина Украина
Благодарности: 1439 раз(а)


Цитата(Leo N @ 24.2.2011, 1:30) *
Максимальний розмір дорослого молюска досягає до 15 – 17 міліметрів

Извините, но это не так. Максимальный размер 2,5см.


Цитата(Leo N @ 24.2.2011, 1:30) *
На завершення своєї статті хочу додати, що просто помістивши, щойно куплених Хеленок, у загальний акваріум, з великою кількістю активних риб, креветок і равликів Ви прирікаєте їх на повільну смерть. Тому що ні нормально жити, ні ефективно розмножатися вони не будуть. Отож, спочатку своїх помічників треба розмножити у підходящих умовах і тільки потім використовувати їх за прямим призначенням.

Извините, но это не так. Два года назад я запустил 5 хелен в 200л. с массой катушек(самые крупные рыбы - скалярии). За это время я продал несколько сот Хелен. И всё это в общем аквариуме. Ко мне едут из других городов и берут оптом.


Цитата(yn-83 @ 12.3.2011, 2:18) *
Во всех источниках (и в первом посте тоже) пишется что они поедают меланий, а мои хелены какие то неправильные что ли.

Правильные. Хелены едят меланий неохотно! Мелания-улитка грунтовая. Размножается в грунте и живёт в грунте(за исключением перенаселения и закисания оного) Хелена не будет ждать. пока мелания соизволит вылезти ей на корм. Покупая Хелен для борьбы с меланиями, надо учитывать эти факторы. Чтобы вывести меланий, надо минимальное количество рыбы(соответственно, и корма) и максимальное количество Хелен(штук 20 на 50л.).


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Argo
сообщение 12.3.2011, 14:25
Сообщение #4


Aquafanatic
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 5 919
Регистрация: 1.7.2010
Из: Обухов
Украина
Благодарности: 16169 раз(а)


Сержик, я брал у вас хелен. Уже потомство есть! Теодоксусов они у меня не едят! Хотя уничтожили всех акролюксусов, катушек. Так же, заморозкой питаются без проблем. smile.gif Даже пробуют, корм для креветок.


--------------------
В тумане я не видел цели, но мне помог один шаман. Я научился видеть целью, туман.


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
сержик
сообщение 12.3.2011, 15:40
Сообщение #5


Aquafanatic
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 1 085
Регистрация: 13.12.2009
Из: Киев
Украина Украина
Благодарности: 1439 раз(а)


Цитата(Argo @ 12.3.2011, 14:25) *
Сержик, я брал у вас хелен.

Да, было дело.

Цитата(Argo @ 12.3.2011, 14:25) *
Уже потомство есть!

С чем Вас и поздравляю!

Цитата(Argo @ 12.3.2011, 14:25) *
Теодоксусов они у меня не едят!

Так и должно быть(они их не едят).


Цитата(Argo @ 12.3.2011, 14:25) *
заморозкой питаются без проблем.

Это нормально. У меня тоже заморозку "трескают".
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
yn-83
сообщение 12.3.2011, 16:03
Сообщение #6


Аквариумист
**
Группа: Партнёры
Сообщений: 64
Регистрация: 2.6.2009
Украина
Благодарности: 95 раз(а)


Цитата(сержик @ 12.3.2011, 16:40) *
Так и должно быть(они их не едят).


А что с моими тогда случилось? Сами отдали богу душу?
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
сержик
сообщение 12.3.2011, 16:11
Сообщение #7


Aquafanatic
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 1 085
Регистрация: 13.12.2009
Из: Киев
Украина Украина
Благодарности: 1439 раз(а)


Цитата(yn-83 @ 12.3.2011, 16:03) *
А что с моими тогда случилось? Сами отдали богу душу?

Давайте разберёмся. Что за рыбы? Чем кормите?(рыб).
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
yn-83
сообщение 12.3.2011, 16:21
Сообщение #8


Аквариумист
**
Группа: Партнёры
Сообщений: 64
Регистрация: 2.6.2009
Украина
Благодарности: 95 раз(а)


Скалярии 2шт
Гурамми жемчужный 2шт
САЕ 2шт
Гупи пару самцов,
Расборы 5 шт
Барбус огненный 1шт
миноры 5шт
проживают в банке 100л. Корм стараюсь разнообразить в основном это замароженная артемия, мотыль и хлопья гурман, изредка подкармливаю печенью сухой и хлопья тетра мин (вроде как)
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Hatab
сообщение 12.3.2011, 17:23
Сообщение #9


Новенький на форуме
*
Группа: Неактивированные
Сообщений: 16
Регистрация: 18.6.2010
Украина
Благодарности: 18 раз(а)


ня был на разводни у человека одного,так он разводил хелен без грунта в аквариуме,в статье указано что они зарываются в пока не достигнут определенного размера! и хотел узнать поповоду кармления ,чем лучьше кармить малышей хелен,чем их поднимают?
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Leo N
сообщение 12.3.2011, 23:45
Сообщение #10


Аквариумист
**
Группа: Партнёры
Сообщений: 93
Регистрация: 29.3.2010
Из: Нововолынск
Украина Украина
Благодарности: 233 раз(а)


Цитата(yn-83 @ 12.3.2011, 3:18) *
Во всех источниках (и в первом посте тоже) пишется что они поедают меланий, а мои хелены какие то неправильные что ли. Полный аквариум меланий, а они (хелены) их жрать, сорри кушать не хотят


Хелени поїдають Меланій, лише у випадку, коли в акваріумі немає інших молюсків і їх не підгодовують іншими кормами (Мотилем, Артемією і т.п.). У цьому випадку їм глибоко начхати, що Меланії більшу частину часу проводять у грунті і при першій нагоді вони їх підстерігають при виході на поверхню грунту і поїдають. Можливо, що у Вас просто кількість Меланій і Хелен не співрозмірна і тому не видно результатів їх трапез. Шкодую, що не зробив фото, коли викидав кілька пригорщ порожніх раковин, які у мене залишилися від Меланій.

Цитата(yn-83 @ 12.3.2011, 3:18) *
И плевать хеленам на то,. кто там плавает лишь бы с питанием проблем небыло


"Плевать" рівно до тієї пори, поки ті хто там плаває, не починає під’їдати ікру. Тоді продуктивність Хелен значно падає. Тобто розмноження все ж відбувається, а результати вже не ті.

Цитата(сержик @ 12.3.2011, 15:15) *
Извините, но это не так. Максимальный размер 2,5см.


Вибачаю, чого там, але у мене до таких розмірів не ростуть.

Цитата(сержик @ 12.3.2011, 15:15) *
Извините, но это не так. Два года назад я запустил 5 хелен в 200л. с массой катушек(самые крупные рыбы - скалярии). За это время я продал несколько сот Хелен. И всё это в общем аквариуме. Ко мне едут из других городов и берут оптом.


Знову вибачаю smile.gif Але "несколько сот" за два роки з п’яти плідників це досить посередній результат, бо якби не було Катушок (і інших факторів), то за цей час можна було б "підняти" кілька тисяч. З липня 2010 року, з пари Хелен мені вдалося на сьогоднішній день отримати більше 300 штук Хелен, розміром більше 10 мм. Менших, розміром 5 - 7 мм, зараз є ще близько 200 штук. Черга бажаючих придбати Хелен у мене, поки що не зменшується, особливо після того як я опублікував цю статтю, спочатку на Львівському форумі, а потім і тут.

Цитата(Hatab @ 12.3.2011, 18:23) *
я был на разводни у человека одного,так он разводил хелен без грунта в аквариуме,в статье указано что они зарываются в пока не достигнут определенного размера! и хотел узнать поповоду кармления ,чем лучьше кармить малышей хелен,чем их поднимают?


Пробував і без грунту. Мені не сподобалося. Справа у тому, що маленькі Хелени харчуються подібно до Меланій, перевертаючи верхній шар грунту у пошуках рештків їжі. Спеціально кормити їх не треба, треба лише врахувати, що грунт повинен бути достатньо дрібним.


--------------------


Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
сержик
сообщение 13.3.2011, 8:02
Сообщение #11


Aquafanatic
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 1 085
Регистрация: 13.12.2009
Из: Киев
Украина Украина
Благодарности: 1439 раз(а)


Цитата(Leo N @ 12.3.2011, 23:45) *
"несколько сот" за два роки з п’яти плідників це досить посередній результат,

Я не занимаюсь целенаправленным разведением Хелен. А "несколько сот" - это я поскромничал.
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Tit
сообщение 13.3.2011, 9:59
Сообщение #12


Новенький на форуме
*
Группа: Пользователи
Сообщений: 18
Регистрация: 20.6.2010
Из: Запорожье
Украина Украина
Благодарности: 46 раз(а)


Здравствуйте. Подскажите, макробрахиумы могут есть икру хелен или молодняк? А то икру вижу а малышей нет


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Leo N
сообщение 13.3.2011, 16:48
Сообщение #13


Аквариумист
**
Группа: Партнёры
Сообщений: 93
Регистрация: 29.3.2010
Из: Нововолынск
Украина Украина
Благодарности: 233 раз(а)


Цитата(Tit @ 13.3.2011, 10:59) *
Подскажите, макробрахиумы могут есть икру хелен или молодняк? А то икру вижу а малышей нет


Не тільки ікру і молодняк, а і дорослих Хелен. Макробрахіуми - типові хижаки і у природних умовах харчуються хворими рибами і різноманітними молюсками.


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
djurseverum
сообщение 11.4.2011, 12:57
Сообщение #14


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 349
Регистрация: 16.1.2010
Из: Киев
Украина
Благодарности: 330 раз(а)


скажите пожалуста.вот допустим помогли мне хелены избавиться от ненужных улиток,-а как тогда бороться с самими хеленами которые розмножаться до ненужного количества?


--------------------



Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Argo
сообщение 11.4.2011, 14:11
Сообщение #15


Aquafanatic
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 5 919
Регистрация: 1.7.2010
Из: Обухов
Украина
Благодарности: 16169 раз(а)


djurseverum, 100 хелен стоит больше тысячи грн. Я не думаю что с ними нужно бороться! Наоборот нужно добиваться максимального их количества!


--------------------
В тумане я не видел цели, но мне помог один шаман. Я научился видеть целью, туман.


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Leo N
сообщение 11.4.2011, 15:01
Сообщение #16


Аквариумист
**
Группа: Партнёры
Сообщений: 93
Регистрация: 29.3.2010
Из: Нововолынск
Украина Украина
Благодарности: 233 раз(а)


Цитата(djurseverum @ 11.4.2011, 13:57) *
скажите пожалуста.вот допустим помогли мне хелены избавиться от ненужных улиток,-а как тогда бороться с самими хеленами которые розмножаться до ненужного количества?


Якщо не придумаєте ніякого іншого способу позбутися їх, то повідомите мені, коли у Вас вони розмножаться до "ненужного количества", я приїду до Вас, сам їх виловлю, заплачу Вам прийнятну суму і заберу Хелен з собою wacko.gif

Жартую!! Якби з ними все було настільки просто, то продавалися б вони по 50 копійок, а не по 10 гривень. Не так легко розмножити надлишкову кількість Хелен, бо при відсутності білкового корму (равликів) процес розмноження ду-у-уже уповільнюється. До того ж, як я помітив, якщо вчасно не відловлювати молодь, то кількість відкладеної ікри також різко зменшується. Тобто, присутній фактор саморегуляції розмноження.



--------------------


Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
(Рыбкин)
сообщение 11.4.2011, 15:02
Сообщение #17


Aquafanatic
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 1 299
Регистрация: 24.10.2009
Из: Черновцы
Украина Украина
Благодарности: 3247 раз(а)


Добрый день,и у меня вопросик.Друзья подарили десяток мелких хелен,кинул их в банку с молодняком катушек,немного песка.Как их побыстрее вырастить,может подкормить или условия специальные создать? Заранее благодарен hi.gif


--------------------
Стояли звери около двери,
В них стреляли, они умирали.
(Стишок очень маленького мальчика.) А. и Б. Стругацкие
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Leo N
сообщение 11.4.2011, 15:16
Сообщение #18


Аквариумист
**
Группа: Партнёры
Сообщений: 93
Регистрация: 29.3.2010
Из: Нововолынск
Украина Украина
Благодарности: 233 раз(а)


Цитата((Рыбкин) @ 11.4.2011, 16:02) *
Друзья подарили десяток мелких хелен,кинул их в банку с молодняком катушек,немного песка.Как их побыстрее вырастить,может подкормить или условия специальные создать?


Залежить якої ємності Ваша банка, бо якщо хоч літрів на 30, то умови підходящі. Корм (равлики) вже присутній, грунт є - тільки рости і розмножуватися. З додаткових умов необхідна чиста вода, добре насичена киснем і температурою не нижче 25 - 26 ° С. Тобто фільтраця, аерація, обігрів і буде їм (і Вам) щастя!

Сообщение отредактировал Leo N - 11.4.2011, 15:24


--------------------


Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
(Рыбкин)
сообщение 11.4.2011, 16:53
Сообщение #19


Aquafanatic
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 1 299
Регистрация: 24.10.2009
Из: Черновцы
Украина Украина
Благодарности: 3247 раз(а)


Цитата(Leo N @ 11.4.2011, 16:16) *
якщо хоч літрів на 30, то умови підходящі

Значит им нужен достаточно большой обьем? А то они у меня в 6л сидят.Вот почему как были месяц назад по 3-4мм так и остались,хотя катушек много нахрумали


--------------------
Стояли звери около двери,
В них стреляли, они умирали.
(Стишок очень маленького мальчика.) А. и Б. Стругацкие
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
yn-83
сообщение 11.4.2011, 17:27
Сообщение #20


Аквариумист
**
Группа: Партнёры
Сообщений: 64
Регистрация: 2.6.2009
Украина
Благодарности: 95 раз(а)


Цитата(Argo @ 11.4.2011, 15:11) *
djurseverum, 100 хелен стоит больше тысячи грн. Я не думаю что с ними нужно бороться! Наоборот нужно добиваться максимального их количества!


пока они наплодятся до такого количества цена на них уменьшится наверное вдвое
я своих покупал еще по 25грн, а сейчас они в Харькове 8-10 грн если цена выше уже воротят носом
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение

3 страниц V   1 2 3 >
Начать новую темуОтветить в данную тему
Теги


2 чел. читают эту тему (гостей: 2, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

Свернуть

> Похожие темы

  Тема Ответов Автор Просмотров Последнее сообщение
Нет новых сообщений Утримання. Тритон іспанський.
Потрібні поради з власного досвіду
1 Іванич 11 195 31.7.2017, 11:11 Посл. сообщение: yarishNEW
Нет новых голосов Важно: В теме есть приложенияІнформація щодо успішного утримання та розведення креветок "бджіл"
25 Vzhyk 23 850 20.4.2017, 15:49 Посл. сообщение: Dmos
Нет новых сообщений Ппитання розведення і утримання радужниць
19 Ali-Baba 5 221 15.12.2014, 21:26 Посл. сообщение: Ali-Baba
Нет новых сообщений В теме есть приложенияМій досвід розведення дафній у домашніх умовах.
Розведення дафній у домашніхумовах
9 Leo N 6 609 30.5.2012, 21:48 Посл. сообщение: Leo N

 



Перейти в начало страницы RSS Текстовая версия Сейчас: 16.4.2024, 9:39