Aquasys - удобрения нового поколения
Украинский форум аквариумистов

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )




> Акваріум і війна
Рейтинг 4 V
podlesniy
сообщение 21.7.2014, 21:13
Сообщение #1


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 823
Регистрация: 11.10.2011
Из: Славянск
Украина
Благодарности: 1835 раз(а)


Не думаю, що когось тут здивую, але у мене є акваріум. Він у мене не один, проте мова піде саме про цей. Історія його створення свого часу була викладена ось тут: http://www.aqa.ru/forum/300-litrov-s-fitof...oy-220870-page1 Прошу не сприймати це посилання як рекламу іншого сайту. Неважко помітити, що я досить давно перестав бути його учасником. Також хочу зауважити, що вже у другому моєму пості теми про мій же акваріум модератор «Аква ру» видалив посилання на наш «Аквафанат». Як висловився сам модератор, «ссылка скрыта, чтобы не разжигать межнациональную рознь». Посилання було на цю тему: Автоподмена воды - довольно простая и надежная схема Не знаю, що в ній сприяло розпалюванню міжнаціональної ворожнечі, але Андрію Шпагіну за ідею протоки я дуже вдячний. А тепер – власне про акваріум і про війну.

Сообщение отредактировал podlesniy - 21.7.2014, 22:06


--------------------


10
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
7 страниц V   1 2 3 > » 
Ответов (1 - 19)
podlesniy
сообщение 21.7.2014, 21:28
Сообщение #2


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 823
Регистрация: 11.10.2011
Из: Славянск
Украина
Благодарности: 1835 раз(а)


Акваріум вийшов досить «технологічний». Його населення з часу запуску незначно змінилося і, що найголовніше, дуже підросло. До нього увійшла ще пара скалярій (випадково) та пара акар (планово). Вийшов такий собі «південноамериканський компот», який радував око та грів душу. Риби вимахали дуже пристойно. Птерики – ті просто стали схожі на якихось динозаврів. Звичайно, виникло значне перенаселення. Але система життєзабезпечення створювала нормальні умови для життя. Мінусом системи була її цілковита залежність від електро- і водопостачання. Плюсом – можливість частково компенсувати відсутність одного наявністю іншого. Розрахунок був такий: немає електрики, не працює фільтр - зате є можливість вручну скачати частину води і поповнити акваріум у автоматичному режимі. Немає води у крані – що ж, фільтр дозволить протриматися, доки вона з’явиться. Хто ж думав, що зникне і вода, і електрика...


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
podlesniy
сообщение 21.7.2014, 21:41
Сообщение #3


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 823
Регистрация: 11.10.2011
Из: Славянск
Украина
Благодарности: 1835 раз(а)


Я живу у Слов’янську. Тут народився і прожив до сорока років. Люблю свій край. Не бачив у житті нічого красивішого за наш степ. Ніколи не мав сумнівів щодо своєї національності. Я українець. Завжди жив поряд з росіянами, греками, циганами. І ми ніколи не заважали одне одному. У місті нашому постійно звучить і російська, і українська (у варіанті донбаського суржику). У побуті та в роботі, скільки себе пам’ятаю, користуюся двома мовами. І НІКОЛИ я не стикався з мовною дискримінацією. Аж поки, йдучи у березні 2014 по своєму місту і розмовляючи по телефону з мамою (на ріднесенькому суржику), почув услід: «Вали в свою Бэндэрию!». Звичайно, нікуди я не «повалив» і завдяки цьому побачив на власні очі те, що відбулося далі.

Звертаюся до шановних модераторів: якщо потрібно, видаліть цей мій пост. Але краще не робіть цього. Це важливо, хоч і не зовсім «у тему».


--------------------


Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
podlesniy
сообщение 21.7.2014, 21:53
Сообщение #4


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 823
Регистрация: 11.10.2011
Из: Славянск
Украина
Благодарности: 1835 раз(а)


А далі була війна. Не зразу. Загалом послідовність подій відома, тому викладати її тут не бачу сенсу. Важливо інше. 2 травня я з сім’єю був вимушений покинути свою квартиру. Здавалося, що у центрі міста небезпечніше, ніж у передмісті, у приватному секторі. От ми й перебралися до родичів. Як стало ясно згодом, дуже помилилися. Акваріум приблизно на тиждень залишився без нагляду. От коли я радів «технологічності» своєї акви! Ну подумаєш, без харчів риба. Нічого. Головне – вода чиста й насичена повітрям. Інколи риб годувала мама, інколи – приїздив велосипедом я. Не дуже комфортно робити велосипедні променади через блок-пости з автоматниками у камуфляжі та їх помічниками досить специфічної маргінальної зовнішності. В умовах нерегулярного годування риб вода була просто кришталевою, а акваріум радував око.

Сообщение отредактировал podlesniy - 21.7.2014, 21:54


--------------------


Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
podlesniy
сообщение 21.7.2014, 22:06
Сообщение #5


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 823
Регистрация: 11.10.2011
Из: Славянск
Украина
Благодарности: 1835 раз(а)


Так непомітно підійшло літо. 2 червня армія дуже серйозно штурмувала Семенівку. А ми вперше попали під мінометний обстріл. Неподалік від нас з вертольоту висадився десант, і «ополченці» вдарили з мінометів у наш бік. Звук осколків над головою – це щось неповторне. До вечора ми всією сім’єю сиділи під сходами. Ще в цей день у місті перестав працювати водопровід. Магістральний водогін був пошкоджений. Хочу зауважити: бою в його районі тоді не було ніякого. Просто несподівано вулицями Черевківки побігли ріки. А моя система автопідміни у акваріумі дала збій. Але тоді здавалося: це ненадовго. Не може ж місто залишитися без води. Риб стали годувати ще рідше, щоб менше забруднювати воду відходами життєдіяльності.


--------------------


Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
podlesniy
сообщение 21.7.2014, 22:18
Сообщение #6


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 823
Регистрация: 11.10.2011
Из: Славянск
Украина
Благодарности: 1835 раз(а)


6 червня, після чергового мінометного обстрілу Черевківки ми покинули місто. Поїхали спочатку у Павлоград, а потім у Херсонську область, і вже пізніше – на Полтавщину. Спасибі усім добрим людям, що трапилися на нашому шляху. Мама виїжджати не захотіла. Теща з тестем – теж. Повірте: це страшно, коли рідні люди залишаються за лінією фронту. Але мова про акваріум. Мама продовжувала інколи годувати риб. Та 12 червня у нашому будинку пропала електрика. Як і майже в усьому місті. У мене є портативний компресор, а до нього були у наявності штук 8 батарейок. Знову здавалося: нічого страшного. Не може бути, щоб ціле місто у 21 столітті надовго залишилося без електрики. Як і у випадку з водою, я помилявся. Цілком може бути.

Сообщение отредактировал podlesniy - 21.7.2014, 23:07


--------------------


Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
ankan_ii
сообщение 21.7.2014, 22:37
Сообщение #7


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 128
Регистрация: 18.9.2010
Из: Буча
Украина
Благодарности: 147 раз(а)


Продолжайте пожалуйста! Очень жду продолжения Вашего рассказа... С ужасом представляю, через что Вам пришлось пройти... Надеюсь Вы предоставите фото?


--------------------
NEMO ME IMPUNE LACESSIT


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
podlesniy
сообщение 21.7.2014, 22:39
Сообщение #8


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 823
Регистрация: 11.10.2011
Из: Славянск
Украина
Благодарности: 1835 раз(а)


Першими загинули метініси. Протягом доби після того, як сіли останні батарейки. За ними – северуми та «червоні папуги». Ну, і далі – майже усі інші. Мама загиблу рибу вчасно викинула з акваріума. Ту, що залишилася, інколи годувала. 3 липня я, нарешті вмовив маму виїхати. Спасибі одному чоловікові, він допоміг вибратися. А 5 липня «захисники» покинули Слов’янськ. Ще через день я повернувся додому. На той час вдома не було ні електрики, ні води. Воду я привіз з джерела. Почистив сифоном грунт та долив води. Відбувалося це так: брудна вода з сифона спрямовувалася у відро, а потім використовувалася для змиву у туалеті (пардон за такі тонкощі). Потім – долив води в акву з 5-літрової пляшки. Води у водопроводі не було до вчорашнього дня, але просифонити дно та підміняти воду у ручному режимі вдалося зовсім непогано. Електрика була відновлена на кілька днів раніше за воду. Тоді ж був увімкнений компресор. Фільтр я підключив тільки вчора. Виявилося, що вийшов з ладу внутрішній фільтр, який подає воду до фітофільтру. Вчора замінив і увімкнув. Вирішив субстрат ФФ не перемивати. Подивлюся, як воно вийде. Неприємного запаху з ФФ немає. Єдине, що турбує – у ньому явно немало мертвої органіки, яка зараз частково змивається до акви. Але, сподіваюся, регулярні підміни води допоможуть справитися з нею. Легкий болотистий запах з акви все ж є. Навіть не болотистий, а такий, як з замуленого ставка. Думаю, це скоро пройде.

Сообщение отредактировал podlesniy - 21.7.2014, 23:08


--------------------


Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
podlesniy
сообщение 21.7.2014, 22:56
Сообщение #9


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 823
Регистрация: 11.10.2011
Из: Славянск
Украина
Благодарности: 1835 раз(а)


Ну, і про фауну, що вижила. По моїй акві плавають один птерик, два торакатума (чи тарокатума?), молодий астронотус, самка-меєка і два самця акари. Точніше, тепер вже один. Іншого довелося відсадити, бо домінуючий самець почав його бити. А ще несподівано виявилося, що в акваріумі живе мармуровий рак. Мабуть, я колись випадково заніс раченя з пучком роголисника.
Сподіваюся, що війна скоро закінчиться. Точніше, я вірю в це. Будемо жити. Будемо займатися своїми улюбленими справами. У тому числі й акваріумістикою. Заведу нову рибу.


Жаль, що для багатьох мої акваріумні втрати – це просто сміх крізь сльози. Люди втратили набагато більше і набагато дорожче. У тому числі й життя близьких. Миру усім!

ankan_ii
Я можу сфотографувати. Але це буде не дуже інформативно. Зовнішній вигляд акваріума майже не змінився у порівнянні з тим, що зображено на фото з "Аква ру".


--------------------


Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
MaD_DoG
сообщение 21.7.2014, 23:12
Сообщение #10


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 141
Регистрация: 14.1.2014
Из: Каменское
Украина
Благодарности: 234 раз(а)


Дуже шкода,що життя нам влаштовує такі випробування... blush.gif
Але зараз читаючи Вашу історію я радий,що потроху все налагоджується.
Бажаю Вам та Вашим рідним міцного здоров’я та сили духу.Все буде Добре good.gif



Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
ankan_ii
сообщение 21.7.2014, 23:55
Сообщение #11


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 128
Регистрация: 18.9.2010
Из: Буча
Украина
Благодарности: 147 раз(а)


Дай Боже, всем нам! МИРА И ПОКОЯ И БЛАГОПОЛУЧИЯ и конечно - ЗДОРОВЬЯ! А остальное - все прийдет! :-)


--------------------
NEMO ME IMPUNE LACESSIT


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
AndreyGl
сообщение 22.7.2014, 9:29
Сообщение #12


Активный аквариумист
***
Группа: Журналисты
Сообщений: 219
Регистрация: 10.12.2013
Из: Харьков
Украина Украина
Благодарности: 268 раз(а)


Мирного неба всем над головой! И молимся, чтоб война скорее закончилась.


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
yarishNEW
сообщение 22.7.2014, 9:45
Сообщение #13


Читатель, звать Олег
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 11 751
Регистрация: 11.1.2010
Из: Кременчуг
Украина Украина
Благодарности: 22516 раз(а)


Цитата(podlesniy @ 21.7.2014, 23:56) *
Зовнішній вигляд акваріума майже не змінився
Сделал копию фото аквариума ТС с им указанного ресурса, всё-таки с картинками интересней.
Прикрепленное изображение



--------------------


Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
podlesniy
сообщение 22.7.2014, 10:40
Сообщение #14


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 823
Регистрация: 11.10.2011
Из: Славянск
Украина
Благодарности: 1835 раз(а)


yarishNEW
Дуже вдячний. Я увечері спробую познімати та викласти свіжі фотки.


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Argo
сообщение 22.7.2014, 13:58
Сообщение #15


Aquafanatic
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 5 919
Регистрация: 1.7.2010
Из: Обухов
Украина
Благодарности: 16169 раз(а)


podlesniy, дуже вражаюча розповідь. Хай зникне назавжди ця клята війна! В мене зараз вдома ціле аквваріумне господарство. Також є батьки, дружина. Зараз вчу їх що робити, бо визвали до воєнкомату... Я розумію що акваріуми ніщо, в порівнянні з людськими житттями, але рибку теж дуже жалко! Якщо в мене порядок в акваріумах, то й на душі світліше, спокійніше.

Сообщение отредактировал Argo - 22.7.2014, 21:00


--------------------
В тумане я не видел цели, но мне помог один шаман. Я научился видеть целью, туман.


Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
podlesniy
сообщение 22.7.2014, 14:13
Сообщение #16


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 823
Регистрация: 11.10.2011
Из: Славянск
Украина
Благодарности: 1835 раз(а)


Argo
Бережіть себе! Дай Вам Бог!


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
podlesniy
сообщение 22.7.2014, 19:15
Сообщение #17


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 823
Регистрация: 11.10.2011
Из: Славянск
Украина
Благодарности: 1835 раз(а)


Є кілька фото.
Таким акваріум був у жовтні 2012:
Прикрепленное изображение

Потім я його якось не фотографував. Не дуже люблю це робити і майже не вмію.
Тепер акваріум має такий вигляд:
Прикрепленное изображение

Ну, і от такі жителі в ньому залишились:
Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение


Найбільшу бамбучину довелося викинути разом з померлим у ній птериком. Витягти не вийшло.
Рослини у ФФ почувають себе нормально. Це пандануси і хамедорея у горщиках. У горщиках - щоб легше було виймати у випадку необхідності. Крайній зліва горщик пустий. З ним я експериментую інколи. Саджаю різні рослини і дивлюся, чи приживуться вони у ФФ.

Сообщение отредактировал podlesniy - 22.7.2014, 19:21


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Argo
сообщение 22.7.2014, 21:02
Сообщение #18


Aquafanatic
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 5 919
Регистрация: 1.7.2010
Из: Обухов
Украина
Благодарности: 16169 раз(а)


Цитата(Картман @ 22.7.2014, 15:18) *
Срочно исправь, а то по киселев-тв покажут

Хвилювався дуже, коли писав. smile.gif


--------------------
В тумане я не видел цели, но мне помог один шаман. Я научился видеть целью, туман.
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
podlesniy
сообщение 26.7.2014, 20:55
Сообщение #19


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 823
Регистрация: 11.10.2011
Из: Славянск
Украина
Благодарности: 1835 раз(а)


hi.gif
Вирішив трохи обновити тему. Автопідміну води ще не вмикав. Немає потреби при такому скромному населенні. Один раз просифонив дно. Без особливої необхідності, просто щоб щось робити. Кинув у акваріум пучок роголисника. Сьогодні вода має приємний запах річкової свіжості. Тестами я ніколи не користувався (тк, спробував один раз - і вирішив, що у більшості випадків вони непотрібні), так що параметрів води не знаю.Риба активна, має гарний апетит.

На роботі у мене також є акваріуми. Два. Один з них знаходиться у приміщенні, де немає природного освітлення. Дивно, але після майже місяця відсутності електрики трава у ньому має зовсім непоганий стан. У іншому акваріумі рослини почуваються погано. Чому - не розумію.

Сообщение отредактировал podlesniy - 26.7.2014, 21:36


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Nataliya Suprun
сообщение 26.7.2014, 23:09
Сообщение #20


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Партнёры
Сообщений: 862
Регистрация: 4.6.2013
Из: Кривой Рог
Украина
Благодарности: 2330 раз(а)


Сумно. Скількі мабудь покинутих тварин блукають у містах де війна. Я с жахом думаю про відключення електрики чи води. У нашому місті взагалі нема питної води окрім водопроводної. Нема а ні колодязів, а ні джерел. Опалення , як я розумію, цієї зими неварто очикувати. А як від перенапруження вийдуть з ладу електричні мережі, як підігріти акваріум? (у мене лише лабіринтові їм хоч компресор не потрібен).


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение

7 страниц V   1 2 3 > » 
Начать новую темуОтветить в данную тему
Теги
Нет тегов для показа


1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

Свернуть

> Похожие темы

  Тема Ответов Автор Просмотров Последнее сообщение
Нет новых В теме есть приложенияАкваріум-столик
аква-підставка під телевізор
207 podlesniy 58 993 21.1.2022, 6:33 Посл. сообщение: podlesniy
Нет новых сообщений В теме есть приложенияПерший акваріум
1 AndriyZuliak 7 049 13.9.2019, 10:07 Посл. сообщение: drv
Нет новых сообщений Мій перший акваріум на 23 л.
Проблеми і набування досвіду
7 Bohdan19 3 260 22.1.2017, 15:20 Посл. сообщение: Bohdan19
Нет новых сообщений В теме есть приложенияАкваріум з лампочки
Як зробити акваріум із лампочки
11 DoomS 3 345 30.5.2016, 8:26 Посл. сообщение: jakhar
Нет новых сообщений В теме есть приложения"Я і Акваріум". 80л
Травник на 80літрів
27 Lemberg 6 814 30.4.2016, 14:03 Посл. сообщение: fanat_ice

 



Перейти в начало страницы RSS Текстовая версия Сейчас: 28.3.2024, 11:10