Aquasys - удобрения нового поколения
Украинский форум аквариумистов

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )




> "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE, Створення природного акваріума
true_red
сообщение 14.10.2018, 10:09
Сообщение #1


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Всіх вітаю в моїй темі.
Підготовку до запуску цього скейпу почав можна сказати ще майже пів року тому. Детально продумував композицію і обладнання. Частину купував ще на попередній акваріум, як виявилось дещо все ж доведеться міняти, але про це пізніше.
Що маємо:
Акваріум 60*35*35 - зроблено на замовлення разом з тумбою.
Світло Rival Max Spectral 50 - світильник буду міняти на більший, все ж на 60 см довжини акваріума він слабуватий, навіть не те щоб слабуватий, скоріш через розміщення діодів на двох платах просто по краям недосвічує.
Фільтр Aqua Nova NCF 600 - теж найближчі пару місяців поміняю, претензій в плані якості фільтрації нема, зі своєю задачею справляється на всі 100, але трохи шумить. Планую замість нього JBL CristalProfi e 701 чи 702, поки не розібрався чим вони відрізняються і який кращий.
Балонна система СО2, балон на 2 літри, електромагнітний клапан.
Світло і СО2 працює через таймери.
Обігрівач Atman AT-50, ViaAqua 50 Вт.

11.10.18 - запуск
Прикрепленное изображение

Оскільки біля задньої стінки високий шар грунту, то використав підложку з лави фракцією близько 1см. Лави пішло майже 5 літрів. Насипавши лаву, почав виставляти хардскейп. Коряга з вільхи. Пролежала на балконі кілька місяців, геть висохла і не хотіла тонути, довелось її зварити. І все ж на 100% плавучості не позбавився, того прив'язав камінь.
Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение

Поверх лави насипав Живий грунт від AQUAYER. Сподобалось мені з ним працювати, звісно в мріях колись запуститись на системі ADA, але поки маємо що маємо. Тим паче грунт хороший і недорогий. Мені на запуск вистачило всього 5 літрів, шар грунту від 3 до 5 см.
Прикрепленное изображение

Спереду насипав світлий кварцовий пісок фракцією близько 2 мм. І для деталізації використав річкову гальку.
Прикрепленное изображение

Ну і найвідповідальніший момент, посадка рослин. Головне ними не зіпсувати хороший хардскейп. З деякими ролинами, що в мене були, довелось попрощатися.
Список рослин:
Micranthemum sp. Monte Carlo
Lilaeopsis brasiliensi
Staurogyne repens
Ranunculus inundatus
Cryptocoryne wendtii var."Green"
Cryptocoryne wendtii var."Brown"
Cryptocoryne affinis "Metallic Red"
Alternanthera reineckii sp. 'Mini'
Limnophila aromatica sp. 'Mini'
Microsorum pteropus "Minor" 
Didiplis diandra
Hygrophila pinnatifida
Anubias barteri var. nana "Petite"
Riccardia sp. "Borneo"
Vesicularia montagnei
Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение

Садити рослини в цей грунт одне задоволення
Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение

Посадку рослин завершено, обережно заливаємо акваріум водою. Вода з крану. Використовував AQUAYER Антитоксин Vita. Також використав Біостартер від AQUAYER.
Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение

Одразу після заповнення водою, на щастя вдалось зробити це акуратно.
Прикрепленное изображение

А ось так виглядав акваріум наступного дня.
Прикрепленное изображение

По ходу буду викладати фото розвитку і робити коментарі. Поклеїв мохи, фото ще не робив. Не зовсім впевнений чи туди куди треба поклеїв. Так що буду вдячний за поради і критику. Далі буде...


--------------------


5
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
7 страниц V  « < 3 4 5 6 7 >
Ответов (80 - 99)
Tiratore.d
сообщение 20.1.2020, 11:49
Сообщение #81


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 214
Регистрация: 21.8.2012
Из: Кропивницкий
Украина
Благодарности: 215 раз(а)


Все нормально, авка під наглядом вищого розуму smile.gif
На останньому фото у кота виникла підозра з приводу дифузора - "щось він не айс"! rofl.gif


--------------------
"А вам знакома такая функция на форумах, поиск называется, представляете, вводите туда слово и он находит несколько вариантов, прикольная штука."
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 20.1.2020, 17:00
Сообщение #82


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Цитата(Tiratore.d @ 20.1.2020, 11:53) *
Все нормально, авка під наглядом вищого розуму smile.gif
На останньому фото у кота виникла підозра з приводу дифузора - "щось він не айс"! rofl.gif


Хах, та скоріш зворотній клапан привернув увагу і лічильник бульбашок. Той скляний клапан при проходженні СО2 видає ледь чутний клацаючий звук


--------------------
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 20.1.2020, 18:17
Сообщение #83


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Привіт аквадизайнерам і скейперам які опинились в цій темі. Хочу змінити деякі деталі у своєму акваріумі, і думаю як би було краще.
Що хочу змінити, це задній план. В мене там по центру росте лімнофіла ароматіка міні, а праворуч росте дідіпліс діандра. Замість них хочу ротали з дрібним листом:
Ротала індіка(та яка правильно називається круглолиста)
Ротала сінгапур
Ротала грін.
Хочеться їх перемішати як палітру, щоб зелений колір плавно переходив в помаранчевий, а помаранчевий в червоний. Натхнення прийшло від акваскейпів Filipe Oliveira, він дуже круто міксує іноді і по 5 видів ротал різних відтінків. Наприклад ось фотки.
Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение

Так от, думаю в якому порядку розмістити рослини, червоні посередині з переходом в помаранчевий і роталою грін справа, чи навпаки.
Буду радий за пораду, я схиляюсь більше до першого варіанту, з червоним по центру і лівіше, але поки не впевнений як краща.
От накарлюкав в телефоні "ескізи", щоб було наглядно видно, про що я говорю.
Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Tiratore.d
сообщение 21.1.2020, 10:23
Сообщение #84


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 214
Регистрация: 21.8.2012
Из: Кропивницкий
Украина
Благодарности: 215 раз(а)


Другий варіант. Вище до освітлення - червоніший. Наче так буде еффектніше.


--------------------
"А вам знакома такая функция на форумах, поиск называется, представляете, вводите туда слово и он находит несколько вариантов, прикольная штука."


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 21.1.2020, 15:41
Сообщение #85


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Насправді не факт, в правому дальньому кутку світла менше. Там коряга дуже велика, плюс вона ще і з води виглядає. Дідіпліс який по правому флангу зараз росте виглядає добре, світла вистачає і він помаранчевого кольору. А дідіпліс який за гілкою, що стирчить з води, має більш зелений колір. Червоним рослинам посередині і ліворуч світла буде більше, ніж в кутку.
Ще поки думаю як краще, сподіваюсь в наступний понеділок реалізую один з варіантів. В принципі поміняти все місцями не так то і складно, але знову чекати треба, поки рослини наростуть шапками


--------------------
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Tiratore.d
сообщение 21.1.2020, 17:03
Сообщение #86


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 214
Регистрация: 21.8.2012
Из: Кропивницкий
Украина
Благодарности: 215 раз(а)


Ну не знаю, мені по центру якось nea.gif
А якщо лівий куток червоний а поцентру зелене?


--------------------
"А вам знакома такая функция на форумах, поиск называется, представляете, вводите туда слово и он находит несколько вариантов, прикольная штука."
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 21.1.2020, 17:23
Сообщение #87


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Цитата(Tiratore.d @ 21.1.2020, 17:07) *
А якщо лівий куток червоний а поцентру зелене?


Ну на такий кардинальний редизайн я поки не готовий. В мене в лівому дальньому кутку зарослі з бразильського лілеопсіса, вирвати його звідти можна хіба суцільним ковром піднявши страшну муть від ґрунту. Та і тоді композиція буде геть інша в акваріумі, якщо в лівому кутку будуть довгостебельні рослини, тоді форма композиції буде U-подібна, увігнута. А зараз трикутна, трикутну я і хочу зберегти
Прикрепленное изображение


З U-подібною композицією буде явний дисбаланс, коряга справа з мохами і папоротями дуже масивна, і збалансувати чимось зліва не вийде. Та і об'єм акваріума не дозволить


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Tiratore.d
сообщение 21.1.2020, 19:31
Сообщение #88


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 214
Регистрация: 21.8.2012
Из: Кропивницкий
Украина
Благодарности: 215 раз(а)


Дааа, акваскейпи то не для мене. Нічого не розумію в цих правилах розташування. Натикав куди попало, цихли підкорректували дизайн травника - пересунули що їм заважало. Та так і росте smile.gif


--------------------
"А вам знакома такая функция на форумах, поиск называется, представляете, вводите туда слово и он находит несколько вариантов, прикольная штука."


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
mir_
сообщение 22.1.2020, 9:22
Сообщение #89


Aqu@f@n@tic любитель Nature Aquarium
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 3 231
Регистрация: 10.1.2010
Из: Луганск
Украина
Благодарности: 9247 раз(а)


тут сложно сказать как будет лучше, ИМХО по центру (ближе к переднему стеклу) у вас Альтернатера, соответственно за ней лучше будет смотреться зеленая ротала, тогда как с права у вас заросли мха и папоротника (зеленые), за ними лучше красное.

а вообще я не знаю как это делает Филипэ, у меня не получалось так миксовать по причине разной скорости роста ротал, кроме того зеленая частенько "гнется" под светом и Индика ростет ровная как палка.

в любом случае, пробуйте, поменять их местами всегда можно при очередном тримминге, а нам будет интересно наблюдать развитие этого проекта smile.gif


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 22.1.2020, 13:31
Сообщение #90


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


mir_, дуже дякую.

Мені от здається, що червоні рослини дуже привертають на себе увагу поміж зелені. І я якось чисто інтуїтивно розмістив її(альтернантеру) у так званій "фокальній точці". Я про це і не задумувався, поки Сергій Єрмолаєв не прокоментував мій акваріум.
До чого я веду, на мою думку, якщо червона пляма буде ще і справа вгорі, то погляд буде розбігатись і в центр і в правий верхній кут.
А по центру альтернантера з роталою зливатись не повинна. Альтернантера має більше листя, і формою дуже відрізняється. Ну і я її стараюсь стригти і садити верхівки, висока вона не росте, тобто за нею буде трохи зеленого моху фенікс, і окремі листи больбітіса і таїландської папороті, а вже за цим червона ротала. Буду пробувати все ж перший варіант.
Щодо швидкості росту, то над цим думав вже. Тут можна хіба стригти верхівки і садити їх поміж зрізаних рослин прямо в гущу, не обов'язково в ґрунт. Тоді можна буде швидко отримати гарну картинку на кілька днів чи тиждень другий. А тоді знов намагатись надавати форму. В будь якому випадку, стригти довгостебельні рослини я люблю, це дуже заспокоює, на відміну від стрижки моху. Який позбирати нереально і він проростає звідусюди, хоча іноді мох проростає там де не заплановано, і виходить гарно. Природа сама створює красу навіть в такій замкнутій системі як акваріум.
От наприклад як в мене проріс фенікс і крістмас, який туди випадково потрапив після стрижки
Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение


Так, треба пробувати. А з часом поміняти рослини місцями зовсім не проблема, якщо картинка не сподобається

Сообщение отредактировал true_red - 22.1.2020, 14:11


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
mir_
сообщение 22.1.2020, 14:22
Сообщение #91


Aqu@f@n@tic любитель Nature Aquarium
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 3 231
Регистрация: 10.1.2010
Из: Луганск
Украина
Благодарности: 9247 раз(а)


полностью согласен, надо пробовать, переделать можно всегда (благо с длинностебелькой в плане пересадок проще всего).
по поводу мха, да, эта проблема есть всегда sad.gif контролировать его распространение можно только стрижками за пределами аквариума и то не факт.


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
mir_
сообщение 13.2.2020, 10:25
Сообщение #92


Aqu@f@n@tic любитель Nature Aquarium
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 3 231
Регистрация: 10.1.2010
Из: Луганск
Украина
Благодарности: 9247 раз(а)


Дмитрий, как дела в Вашем аквариуме? давненько не было новостей.



--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 13.2.2020, 13:52
Сообщение #93


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Доброго дня.
Та все наче ок, просто ще особливо нема чого показувати.
Як і планував, 27 січня посадив 3 види ротал, сінгапур, індіку і грін.
Рослини стартонули в рості одразу, особливо індіка, сінгапур теж не сильно відстає. А от з роталою грін трохи халепа. Стебла, які посадив зігнулись дугою(але для цієї ротали так і має бути, наскільки читав про неї), зі стебел полізло багато молодих пагонів, прям реально багато. Але десь плюс мінус через тиждень після посадки рослин, почали відмирати молоді листочки ротали грін, не всі, але значна частина. Також в молодих листків забарвлення якесь бліде, аж до білого.
З виду наче дефіцит заліза, і таку ж думку висловили форумчани з сусіднього форума.
Осьо фото станом на 08.02.20
Прикрепленное изображение

Особливо спішити і лити додаткове залізо не став, трохи збільшив кількість комплексного добрива. Зараз ситуація краща, нові листки не відмирають, але колір все одно якийсь блідуватий.
Ось фото станом на 11.02.20
Прикрепленное изображение

Поки спостерігаю, подумую над тим, що може в ґрунт якісь таблетки поживні із залізом покласти. На місці ротали грін до цього ріс дідіпліс діандра, може він вижрав з ґрунту багато поживних речовин. Рослина хоч і не сама швидкоростуча, однак віддав/продав/викинув з цього акваріума певно не одне відро.
Індіку і сінгапур вже підстригав 07.02. Заодно почистив каміння, досипав свіжого чистого піску.
А позавчора докупив рибок, галактика вже якось приїлась, та і мало їх лишилось. Чи вимерли, чи повистрибували, складно сказати, вдома два кота, так що навряд рибка яка вистрибне довго на підлозі лежати буде.
Купив Hemigrammus erythrozonus. Прикольна рибка, але очікував, що трохи яскравіша буде, може ще окрасяться, все ж молодняк.
От фотки за 11.02.20
Прикрепленное изображение


Прикрепленное изображение


Прикрепленное изображение


--------------------


Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
mir_
сообщение 14.2.2020, 10:41
Сообщение #94


Aqu@f@n@tic любитель Nature Aquarium
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 3 231
Регистрация: 10.1.2010
Из: Луганск
Украина
Благодарности: 9247 раз(а)


яб не спешил с подкормкой железом, подождите когда отрастет нормально и посмотрите после первой стрижки как будет отрастать и какой будет внешний вид (закопать таблеток или налить жидких удо всегда успеете).


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 14.2.2020, 12:39
Сообщение #95


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Та теж думав, що рослина поки не адаптувалась. Лити залізо точно не буду. А таблетки aquayer про всяк випадок вже замовив.
Не думаю, що можна якось нашкодити помістивши пару штук в ґрунт, замовив звичайних пачку і пачку з підвищеним вмістом заліза.
Вчора на роталу грін навіть не дивився, додому потраплю тільки завтра, як кілька днів не звертаю уваги на якусь рослину, то простіше помічати зміни в її стані.
Завтра і таблетки ймовірно приїдуть, поки не знаю використовувати їх чи ні, скоріше таки пару штук втикну в ґрунт


--------------------


Благодарности:
drv,
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 15.2.2020, 11:57
Сообщение #96


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Таки закопаю в ґрунт пару поживних таблеток.
Відмирання молодих листків не спостерігається, але листя бліде і дрібне. Індіка, яка росте поруч, у порівнянні з роталою грін, це небо і земля, соковита і жирна. Але що цікаво, не вся вона така, є пару гілок ротали індіки, в яких у молодого листя теж спостерігається щось схоже на хлороз. І ці гілки теж ростуть там, де був дідіпліс
Прикрепленное изображение


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 20.2.2020, 16:54
Сообщение #97


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Всім привіт.
Таки закопав у ґрунт таблетки aquayer, через одну десь на відстані 4 см одна від одної, звичайні і з підвищеним вмістом заліза.
Ротала грін почувається чудово, правда швидкість її росту на порядок нижча ніж у індіки. Але це добре, не доведеться часто стригти, бо шар ґрунту де росте рослина аж 12см, при загальній висоті акваріума 35 см. Головне дочекатись, щоб рослина вилізла з-за коряги, і буде картинка близька до тієї, яку я задумав.
Прикрепленное изображение

Мабуть і без таблеток був би такий самий результат, але мені так спокійніше.
Індіка і сінгапур росте дуже швидко.
В цю неділю вже буду їх стригти "під лінійку".
Он як "пузиряє", коли в акваріум на кілька годин заглядає сонце. Під світильником, коли нема прямого сонця, перлінг теж є, але не настільки активний.
Прикрепленное изображение

Різниця в часі між фото загального плану 4 дні.
Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение


--------------------


Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Serij0109
сообщение 20.2.2020, 20:06
Сообщение #98


Серега - любитель природы
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 1 554
Регистрация: 24.2.2013
Из: Новомосковск
Украина
Благодарности: 4977 раз(а)


good.gif


--------------------
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
true_red
сообщение 24.2.2020, 14:54
Сообщение #99


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 336
Регистрация: 25.7.2012
Из: Киев
Украина
Благодарности: 967 раз(а)


Вчора була перша формовочна стрижка ротал. Зелену роталу не чіпав, вона і так шапкою сама росте, без стрижки.
biologist, ще раз дякую за рослини.
Доповнив мікс ротал роталою H'ra.
Верхівки ротал садив в гущу зрізаних рослин. В результаті одразу після стрижки отримав "шапку" рослин. Правда невисоку, тому фото загального плану в цьому пості не буде. Чекаю поки рослини підтягнуться вгору. Якось так.
Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение

Прикрепленное изображение


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Tiratore.d
сообщение 24.2.2020, 19:32
Сообщение #100


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 214
Регистрация: 21.8.2012
Из: Кропивницкий
Украина
Благодарности: 215 раз(а)


Гарно, звичайно ж! Але ж.... З власного відчуття - от проситься воно червоне під край smile.gif. Успіхів!


--------------------
"А вам знакома такая функция на форумах, поиск называется, представляете, вводите туда слово и он находит несколько вариантов, прикольная штука."


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение

7 страниц V  « < 3 4 5 6 7 >
Начать новую темуОтветить в данную тему
Теги
Нет тегов для показа


3 чел. читают эту тему (гостей: 3, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

Свернуть

> Похожие темы

  Тема Ответов Автор Просмотров Последнее сообщение
Нет новых сообщений Уголок проходной AQUAXER, 1/4", под шланг 8 мм.
0 Arowana Info 1 109 17.10.2023, 8:04 Посл. сообщение: Arowana Info
Нет новых сообщений Соединитель AQUAXER, штуцер 1/4", под шланг 4 мм.
0 Arowana Info 2 966 8.8.2023, 9:30 Посл. сообщение: Arowana Info
Нет новых сообщений Застежка "Американка" №00, Корея, 10 шт.
0 Arowana Info 2 591 15.6.2023, 14:46 Посл. сообщение: Arowana Info
Нет новых сообщений Застежка "Американка" №0, Корея, 10 шт.
0 Arowana Info 2 751 15.6.2023, 14:46 Посл. сообщение: Arowana Info
Нет новых сообщений Застежка "Американка" №0, Корея, 100 шт.
0 Arowana Info 2 878 5.7.2022, 8:28 Посл. сообщение: Arowana Info

 



Перейти в начало страницы RSS Текстовая версия Сейчас: 18.4.2024, 19:58