Aquasys - удобрения нового поколения
Украинский форум аквариумистов

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )




> Як зробити CO2 генератор своїми руками., Детальна інструкція по збірці реактора "Юрія-TPV" у картинках.
Рейтинг 5 V
reporter
сообщение 3.4.2013, 13:58
Сообщение #1


Активный аквариумист
***
Группа: Журналисты
Сообщений: 259
Регистрация: 1.3.2012
Из: Хмельницкий
Украина
Благодарности: 1000 раз(а)


Прикрепленное изображение

Доброго всім дня. Сьогодні я розповім і покажу, як, своїм руками, зробити відомий у середовищі акваріумістів-любителів генератор CO2 Юрія-TPV (безклапанний варіант).

Сам я уже досить давно використовую цю просту і ефективну конструкцію. В мережі є безліч прикладів реалізації содово-кислотного реактора і навіть я, свого часу, вже робив спробу описати процес його збірки. Не зважаючи на це, на форумах акваріумістів із завидною постійністю на питання новачків: "Хочу спробувати CO2 із чого почати?" звучить: "Зроби брагогенератор!". Чесно кажучи, кожного разу, бачачи подібне я впадаю у когнітивний дисонанс. Адже зібрати содово-кислотний генератор не набагато складніше ніж браговий, а вигоди першого перед другим беззаперечні. Чого вартують хоча б стабільність реакції і повна контрольованість процесу! З іншого боку ті, хто таки брався за реалізацію содово-кислотного генератора, неминуче стикалися із рядом проблем, головними із яких були герметичність системи і проблеми із регулюванням подачі газу.

Змайструвавши вже кілька десятків генераторів Юрія-ТPV, як для себе так і на замовлення, я давно забув про ці "болячки", більше того, додав до класичної конструкції кілька власних доопрацювань, що не лише полегшують обслуговування, але й покращують естетику виробу.

Одним словом, сідаючи майструвати черговий генератор, я вирішив зафотографувати і максимально детально описати процес його збірки. Сподіваюсь цим самим посприяти широкій популяризації цього, без сумніву, прекрасного і, в найвищій ступені, доступного способу подачі вуглекислого газу у акваріум. Копіпаст, перепост і плагіат даного матеріалу дозволяються без будь-яких обмежень і всіляко вітаються!


Оновлення




Сообщение отредактировал reporter - 6.12.2013, 8:16


--------------------







20
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
5 страниц V   1 2 3 > » 
Ответов (1 - 19)
reporter
сообщение 3.4.2013, 14:18
Сообщение #2


Активный аквариумист
***
Группа: Журналисты
Сообщений: 259
Регистрация: 1.3.2012
Из: Хмельницкий
Украина
Благодарности: 1000 раз(а)


Список необхідного


Прикрепленное изображение


1. Пластикові пляшки "Fanta" (рекомендовано) об'ємом 1 л. - 2 штуки.

2. Кришки від мінеральної води "Моршинська" (рекомендовано) - 2 шт.

3. Пластиковий стаканчик на 200 мл. - 1 шт.

4. ПВХ шланг діаметром 4 мм. - довжина залежить від довжини магістралі генератора.

5. Пластикова соломинка для коктейлів - 1 шт.

6. Шприци із гумовим поршнем на 5 мл. - 2 шт.

7. Крапельниця медична - 1 шт.

8. Трубки від цукерок на паличках - 2 шт.

9. Запальничка газова (кухонна) - 1 шт.

10. Зворотні клапани - 2 шт.

11. Присоски для шлангів - 3 шт.

12. Ручки кулькові певної товщини ( див. фото) - 2 шт.

13. Гілка горобини - 1 шт.

14. Гумки канцелярські - 2 шт.

15. Пластикові хомути - жменя smile.gif

16. Тонка рибалська жилка

Необхідні інструменти: свердло по дереву 5 мм, дрель (шуруповерт), ніж канцелярський, ножиці, цвяшок канцелярський (шило, товста голка), суперклей. Також можуть знадобитися: кусачки та пінцети різних довжин. За бажанням також можете прикупити рідину для зняття лаку, та гліцерин.


Сообщение отредактировал reporter - 7.4.2013, 10:12


--------------------







Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
reporter
сообщение 3.4.2013, 14:51
Сообщение #3


Активный аквариумист
***
Группа: Журналисты
Сообщений: 259
Регистрация: 1.3.2012
Из: Хмельницкий
Украина
Благодарности: 1000 раз(а)



Готуємо ємкості


Першим ділом підготуємо кришки. Якщо Ви були уважні, то мабуть помітили, що я використовую пляшки від Фанти, а кришки від Моршинської. Річ у тім, що при сильному розгоні апарату, тиск у пляшках деформує кришки і газ починає травити по різьбі. Не знаю чому, можливо завдяки товстому пластику, можливо завдяки формі, але кришки від Моршинської не травлять. Крім того, на цих кришках є насічки завдяки яким кришку можна дійсно сильно закрутити і, що не менш важливо, легко відкрутити smile.gif

Тож почнемо. Свердлом на "5" зробимо два акуратні отвори у пляшках, як показано на фото.


Прикрепленное изображение



До слова Читать

1. Свердління раджу починати із внутрішньої сторони кришки тоді всі "заусенці" будуть також з внутрішньої сторони, а зовні буде рівний, акуратний отвір.

2. Якщо під рукою немає дрельки чи шуруповерту отвори можна пропалити, попередньо нагрівши свердло на плиті, або навіть за допомогою запальнички із списку необхідного. Після того, як розпечене свердло пройде крізь кришку, раджу відразу опустити його разом із кришкою у воду. Тоді краї отвору будуть ідеально рівні, що позитивно скажеться на герметичності.

Далі, канцелярським ножем, відрізуємо від пластикової трубки (від цукерки) шматочок довжиною 1,5-2 см.

Прикрепленное изображение


Відрізуємо 20 сантиметрів ПВХ трубки і обидва її краї надрізуємо під гострим кутом. Це потрібно, щоб полегшити просовування трубок у вузькі отвори кришок.
Простромлюємо трубки у отвори у кришках і обрізаємо зайве.

Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение


До слова Читать

Шланг між кришками, насправді, можна зробити будь-якої довжини, я роблю її такою щоб використовувати його як ручку для переноски генератора smile.gif


Цілою паличкою від цукерки розпираємо шланг у кришці із одним отвором (кислотна сторона), обрізком у 1,5-2 сантиметри - у кришці із двома отворами (содова сторона).

Прикрепленное изображение


Важливо! Читать
Замість паличок від цукерок для розпирання шлангів чудово підходять отакі перехідники від крапельниць.

Прикрепленное изображение


Завдяки конусоподібній формі ці пластмаски намертво фіксують шлаг. Просуньте їх серединою аж до зрізу кришки і забудьте про ризик зриву шлангів із кришок. Саме такий спосіб я використовую у генераторах, які роблю на замовлення.

На кінчик довгої паличку від цукерки насаджуємо відрізок шлангу крапельниці і вже на цей відрізок нахлобучуємо соломинку для коктейлів.

Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение



Із пляшок зрізуємо кільця і накручуємо кришку із соломинкою на пляшку. Кислотна сторона нашого генератора готова.

Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение


Візьмемося за содову сторону. Канцелярським цвяшком робимо отвори у дні та стінках (2 см від дна) пластикового стакану.

Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение


Важливо! Читать
1. Що стосується отворів, то тут головне не перебощити:) Не зробити їх занадто великими, чи занадто маленькими. У першому випадку кислота буде надто швидко проходити через соду не до кінця прореагувавши, у другому - надто довго затримуватися у стакані уповільнюючи реакцію.

2. Щоб було легше робити дірочки можна вставити у стакан ще один такий самий, це також вбереже пластик від розтріскування.


Далі потрібно встромити стакан у пляшку. Для цього складаємо його поздовж і пропихаємо дном до дна пляшки.

Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение



На фото у стакану зрізаний жорсткий бортик, це полегшує складання, просовування та розкладання стакану у пляшці. Втім, в окремих випадках, це призводить до того, що наповнений содою стакан провалюється на дно пляшки. Тому віднедавна я не обрізаю бортик, що гарантує від неприємностей описаних вище, але гарантує гемор із розкладанням стакану у пляшці. Відносно легко це можна зробити за допомогою ось такого інструменту smile.gif

Прикрепленное изображение



Останнім кроком у підготовці ємкостей буде встановлення краника від крапельниці, яким ми будемо перекривати подачу газу.
У відрізок шлангу від крапельниці вставляються шматочки паличок від цукерок, все це вставляється у ПВШ шланг і прихвачується хомутами.

Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение




Сообщение отредактировал reporter - 3.4.2013, 23:45


--------------------







Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
reporter
сообщение 3.4.2013, 23:42
Сообщение #4


Активный аквариумист
***
Группа: Журналисты
Сообщений: 259
Регистрация: 1.3.2012
Из: Хмельницкий
Украина
Благодарности: 1000 раз(а)


Кран тонкого регулювання + лічильник бульбашок


Як зібрати кран тонкого регулювання на основі гривневої запальнички можете подивитись тут. У цій статті я вирішив піти трішки далі і сумістити класичний лічильник бульбашок із шприца і зворотнього клапану і запальнички у один девайс. Скажу відверто, вийшло це у мене не відразу і зайняло Бог знає скільки часу, тому спішу похвалитись кінцевим результатом.

Прикрепленное изображение


Ну, а тепер по порядку... Для збірки крану-лічильника знадобляться: кухонна газова запальничка, дві кулькові ручки, зворотній клапан, шприц на 5 мл, шматочок пластикової палички від цукерки і звісно трішки ПВХ трубки і трубки від крапильниці.

Прикрепленное изображение


Розбираємо запальничку

Прикрепленное изображение


І ще розбираємо.

Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение


І ще.

Прикрепленное изображение


Готово!

Прикрепленное изображение


Насаджуємо силіконову трубку від запальнички на паличку від цукерки. Попереджаю - зробити це зовсім не просто. Щоб запобігти сповзанню трубки потрібно зрізати паличку під кутом, обробити краї і зробити насічки "проти шерсті".


Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение


Відрізуємо від палички все зайве і просовуємо її у трубку від крапельниці, як показано на фото, таким чином, щоб у процесі просовування, силіконова трубка ще трішки налізла на паличку. Для того, щоб полегшити проходження палички у трубці можна трішки її розтягнути.

Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение



А-а-а-акуратно розрізаючи поздовж, вкорочуємо трубку від крапельниці і насаджуємо її на вхідну сторону зворотнього клапану, після чого натягуємо зверху відрізок ПВХ шлангу відповідної довжини.

Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение


Розбираємо одну із ручок, відміряємо приблизну довжину необхідного нам фрагменту і відрізаємо канцелярським ножем.

Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение



Дещо розширюємо одну із сторін відрізку ручки прийшовши по внутрішній стороні лезом ножа. Кілька разів встромляємо - виймаємо кран у відрізок ручки, щоб та прийняла необхідну форму.

Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение


Розігрівши відрізок ручки у окропі (інакше не вийде) із зусиллям натягуємо його на вхід зворотнього клапану поверх ПВХ шлангу. Обрізаємо силіконову трубку запальнички і допомагаючи собі пінцетом із вгнутими кінцями, насаджуємо силіконову трубку на кінчик краника.

Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение


Насаджуємо трубку від ручки на краник і акуратно промазуємо суперклеєм у місці щеплення.

Прикрепленное изображение


Важливо! Читать
Дуже важливо з'єднати силіконову трубку від запальнички та трубку від ручки із краником таким чином, щоб силіконова трубка не перекрутилась і не надто перегнулась оскільки це може вплинути на подачу газу аж до повного його припинення!


Готуємо другу половину крану тонкого регулювання. Крізь ПВХ шланг просовуємо ковпачок від іншої кулькової ручки із якого, завбачливо, було знято верхню частину. Далі, розігрівши у гарячій воді ПВХ шланг, насаджуємо його на різьбову частину краника і з зусиллям натягуємо ковпачок від ручки. Готово!

Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение


З'єднуємо клапан із краном та різьбову частину. У шприца відрізуємо нижню частину, чистимо від написів за допомогою засобу для зняття лаку для нігтів і натягуємо на вихідну сторону клапану.

Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение


Наповнюємо лічильник гліцерином, натягуємо на кінчик шприца трубку від крапельниці, потім ПВХ шланг і прихватуєте це все хомутками. О, і не забудьте про присоски! smile.gif

Прикрепленное изображение



Сообщение отредактировал reporter - 3.4.2013, 23:44


--------------------







Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
reporter
сообщение 4.4.2013, 0:28
Сообщение #5


Активный аквариумист
***
Группа: Журналисты
Сообщений: 259
Регистрация: 1.3.2012
Из: Хмельницкий
Украина
Благодарности: 1000 раз(а)


Дифузор


Тут все просто хоч і не без новшеств) Гілку горобини обтісуємо до необхідної товщини, зрізаємо під кутом і обробляємо мілкою наждачкою. В гумовому клапані шприца робимо отвір і просунувши у нього горобину запресовуємо у шприц. Все це під'єднуємо до зворотнього клапану.

Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение


Ця конструкція дозволяє вирішити (до певної міри) дві проблеми горобинового дифузору. Всім відомо, що при відключенні подачі на ніч, газ у гілці розчиняється у воді і та піднімається по трубках не зважаючи навіть на зворотній клапан. Через це, зранку, після відновлення подачі, насичення води CO2 починається із запізненням на час необхідний, щоб витіснити всю воду із шлангів. Шприц за гілкою покликаний вирішити саме цю, другу частину проблеми, так як служить певною буферною ємкістю, де збирається вода. І поки він не буде заповнений повністю, подача газу в акваріум зранку буде починатись майже відразу. А під час чергової підміни в можете легко його зняти і видалити воду. Легкість у демонтажі вирішує також другу проблему горобинової гілки - необхідність регулярної просушки та заміни на нову. Маючи два дифузори Ви без проблем можете чергувати їх, а також замінювати по мірі необхідності без зайвих складностей.

Сообщение отредактировал reporter - 4.4.2013, 0:29


--------------------







Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Митяй
сообщение 4.4.2013, 9:19
Сообщение #6


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 275
Регистрация: 28.6.2011
Из: Одесса
Украина
Благодарности: 640 раз(а)


Респект, супер good.gif


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
reporter
сообщение 4.4.2013, 9:25
Сообщение #7


Активный аквариумист
***
Группа: Журналисты
Сообщений: 259
Регистрация: 1.3.2012
Из: Хмельницкий
Украина
Благодарности: 1000 раз(а)


Заправка та запуск


Чесно кажучи, я вже давно не вираховую кількість реагентів для системи CO2. У герметичності своєї системи я впевнений, тому навіть якщо в кінці циклу і залишається сода чи лимонна кислота то вони просто досипаються, доливаються і робота апарату продовжується. Так само давно я не слідкую скільки саме працює реактор на одній заправці, а просто додаю реагенти по мірі необхідності. Сподіваюсь Ви пробачите мені цю маленьку недбалість. У своє виправдання можу сказати, що якби перезаправку довелося робити часто я б, напевно, таки порахував співвідношення, а так... А так я просто розчиняю 200 грам лимонної кислоти (дві 100 г. пачки) у 400 мл води і насипаю соди трохи більше половини стакану. Реактор для свого 100-літрового я перезаряджав два тижні тому і візуально прореагувала четверта частина кислоти. Для того щоб розбити струйку кислоти і забезпечити рівномірний її розподіл по соді у стакан із содою я кладу жмут рибальської жилки.

Важливо! Читать
При заправці реагентів потрібно слідкувати, щоб рівень кислоти у кислотній пляшці трішки не доходив до рівня дня стакану у содовій пляшці.


Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение


Якщо ж Ви все таки хочете вирахувати співвідношення сода-кислота то ось Вам калькулятор, який я знайшов на просторах інтернетів. Калькулятор, на скільки я зрозумів, призначений для клапанного варіанту генератора, але, думаю, справи це не міняє.

Прикрепленный файл  калькулятор_SLAVKIN.rar ( 10.84 килобайт ) Кол-во скачиваний: 592


Запуск системи дуже простий. Перекрийте кран від крапельниці, стисніть пляшку із содою втягуючи у неї кислоту. Зачекайте поки пройде реакція із виділенням газу. Обидві пляшки повинні стати твердими настільки, що їх стане важкувато стискати, але не кам'яними! Відкриваєте кран від крапельниці, регулюєте подачу краном тонкого регулювання. Все! Далі система буде подавати кислоту сама за рахунок перепаду тиску поки не закінчаться реагенти.

Якщо Вам, з якоїсь причини, потрібно розгерметизувати систему, то робити це слід тільки відкручуючи кришку пляшки із кислотою!

До слова Читать
В кінці циклу, коли у кислотній пляшці не залишається кислоти і потрібно перезаправляти систему, а реагентів немає під рукою, можна просто злегка струснути пляшку із содою. Розпочнеться реакція із залишками компонентів і на цьому залишковому "вихлопі" можна протягнути ще день-два поки дійдуть руки збігати на ринок. Особисто я трясу пляшку до останньої бульбашки, щоб нічого не пропадало wink.gif


Сообщение отредактировал reporter - 6.4.2013, 11:24


--------------------







Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
romashkiartek
сообщение 4.4.2013, 10:01
Сообщение #8


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 746
Регистрация: 29.5.2010
Из: Запорожье
Украина Украина
Благодарности: 978 раз(а)


good1.gif good1.gif good1.gif good1.gif good1.gif good1.gif good1.gif good1.gif


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
reporter
сообщение 4.4.2013, 10:06
Сообщение #9


Активный аквариумист
***
Группа: Журналисты
Сообщений: 259
Регистрация: 1.3.2012
Из: Хмельницкий
Украина
Благодарности: 1000 раз(а)


Уф-ф-ф-ф-ф ну ніби все:) Прошу товариство до обговорення та критики drinks.gif


--------------------







Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
AYakushkin
сообщение 4.4.2013, 10:12
Сообщение #10


Aquafanatic
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 1 621
Регистрация: 8.2.2012
Из: Канев
Украина Украина
Благодарности: 3375 раз(а)


Тут то и критиковать нечего!
Такого детального описания я еще не встречал....

У меня один только вопрос.
Как вы перекрываете полностью СО2? Зажимом от капельницы? ПВХ шланг не портиться в том месте где его пережимать постоянно?

Заранее вам благодарен!


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
reporter
сообщение 4.4.2013, 10:18
Сообщение #11


Активный аквариумист
***
Группа: Журналисты
Сообщений: 259
Регистрация: 1.3.2012
Из: Хмельницкий
Украина
Благодарности: 1000 раз(а)


Так, перекриваю подачу краником від крапельниці. Досі у мене не було випадку, щоб трубка під цим затискачем тріснула чи перетерлась. Я спочатку теж побоювався, але в роботі ось уже тривалий час - жодних проблем.


--------------------







Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
AYakushkin
сообщение 4.4.2013, 10:21
Сообщение #12


Aquafanatic
*****
Группа: Журналисты
Сообщений: 1 621
Регистрация: 8.2.2012
Из: Канев
Украина Украина
Благодарности: 3375 раз(а)


Спасибо!
Теперь и я так буду делать. А то каждое утро настраивать подачу утомительное дело...


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Maxxx
сообщение 4.4.2013, 12:29
Сообщение #13


Аквариумист
**
Группа: Пользователи
Сообщений: 49
Регистрация: 31.1.2013
Из: Ирпень
Украина
Благодарности: 58 раз(а)


Большой респект топикстартеру за подробную фотоинструкцию, новичкам это действительно может очень помочь. Я тоже новичок, и тоже использую два таких реактора на своих аквариумах, так как нет сейчас лишних денег на балонную систему, только я использую вариант с обратными клапанами, но это не суть важно. И так же я пришел к тому что крышки от моршинской идеально подходят для этих целей drinks.gif
Правда хочу немного покритиковать и добавить немного своего. Надеюсь топикстартер не воспримет мою критику как личное оскорбление.
На мой взгляд у вас все немного излишне усложнено. Используются материала котороые я например не сразу могу и сообразить где взять. Например трубочка от конфет которая использовалась как штуцер для распорки шлангов в пробках. Лично я не знаю что это за конфета такая, которая сидит на палочке такого диаметра и где ее искать. Я бы предложил вместо нее использовать обычную стеклянную пипетку. Купить две пипетки дешевле чем купить две конфеты, а одна пипетка легко делится при помощи обыкновенного трехгранного надфиля (или в крайнем случае пилочки для ногтей - делается надпил по кругу) на два штуцера.
Следующий момент - сложная конструкция дросселя тонкой регулировки. Я это сделал так как на фото, у меня под рукой были запчасти от конструктора сына, но в принципе его можно сделать при помощи любых двух металлических или пластиковых пластин и четырех болтиков с гаечками. Металлическая пластина предпочтительнее, так как к ней можно припаять гайку, что бы каждый раз не придерживать ее пальцами при регулировке.
Вместо зажима от капельницы я использую обычный канцелярский зажим, цена которому гривна в ближайшем магазине канцелярских принадлежностей. Тоже по началу купил капельницу ради этого зажима, но наверное мне она попалась другой фирмы, и зажим там был менее качественным. При полном зажатии часто слабый пластик зажима расходился в стороны и колесико регулировки выскакивало, полностью открывая трубку. В итоге капельница стоит 6 грн и все равно не подошла.
Так же не вижу надобности использовать шприц в качестве буфера против попадания воды в трубку. Реально лишняя деталь, усложняющая конструкцию, влекущая за собой лишние действия по периодическому сливанию воды. Пузырьковой системой на базе такого реактора в принципе сложно перенасытить воду СО2, это же непроточный атомайзер. Поэтому лично я на ночь полностью не перекрываю подачу ЦО2, просто немного уменьшаю темп, и никакая вода не попадает в трубку, при этом тестовая жидкость в дроп-чеккере на утро все равно ближе к синему цвету.
Ну а по поводу счетчика пузырьков - это личное дело каждого. Если брать за основу совсем бюджетный вариант, то можно конечно и счетчик пузырьков сделать по методу описанному топикстартером, и даже дроп-чеккер можно самому сделать (а он все равно нужен, так как лучше все таки для собственного спокойствия уровень СО2 держать под контролем). Но как то это не эстетично получается, а поскольку аквариум изначально не дешевая затея, но при этом именно ради эстетического удовлетворения, то думаю можно разориться еще на 78 грн (40 грн дроп-чеккер и 38 грн счетчик), тестовую жидкость все равно заказывать, соответственно пересыл все равно оплачивать. Тем боле что часть этих денег уже сэкономлена на конфетах, зажигалке, шприце и капельнице smile.gif
Ну как то так. Еще раз прошу прощения у топикстартера за вмешательство, но может кому нибудь пригодятся и мой опыт.
Эскизы прикрепленных изображений
Прикрепленное изображение
Прикрепленное изображение
 


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
KreveDko
сообщение 4.4.2013, 12:58
Сообщение #14


Активный аквариумист
***
Группа: Журналисты
Сообщений: 344
Регистрация: 6.11.2012
Из: Киев
Украина Украина
Благодарности: 623 раз(а)


я не представляю какой фронт работ проделал reporter!
"respeckt&уважуха" самая лучшая тема, которую я только встречал.


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
reporter
сообщение 4.4.2013, 14:00
Сообщение #15


Активный аквариумист
***
Группа: Журналисты
Сообщений: 259
Регистрация: 1.3.2012
Из: Хмельницкий
Украина
Благодарности: 1000 раз(а)


Maxxx, які можуть бути образи? Мені приємна увага до теми, тим більше якщо це конструктивна критика, яка дозволяє покращувати сабж. Якщо дозволите відповім не деякі ваші зауваження.

Цитата(Maxxx @ 4.4.2013, 13:29) *
Лично я не знаю что это за конфета такая, которая сидит на палочке такого диаметра и где ее искать. Я бы предложил вместо нее использовать обычную стеклянную пипетку.


У мене маленькі дітки і бабусі постійно поставляють їм солодощі і цих паличок у мене вже на кілька років;) Тому можу точно сказати, що всі палички однаково підходять. Ціна такої цукерки 1-2 гривні. Продається у найближчому магазині 100%.

Цитата(Maxxx @ 4.4.2013, 13:29) *
Следующий момент - сложная конструкция дросселя тонкой регулировки. Я это сделал так как на фото, у меня под рукой были запчасти от конструктора сына, но в принципе его можно сделать при помощи любых двух металлических или пластиковых пластин и четырех болтиков с гаечками.


Ну, погодьтеся такий конструктор ще потрібно мати wink.gif Як відбувається регулювання? Одним гвинтом чи потрібно закручувати-відкручувати всі чотири? Крутите гвинтики пальцями чи використовуєте якийсь інструмент? Все ж запальничка, як на мене, нині поза конкуренцією для цих цілей. Ціна, точність, простота повторення. І не обов'язково робити такий складний варіант, як я пропоную у цій темі. Це я заморочився, бо вигляд висячої на стінці акваріума запальнички (не люблю лазити у тумбу зайвий раз) мене дратував і я вирішив зробити щось біль естетичне.

Цитата(Maxxx @ 4.4.2013, 13:29) *
Тоже по началу купил капельницу ради этого зажима, но наверное мне она попалась другой фирмы, и зажим там был менее качественным. При полном зажатии часто слабый пластик зажима расходился в стороны и колесико регулировки выскакивало, полностью открывая трубку. В итоге капельница стоит 6 грн и все равно не подошла.

Я сам довгий час користувався звичайною прищепкою для перекриття подачі, але у прищепки є одна неприємна особливість. У неї реально є ноги) Весь час кудись дівається) Зажим від крапельниці нікуди не запропаститься і я ніколи не мав описаних Вами проблем. Напевно виробник таки різний. Крапельниця, яку я використовую у темі коштувала мені 1,8 грн.

Цитата(Maxxx @ 4.4.2013, 13:29) *
Так же не вижу надобности использовать шприц в качестве буфера против попадания воды в трубку. Реально лишняя деталь, усложняющая конструкцию, влекущая за собой лишние действия по периодическому сливанию воды. Пузырьковой системой на базе такого реактора в принципе сложно перенасытить воду СО2, это же непроточный атомайзер. Поэтому лично я на ночь полностью не перекрываю подачу ЦО2


Перенасити можна. Я вже двічі викошував всю популяцію неокардин у двох свох нанчиках спробувавши подавати 3 б.сек. Річ у тім що гілку горобини я розташовую під маленькою помпою і добиваюсь кращого розчинення газу. Загалом така конструкція дифузору задумувалась спочатку просто, як спосіб швидко зняти-замінити горобинку і являла собою відрізок шприца довжиною всього 2 см. Вже згодом помітивши, що вода не піднімається по трубках я вирішив збільшити об'єм. Стінки тай власно саму трубу я чищу щотижня тож діставання дифузору всеодно неминуче і зляти воду - робота на кілька секунд.

Цитата(Maxxx @ 4.4.2013, 13:29) *
можно разориться еще на 78 грн (40 грн дроп-чеккер и 38 грн счетчик)


Як на мене лічильник із шприца, особливо якщо з цього зняти шкалу, не настільки вже й відразлива річ) Цілком собі цивільненько. А от на рахунок Дропчекера згоден із Вами на всі 100%



--------------------







Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
junker90
сообщение 4.4.2013, 14:31
Сообщение #16


Активный аквариумист
***
Группа: Партнёры
Сообщений: 249
Регистрация: 19.3.2012
Из: Харьков
Украина
Благодарности: 255 раз(а)


Спасибо за темку, самое главное уловлено, каждый сам себе додумает, свой вариант, спасибо еще раз +1


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Макош
сообщение 4.4.2013, 15:21
Сообщение #17


Свой на Aquafanat.com.ua
****
Группа: Журналисты
Сообщений: 510
Регистрация: 11.2.2010
Из: Днепр
Украина
Благодарности: 1571 раз(а)


За такі статті треба давати премію good.gif
Цікаво, систематизовано та дуже наглядно

0602.gif 0602.gif


--------------------


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Maxxx
сообщение 4.4.2013, 16:15
Сообщение #18


Аквариумист
**
Группа: Пользователи
Сообщений: 49
Регистрация: 31.1.2013
Из: Ирпень
Украина
Благодарности: 58 раз(а)


Цитата(junker90 @ 4.4.2013, 15:31) *
Спасибо за темку, самое главное уловлено, каждый сам себе додумает, свой вариант, спасибо еще раз +1

Именно это я и имел ввиду. Вариантов исполнения отдельных узлов может быть много, в зависимости от того что есть под рукой и личных предпочтений smile.gif


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
пык
сообщение 4.4.2013, 16:43
Сообщение #19


Сашка-Любитель Скотишфолдов и АкватараканоФ наAquafanat

Группа: Заблокированные
Сообщений: 0
Регистрация: 5.3.2010
Из: Северодонецк
Неизвестно Украина
Благодарности: 11238 раз(а)


reporter а на 200 литровый разогнаный травник вообще реально сделать подобный генератор? И как быстро он может закончиться?

А за статью Огромное Спасибо! Очень детально и наглядно! ШЕДЕВРАЛЬНО! smile.gif


--------------------
Аккаунт заблокирован за мудацкое отношение к пользователям форума.


Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение
reporter
сообщение 4.4.2013, 17:01
Сообщение #20


Активный аквариумист
***
Группа: Журналисты
Сообщений: 259
Регистрация: 1.3.2012
Из: Хмельницкий
Украина
Благодарности: 1000 раз(а)


Власного досвіду використання такого генератора у акваріумах більше 100 літрів у мене немає. Втім зустрічав людей які пробували на 200 літрів і були задоволені. Мабуть все залежить від інтенсивності подачі і способу розчинення. У мене на 100 літрів йде 2 бульки в секунду із розпиленням через помпу вистачає точно не менше ніж на 3 тижні.

Мабуть потрібно починати експериментувати із ємкостями більших об'ємів, купити мішок лимонки на 25 кг, соди кілька кіло... drinks.gif

Сообщение отредактировал reporter - 4.4.2013, 16:57


--------------------







Благодарности:
Перейти в начало страницы
Вставить ник
+Цитировать сообщение

5 страниц V   1 2 3 > » 
Начать новую темуОтветить в данную тему
Теги
Нет тегов для показа


1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

Свернуть

> Похожие темы

  Тема Ответов Автор Просмотров Последнее сообщение
Нет новых В теме есть приложенияLed светильник для аквариума своими руками
(фото, решения, свежие идеи)
255 Santyaga 89 884 2.2.2022, 23:03 Посл. сообщение: Евгений Д
Нет новых сообщений Ультразвуковой генератор тумана, Xilong.
0 Arowana Info 502 17.12.2020, 14:15 Посл. сообщение: Arowana Info
Нет новых сообщений В теме есть приложенияСобираю свет своими руками. Нужна информация
6 layner-avia@mail.ru 5 331 28.12.2019, 20:15 Посл. сообщение: layner-avia@mail.ru
Нет новых сообщений В теме есть приложенияБиофильтр своими руками
Аэрлифт + биология.
1 Yura1 2 886 24.12.2019, 16:25 Посл. сообщение: литовец
Нет новых сообщений Светодиодный УФ стерилизатор своими руками
1 littleSET 2 899 24.2.2019, 20:42 Посл. сообщение: k.m.d11

 



Перейти в начало страницы RSS Текстовая версия Сейчас: 28.3.2024, 23:41