Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

Рейтинг 0

Частина 2. Вибір акваріума

Написанно seronja, 10.3.2012, 1:57


Розміри
Більшість видів мушлевців Танганьїки можна вирощувати в достатньо малих акваріумах. Тут важливіша площа дна ніж об'єм чи висота. Враховуючий той факт що мушлевці в більшості тримаються придонних слоїв води на висоті акваріума можна зекономити.

Мій акваріум (на фото внизу) має такі розміри: 45 x 24 x 16 см і на мій погляд висота в 16 см є більш ніж достатньою - риби (тріо Lamprologus Ocellatus) рідко допливають вище середини, хіба під час годівлі. Мушу сказати що вибір саме такого розміру акваріуму був більше спонтанним(давно хотів банку від ADA а тут знижка на Акварії) ніж зваженим і я не рекомендував би брати такий малий розмір. Не зважаючи на те що особливих проблем я не помітив, доля того що їх (проблем) не було припадає на удачу smile.gif




Якби я вибирав акваріум зараз, роміри мабуть були б 50 x 30 x 20 (висота) см. Його площа достатньо велика для тріо оцелятусів чи пари Neolamprologus Brevis а вага та розмір достатньо малі щоб поміститись на робочому столі чи тумбі. Якщо місце дозволяє - акваріум 60 x 40 x 25(висота) буде чудовим вибором для більшості мушлевців. Ще раз наголошую що мова йде саме про видові акваріуми; успішне співіснування кількох видів в таких розмірах є практично не реальним. Надалі я буду вважати самі такі (неправильні, панорамні) пропорції акваріума.

В загальному, я раджу перед купівлею акваріума добре прочитати про темперамент, поведінку та територіальність виду який ви обрали - зокрема внутрішньо-видову агресію. Якщо 4-5 хвостів Neolamprologus Multifasciatus, будучи стадною рибою, будуть спокійно вживатись в акваріумі 50x30 то з пятірки Lamprologus Ocellatus вже за кілька тижнів залишиться тільки 2-3. Створіть тему на форумі перш ніж купляти обладнання та риб і вам обов'язково допоможуть.

Відкритий чи закритий
Обирати вам. Особисто я вважаю що акваріум з малою висотою (припустимо 50 x 30 x 20) не буде виглядати гарно якщо на нього одіти кришку. В даному випадку я прихильник відкритих акваріумів, незважючи на всі додаткові проблеми які ідуть з ними в придачу(швидше випаровується вода, пилюка на поврехні води тощо).

Крім того, що (як на мене) закритий акваріум буде виглядати набагато гірше - доглядати за ним також буде важче. Після того як я запустив свій перший відкритий акваріум і придбав довгий пінцет та пипетку я чути більше не хочу про акваріумні кришки. В будь-який момент можна залізти в акваріум і зібрати залишки корму, чи поправити кмінчик який неправильно лежить: це дуже зручно.

Усі решту фактори, такі як колір силікону і прозорість скла залишаю на ваш розсуд smile.gif



Комментарии


 
« Предыдущая запись · Нано Цихлідники :) · Следующая запись »

« Апрель 2024 »

ВПВСЧПС
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Дополнительные ссылки


Последние комментарии


0 посетителей

0 гостей
0 пользователей
0 скрытых пользователей

Поиск по моему блогу



Последние посетители



4 Jun 2014 - 14:54


15 Dec 2013 - 23:30
Naz


8 Mar 2013 - 1:17


10 Jan 2013 - 16:02


30 Nov 2012 - 21:52