Aquasys - удобрения нового поколения
Украинский форум аквариумистов

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )




История благодарностей участнику true_red ::: Спасибо сказали: 967 раз(а)
Дата поста: В теме: За сообщение: Спасибо сказали:
30.6.2021, 11:28 120 cm Aquascape
Давненько не був на форумі.
Не зважаючи на спеку акваріум і його мешканці в чудовому стані. Добрива ті ж самі в тих же дозах.
Єдине що змінив у обслуговуванні, це те, що тепер такі препарати як Prodibio Biodigest та Prodibio Biotrace даю регулярно, раз на 2 тижні по одній ампулі. І думаю це дає ефект. Акваріум дуже стабільно себе поводить, проблем з водоростями нема, вода ідеально прозора.

[attachment=356383:IMG_2021...1840_119.jpg]
[attachment=356384:IMG_2021...1840_256.jpg]
[attachment=356385:IMG_2021...1840_296.jpg]
Asmund, drv, elena_007, hgfccvu, mir_, Santyaga,
28.3.2021, 9:17 120 cm Aquascape
Купив тест на нітрати Salifert, поміряв позавчора, як виявилось нітратів всього 1 мг/л. Значить тест JBL не брехав, коли теж показував низьке значення. Що ж, поступово буду збільшувати подачу макро, мабуть стаурогіну таки нітратів бракує. Решта рослин почуваються прекрасно, схоже їм з головою вистачає живлення з ґрунту, це добре. Папороті та пінатіфіда, які ростуть на корягах, дефіциту поживних речовин теж не проявляють.
На стінках полізли GDA, мабуть якийсь дисбаланс зловив, можливо через те, що за два тижні двічі зливав майже всю воду, коли пересовував акваріум, зберіг старої води літрів 50-60 лише. Цього разу з GDA вирішив не боротись, бо це марна справа, що більше їх чистиш, то більше вони ростуть, дам водоростям пройти повний життєвий цикл, думаю минуть самі. Стінки хоч і дуже хочеться почистити, але от вже тримаюсь 2 тижні, щоб не зробити цього.
Тиждень тому була велика стрижка ротал, постриг майже під корінь і посадив верхівки. Фото зроблю коли GDA відступлять і ротали трохи відростуть.
Позавчора поклав у фільтр свіжий purigen, старий вже був весь коричневий, місцями чорний. Затупив трохи, помилково спочатку замовив Matrix, замість purigen, потім помітив свою помилку і таки замовив те що треба. Зате тепер з одного з фільтрів можна буде викинути всі губки, крім останньої дрібнопористої перед головою фільтра і губок префільтра, і заповнити повністю матріксом.
sector12, yuzik,
17.3.2021, 0:53 120 cm Aquascape
Цитата(sector12 @ 16.3.2021, 22:35) *
Цитата(true_red @ 7.11.2020, 13:12) *
Фільтрація - JBL CristalProfi Greenline E1502, можливо ще додатково поставлю JBL CristalProfi Greenline E701(поки 701 буде на попередньому акваріумі стояти, а коли розберу, то мабуть на допомогу поставлю, хоча хто зна, може і 1502 сам впорається)


Система працює в тестовому режимі, обидва фільтри працюють на повну потужність?


Так, забув додати, певно як два місяці, може більше, стоїть 2 фільтри. Надмірної течії нема, навпаки, тепер нема застійних зон. Працюють на повну, глушити якось фільтр вважаю не зовсім правильним.
drv, Santyaga, sector12,
16.3.2021, 11:37 120 cm Aquascape
Давненько я не показував свій акваріум. На те був ряд причин, окрім ліні. В квартирі потекла труба опалення під підлогою, довелось зливати воду, пересовувати акваріум, знімати ламінат, обробляти стяжку від грибка і таке інше. Також в акваріумі кілька місяців тому були проблеми з нитчаткою, імовірно зі спірогірою, кілька разів наче перемагав її, а вона знову поверталась. Тьфу тьфу, зараз наче не бачу. Обробляв то альгошоком, то перекиссю. Борода теж в акваріумі була, вона і зараз де не де присутня, але то не проблема. Є де не де на корягах і камінні, мабуть пора замінити у фільтрі purigen. На рослинах бороди нема. Та і загалом рослини радують, окрім стаурогіна повзучого. Щось він тут геть поганенько росте, в чому причина поки не з'ясував. Можливо йому нітратів треба більше, в мене тут нітратів дуже мало, але цілком можливо, що тест здох, треба було б купити новый. А можливо є якась сезонність в цієї рослини, в минулому акваріумі помічав,, що стаурогін буває росте дуже добре, гарно переносить стрижки, а потім стає на кілька місяців.
З неприємного, в акваріумі завелись якісь п'явки, звідки я їх заніс не знаю, чи з корягами, чи з рослинами десь. По цій же причині стрижки рослин зараз не роздаю і не продаю, а викидаю, щоб нікому таке щастя не подарувати. П'явок таких я раніше не бачив, вони якогось злегка рожевого кольору, мають присоски на обох кінцях тіла. В самій товщі води я їх не бачив, лише в ґрунті, спочатку подумав ну нічого собі здоровенна планарія. А потім, як сифонив пісок, то одна з п'явок потрапила в товщу води, непогано так плаває, намагалась заритись в ґрунт, але її з'їв неон. Шкоди від них наче нема, риба здорова, креветки теж. Останні пару тижнів не бачив цих тварюк, можливо коридораси їх під'їдають, постійно риються в піску і щось шукають.
Населення поповнилось сіамськими водорослеїдами і гірінохейлусами, по 5 штук купив, всі живі здорові. Також купив 13 коридорасів панд, хотів більше, але останні забрав в магазині, мабуть якось докуплю ще штук 5.
[attachment=356175:IMG_2021...6_083632.jpg]
[attachment=356176:IMG_2021...6_083903.jpg]
[attachment=356177:IMG_2021...6_084127.jpg]
[attachment=356178:IMG_2021...6_090510.jpg]
[attachment=356179:IMG_2021...6_101907.jpg]
[attachment=356180:IMG_2021...6_102036.jpg]
Asmund, drv, Keny, Ludma, mir_, sector12, Serij0109,
25.12.2020, 9:22 120 cm Aquascape
Дякую.
З матріксом наче все ок. Не знаю, я не бачив таких відгуків. Орієнтувався більше на чуваків з каналу Green Aqua, вони у всіх скейпах матрікс використовують, причому повністю фільтр ним заповнюють, губки викидають.

Нітратів мало, десь близько 5 мг/л, тесту на фосфат не маю, але на 99,9% впевнений, що по тесту було б 0.
Дефіциту поживних речовин по рослинах не бачу, все росте дуже гарним і яскравим. З дозою добрив ще трохи експериментую. Мабуть я забагато трохи давав, як мені підказали на іншому форумі. На старті деякі рослини, які не посаджені в ґрунт, покривались едогоніумом. Тому лив більше, зазвичай таке в себе помічав коли не вистачає макро, або є дисбаланс між макро і СО2.
Зараз даю мікро і макро Prodibio по 2 мл на день(насправді трохи менше в акваріум потрапляє, бо даю через автодозатор, і рівень рідини в трубках за день трохи опускається). СО2 трохи збільшив подачу, може ще треба збільшити.
Прополку сьогодні мають приїхати забрати, так що можливо іншим разом.
drv, Santyaga,
24.12.2020, 12:35 120 cm Aquascape
Перед стрижкою
[attachment=355799:P01223_102906_1_.jpg]
[attachment=355800:P01223_102805_1_.jpg]
[attachment=355801:P01223_102832_1_.jpg]
Asmund, drv, Ludma, mikhail.glushko, mosche, Santyaga, sector12, Serij0109, Вера1312,
6.12.2020, 15:23 120 cm Aquascape
5 днів тому запустив рибу. 40 штук чорних неонів і 25 еритрозонусів. Нитчатка тьфу тьфу відступила. Де не де в мохах трохи лишилось, але схоже вже мертва. Правда на превеликий жаль монте карло не витримав таких доз альгошоку(лив два дні по 35 мл на 100 л., а на третій день 40 мл на 100 л.), також дуже постраждала рікардія. Ех. Монте карло імовірно відросте, почекаю ще пару днів, як буде пускати нові листки, то не буду чіпати, як ні, то певно треба його діставати і садити новий. І так вже трохи досадив, в епіцентрі знайшов монте карло, досить в непоганому стані. З рікардією складніше, в старому акваріумі її лишилось мало. Мабуть прийдеться десь докупляти.
[attachment=355623:P01201_213356_1__1.jpg]
[attachment=355624:P01201_213421_1_.jpg]
drv, Ludma, Opsis, Santyaga,
27.11.2020, 20:31 120 cm Aquascape
Акваріуму вже 3 тижні. На жаль все йде не так гладко, як я сподівався. Не обійшлось без водоростей. Через тиждень полізло всяке, щось схоже на ризоклоніум і едогоніум на деяких рослинах. Але то дрібниці, найгірше, що полізла спірогіра, спочатку на сітнягу, потім на мохах, папоротях та інших рослинах. Едогоніум і ризоклоніум пропали самі. А от спірогіра розростається. Була в мене ця зараза роки 2,5 тому тому, по своєму досвіду скажу, що гратись зі світлом, добривами, подачею СО2 нема сенсу, буду травити альгошоком. Також трохи зеленіють стінки, але то не біда, нормальне явище в свіжому акваріумі. Також поселив 30 штук креветок Амано, і штук 50 помаранчевих неокаридин перекинув зі старого акваріума. Добрива Prodibio даю по 3 мл на день, починав з дози 1 мл, але цього схоже мало, колір ротал якийсь став не дуже. Хоча на старті були яскраві. Зараз наче набирають знову колір. Взагалі з ростом все непогано, ротали вже один раз стриг. Монте карло тільки трохи гальмує і гігрофіла арагвая. Але настрій оптимістичний. Поборю спірогіру і буду запускати рибу. Треба десь знайти чорного неона
[attachment=355548:P01127_193342_1_.jpg]
[attachment=355549:P01127_1...42_1__1_.jpg]
[attachment=355550:P01127_193129_1_.jpg]
[attachment=355551:P01127_193224_1_.jpg]
[attachment=355552:P01127_193300_1_.jpg]
3BIP, drv, Ludma, mir_, Santyaga, sector12, Митрич,
18.11.2020, 23:05 120 cm Aquascape
Скло 12мм.
drv, Serij0109,
7.11.2020, 13:12 120 cm Aquascape
Всіх вітаю в новій темі. 05.11.20 запустився, тож вирішив створити тему. Нормальних фото створення хардскейпу, посадки рослин нема, тож їх викладати сюди не буду. Загалом процес оформлення харду зайняв майже цілий день і ще два вечора. Коряги сухі, клеїв їх до каміння фільтрами для самокруток і ціанокрилатним клеєм. Тримається добре, спливати наче не збираються.

Акваріум 120*50*50 см - ТМ "Акватика"
Тумба теж їхнього виробництва

Фільтрація - JBL CristalProfi Greenline E1502, можливо ще додатково поставлю JBL CristalProfi Greenline E701(поки 701 буде на попередньому акваріумі стояти, а коли розберу, то мабуть на допомогу поставлю, хоча хто зна, може і 1502 сам впорається)
Замінив JBL Micromec на Seachem Matrix. Також у фільтрі лежить Seachem Purigen. Сподівався, що Purigen поможе тримати воду прозорою зі старту, бо коряги не виварені, не вимочені, полюбому підфарбовувати воду будуть, якийсь час.
Намучився я зі шлангом фільтра капець, шланги просто дубові, гнутись геть не хочуть, ледве вдалось їх прилаштувати. Певно буду міняти. Ще технічні отвори в тумбі досить малі, треба певно купити крани для з'єднання шлангів, щоб без проблем можна було від'єднати частину шланга з лілі пайпами, інакше кожна чистка трубок загрожуватиме потопом, розбитими трубками і зіпсованими нервами. На виході з фільтра стоїть дифузор JBL Proflora Direct 16/22.

Світло - Rival Aqua Max Spectral 120 plus. Тут без коментарів, світло топ.

Корчі і каміння від gigantic_bream.

Субстрат - підложка з JBL Proscape Volcano. В підложку закинув подрібнених ґрунтових таблеток Aquayer, шкоди від них точно не буде, а можливо і корисні стануть, щоб корінню вистачало поживних речовин, коли воно проросте через сойл і потрапить в порожню лаву. Основний ґрунт - Prodibio AquaGrowth Soil. Сойл з усіма необхідними бактеріями і ампулами купував у магазині Gran-Marine. Добрива теж Prodibio.
Декоративний пісок - JBL Sansibar River.

Фотки станом на 07.11.20
Водичка мутнувата, явно через коряги. Вчора ввечері був злегка жовтуватий відтінок і пожовтіла захисна сітка на скляній трубці забору води. Поміняв вчора близько 50%, зараз ситуація трохи краща. Хоч вода і не ідеально чиста, але без Purigen мабуть геть капець був би. Далі буде...
[attachment=355444:P01107_120546.jpg]

[attachment=355445:P01107_120529.jpg]

[attachment=355446:P01107_120559.jpg]

[attachment=355447:P01107_120617.jpg]

[attachment=355448:P01107_120635.jpg]
AqEcohome, Asmund, drv, gor.ec, Ludma, mir_, Opsis, Santyaga, sector12, Serij0109, yuzik, Виталий_tata, Митрич,
11.10.2020, 10:50 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Що ж, рівно 2 роки тому я запустив цей акваріум. Наче зовсім нещодавно це було. Дизайн акваріума за весь цей час мені зовсім не набрид, і я його майже не міняв, тільки окремі деталі. Не завадило б прорідити праву частину, конкретно переросла, внаслідок чого майже зник передній план.
[attachment=355317:P01009_201526_1_.jpg]
Але залишу як є, бо мені знадобиться багато рослин для нового акваріума. Вже замовив в акватіці акваріум 120*50*50 з тумбою. Зовсім скоро має бути готовий. А цей акваріум розберу і продам. Між іншим, як раптом хтось хоче купити, звертайтесь. Оголошення про продаж буде вже після запуску нового скейпу. Можу і нерозібраний продати, з готовим дизайном і рослинами, але тільки самовивозом.
Запустити новий скейп сподіваюсь ще до кінця осені, але не факт чи встигну. Грошей ще дофіга треба, на фільтр, світло, ґрунт. Ґрунт між іншим буду брати Prodibio з усіма добавками і ампулами, добрива теж їхні будуть.
Ідея дизайну нового скейпу у мене в голові вже давно. Акваріум буде вписаний в інтер'єр кімнати так, що на акваріум можна буде дивитись з трьох сторін, стоятиме посеред кімнати вздовж бильця дивану. Сподіваюсь вдасться реалізувати ідею. Коряги вже понад рік лежать на балконі, чекають свого часу. Ще треба каміння, але його підбирати буду, вже як акваріум приїде, треба дивитись як коряги ляжуть. Враховуючи попередній досвід, коряги і каміння буду клеїти між собою, бо по перше, коряги сухі шо капець, треба якось фіксувати. По друге, в нинішньому акваріумі за камінням і корягами шар ґрунту 12 см був, каміння і коряги не склеєні, і за два роки трохи вся ця конструкція з'іхала ближче до переднього скла, що не дуже добре в плані дизайну, переднього плану зараз не видно теж по цій причині. Ну і по третє, чистити щіткою каміння від обростань було б простіше, якби воно не хиталось. Клеїти буду способом який побачив на ютубі, ціанокрилатним клеєм і сигаретним фільтром. Зараз тестую надійність цього способу. Зклеїв так між собою гальку, і гальку з коряжкою.
[attachment=355318:P00924_191521.jpg]
Вже майже три тижні та коряжка в акваріумі, тримається наче надійно, кілька днів тому діставав з води, відірвати навіть із зусиллям не вдалось, що радує. Бо як велика коряга вспливе, буде дуже недобре. Що ще порадувало, коряжка не обросла слизом, як то часто буває, сподіваюсь великі корчі теж не будуть обростати. В очікуванні нового акваріума накидав ескіз хардскейпу з коряг. Трохи переживаю, що глибини акваріума в 50 см. для задуманої ідеї може бути мало, щоб картинка не здавалася плоскою. Можливо треба було ширшим акваріум замовляти, сантиметрів 60. Але буде видно, в крайньому випадку, як не буде виходити, то псіхану і поставлю акваріум біля стіни, тоді він буде проглядатись лише з двох боків. В такому разі 50 см. точно вистачить. Якось так.
[attachment=355319:P00915_181910.jpg]
drv, Lena 5, mir_, Serij0109,
8.10.2020, 20:36 "Новый опыт" на 240 литров drv,
28.8.2020, 11:12 "Новый опыт" на 240 литров
mir_ про папороті вірно зауважили.

drv, до речі, можу подарувати кілька кущів компактної форми таїландської папороті. Виглядає майже так як звичайна папороть, але росте в рази меншою, і досить кучно, дуже декоративна рослина. Мені свою в акваріумі не завадило б трохи прорідити, плюс ще на підвіконні в тепличці трохи росте, чекає нового запуску. Якщо цікавить, напишіть.

P. S
mir_, про внєшніки не зовсім зрозумів вашу думку.
drv, mir_,
19.8.2020, 15:45 "Новый опыт" на 240 литров
Задумка хороша, мені подобається.
Грунтопокривні рослини будуть в тему, ґрунт у вас наче не дуже крупний, монте карло може і вдасться в ньому закріпитись.
Довгостебельні рослини теж впишуться, якщо за корягою достатньо місця, то гарно було б туди шапку ротал, чи навіть людвігії якоїсь червоної, за корягою з папороттю. Як місця мало, я б глянув в сторону сітняга.

Про фон ви вірно сумніваєтесь, чорний не альо, білий чи сірувато-блакитний світлий буде набагато кращим.
drv, mir_,
11.8.2020, 13:32 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Давненько я сюди не писав.
Мабуть тому, що в акваріумі все стабільно і часу приділяю хоббі дуже мало, бо в цьому нема потреби.
Як і писав в попередньому пості, прибрав з фільтра вугілля, синтепон теж викинув. Не бачу в ньому необхідності, тільки фільтр швидше забивається.
Проблеми з мутною водою на початку літа, були ймовірно пов'язані з водою з крану. Зараз з крану вода тече з помітним жовтуватим відтінком. Це трохи насторожувало, тим паче, коли забрав вугілля з фільтра. Вода в акваріумі хоч і була без муті, однак за тиждень після підміни набувала жовтуватого відтінку(це коли вугілля дістав). Не в останню чергу через органіку яку продукують риби, креветки, равлики, відмерле листя, але і через водопровід теж, бо скажімо взимку я такого не помічав, вода звісно трошки жовтіла, але це не було так помітно.
Давно я приглядався до такої штуки як Seachem Purigen, і врешті вирішив спробувати. Тижні два тому поклав у фільтр десь 50 мл. Чесно не дуже вірилось, що цей сорбент такий ефективний. Але вже через добу вода стала кришталевою. Ще один з плюсів, це те, що стінки акваріума майже не зростають, думаю теж заслуга Purigen. Короче рекомендую.
Ротала H'ra на фото в минулому пості була червона, зараз знову більше в помаранчевих тонах. Але і так виглядає добре.
Давно не міряв нітрати, сьогодні провів тест, вийшло щось близько 20-25 мг/л, не мало, але і добрив я багато даю. Менше лити сенсу нема, тоді рослини починають хандрити.
[attachment=354954:P00809_105259_1_.jpg]

[attachment=354956:P00809_105119_1_.jpg]

[attachment=354955:P00809_105135_1_.jpg]
Andrew1, AqEcohome, drv, Keny, Lena 5, mir_, Opsis, Santyaga, Serij0109, Vano2318,
5.7.2020, 11:50 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Вчора пів дня наводив порядок в акваріумі. Зокрема мене геть не влаштовував передній план. Анубіаси, папороті і гідрокотіла майже повністю закрили каміння і дотягнулись до переднього скла, виглядало не дуже добре. Також давно хотів замінити пісок на дрібніший. Купив JBL Sansibar River, також подумав, що до такого світлого піску більше пасуватиме і світлий гравій, випадково натрапив у магазині на гравій від Aquael, правда в акваріумі він виглядає ще світлішим, ніж я очікував. Але під яскравим освітленням з часом думаю трохи потемніє і буде норм. Гравій хоч і фірмовий і герметично запакований, однак дуже брудний. Але треба мені його було буквально по жмені різної фракції, тож промити не складно. А от пісок JBL дуже сподобався, однакова фракція, чудовий колір, та і чистий прям ідеально, я його не промивав взагалі, одразу сипав в акваріум. Муті зовсім не було.
[attachment=354818:P00704_214310_1_.jpg]
Акваріум тьфу тьфу схоже вийшов із "штопора" після бактеріального спалаху. Вода прозора, рослини в чудовій формі. Поодинокі водорості вже зникли. Рослини, з якими були труднощі ще півтора місяці тому, зараз виглядають дуже добре, стаурогін і ротала грін от прямо радують. Поживні таблетки в ґрунті працюють. Навіть здається ротала H'ra стала червоніша. Ротали я стриг менше двох тижнів тому і стриг дуже низько, тому ще повноцінна "шапка" не відросла, але кольори того, що відросло мені подобаються.
[attachment=354819:P00705_105709_1_.jpg]
[attachment=354820:P00705_105633_1_.jpg]
Час від часу міряю нітрати, тримаються на рівні 10 мг/л. Добрива багато не даю.
Ще прибрав звідси chihiros doctor. Чому прибрав? Бо в акваріумі зараз вищі показники tds ніж зазвичай, пов'язано це з тим, що вмикаю вентилятор для охолодження води, і відповідно багато води випаровується, за день можу і 2-3 літри плюс мінус доливати. Відповідно tds буває доходить і до 260-270, при таких показниках в моєму об'ємі, згідно інструкції, цей прилад використовувати не можна. На днях буду діставати вугілля з фільтра. Чи повертати у фільтр синтепон ще думаю, мабуть він не потрібен. Якось так
[attachment=354817:P00704_214213_1_.jpg]
drv, Lena 5, Opsis, sector12,
23.6.2020, 13:31 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
drv, дякую. Зараз почитаю.

От зараза, думав воду відключати не будуть, а ось вже пів дня нема, то дрібниці, бо підміну я вчора робив. Але ще і електрику відключили 20 хвилин тому, теж якісь планові роботи, сподіваюсь через пів години відновлять постачання, а то хто зна чим це знову обернеться для біології акваріума, що ж так не щастить.
drv, Santyaga,
23.6.2020, 10:37 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Вода ідеально прозора була вже вчора, але про всяк випадок до сьогоднішнього ранку лишив працювати УФ-стерилізатор і "фільтр-блондинку".
Ротали витягнулись аж до поверхні води за кілька днів без світла. Верхівки ротали H'ra позеленіли, не дуже гарно виглядало, тому постриг.
Вугілля у фільтрі хочу залишити ще на кілька тижнів, бо схоже з водопровідною водою не все було гаразд і це стало однією з причин муті. Кілька днів тому оголошення в під'їзді побачив, що якісь ремонтні роботи проводять і можливі проблеми з тиском води , а ще пригадав, що десь в кінці травня трубу біля будинку прорвало, і води пів дня не було. Навряд це просто збіг.
Тому питання, наскільки вугілля здатне адсорбувати добрива? Чи це все дурня і можна звичні дози лити? Раніше вугілля застосовувати якось не доводилось.
drv, Santyaga,
20.6.2020, 11:46 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Фух, нарешті є видимий результат.
А то я вже почав засмучуватись, майже три тижні мутна вода. А тепер детальніше.
В попередньому пості забув сказати, що крім того, що поставив фільтр з картриджем на 10 мікрон, зробив підміну 50% води, заодно довелось стригти мохи. Дуже розрослись, і що сумно, поміж мохами якісь нитчасті водорості виявив, що впринципі очікувано. Також є трохи схожих водоростей на папоротях і буцефаландрах, ех. Також вже днів 5 як прибрав з акваріума chihiros doctor, маю великі сумніви щодо користі цієї штуки в нестабільному акваріумі.
Вчора зранку вода така ж сама мутна була, картридж за менш ніж добу став коричневий. Але оскільки якогось видимого ефекту не було, то поміняв на той, що на 1 мікрон. Цілий день був зайнятий, працював хоч і вдома, але в акваріум якось не заглядав. Ввечері як хотів погодувати рибу трохи офігів. Вода наче з молоком, такої сильної муті за ці три тижні не було ні разу. А картридж фільтра між іншим тільки злегка забруднився. Мда, думаю, що ж робити. Хоч і вже ставив УФ-стерилізатор і ефекту не було, вирішив знов включити, все ж тоді не було фільтра "блондинки". Увімкнув вчора ввечері, акваріум накрив тканиною і вимкнув світло, бо явна закономірність є між освітленням і муттю. Заглянув от буквально щойно в акваріум, а вода майже ідеально прозора. Трохи не повірив своїм очам, і увімкнув світло, щоб глянути, вода чиста. А картридж весь брудно-коричневий. Схоже ультрафіолет вбив бактерії, а "блондинка" їх відфільтрувала. Сьогодні поставлю чистий картридж і залишу акваріум без світла і з увімкненим УФ-стерилізаторором як мінімум до післязавтра. Само собою СО2 не подаю, добрив теж. Рибу годую по мінімуму.
drv, Santyaga, sector12, Vesomiy,
18.6.2020, 11:24 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Мда, толку від цих бактерій поки нема.
Я звісно їх продовжую давати, але проблему це не факт, що вирішить.
Зробив от щойно фільтр "блондинку", дійсно проста штука, потратив часу хвилин 5. Ще 10 хвилин шукав флейту, бо схоже надто потужну помпу купив(китайський Resun на 700 л/год, а ще сумнівався чи брати на 1000 л/год. По факту вистачило б і на 400). Флейта від зовнішнього фільтра JBL підійшла, з нею нема такого урагану в акваріумі. Картриджі купив на 10, 5 і 1 мікрон. Поки поставив той, що на 10. Дивлюсь як піде діло і при необхідності заміню на картридж тоншої очистки. Впринципі правильно зробив, що спочатку цей поставив, бо потоком води підняло дуже багато каках і дрібного сміття з мохів і різних закутків акваріума.
[attachment=354739:P00618_122431_1_.jpg]
drv, Santyaga, sector12, Vesomiy,
15.6.2020, 13:29 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Продовження.
Вчора зайшов в зоовідділ епіцентру, той що на берковецькій, і в зоомагазин зайшов. Купив AQUAYER біостартер, Tetra Biocoryn, активоване вугілля(знайшов тільки китайске фірми Dophin).
Порадувало, що в епіцентрі тепер ще і живі рослини продаются. Причому в гарному стані і по адекватній ціні. Та і вибір непоганий, прикупив собі Hygrophila 'Araguaia'.
[attachment=354720:P00614_175502.jpg]
Прийшов додому, муть така як і була, а може навіть стало гірше. Але рослини порадували, пірлінгу хоч і нема, однак рослини ростуть, добре це видно по росту ротал, і по тому, що є нові листки ранункулуса, яких не було, коли я бачив акваріум востаннє.
На стінках бридкий наліт білого кольору. На дотик слизький. Зчищається легко, як його зчистити пластиковою карткою, то плаває в товщі води у вигляді пластівців.
[attachment=354721:P00614_175006.jpg] Потік води з фільтра дуже сильно впав, фільтр почав шуміти, хоча я чистив от на днях(правда трубки, голову фільтра не чіпав). Ретельно почистив фільтр, все в нальоті було. Гірше від того вже не буде, все одно біології фільтра капець. Прибрав сінтепон, бо муть хоч і явно бактеріальна, цей фільтруючий матеріал швидко забиватися став, тільки 4 дні пройшло, а весь брудний. Поклав дві капсули Tetra Biocoryn, заповнив одну корзину вугіллям.
Ще одну капсулу додав прямо у воду акваріума. Також тиждень по інструкції буду давати біостартер. Воду не міняв.
Все ж думаю якась гидота у водопроводі стала причиною, але і без косяків з мого боку не обійшлось.
Лити чи не лити коагулянт поки вагаюсь, мабуть не буду. Щодо УФ-стерилізатора, теж не знаю, ефекту при його застосуванні не було. Та і який сенс додавати корисні бактерії і при цьому вбивати їх ультрафіолетом.
Що робити з об'ємом і частотою підмін? Наступна підміна через 3 дні буде, тоді і вирішу. А поки спостерігаю і сподіваюсь на краще.
[attachment=354722:P00614_175033.jpg]
drv, revoll, Santyaga, sector12, Vesomiy,
13.6.2020, 7:26 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Дякую.
Безпосередньо з нею не знайомий, але знаю що це людина з великим досвідом і знаннями, читав її статті і якось лекцію слухав на аква тера шоу. Спробую зв'язатись
Santyaga, sector12, Vesomiy,
12.6.2020, 20:31 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Зробив тести.
ph 7,0 наскільки можна вірити тесту ptero.
GH 10-11 тест aquayer
Kh 6 тест aquayer
NO³ 1 мг/л тест JBL
TDS 206
Оце так сюрприз, схоже вдалось вимити "зайві" нітрати частішими підмінами, але результат не той, на який я очікував.
Що ж, такий низький нітрат може пояснити те, чому погіршилось споживання СО2. Але чи пов'язано це з мутною водою?
drv, Santyaga, Vesomiy,
12.6.2020, 18:06 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Всім доброго дня. Прошу поради.
Якась дурня в акваріумі останні півтора тижні відбувається.
Спробую відтворити хронологію подій, для розуміння ситуації.
02.06.20 було звичайне обслуговування акваріума, підміна води, чистка скла.
Заодно вирішив синтепон поміняти у фільтрі, бо візуально наче потік води впав. Міняю синтепон в середньому раз на місяць, і якраз місяць з минулої заміни пройшов. До того ж перед цим була пересадка рослин і муті з ґрунту багато підняв, от він і забився. Решту наповнювачів не діставав(JBL micromec, губки). Але в корзині видно було, що чимало бруду поміж кульками біонаповнювача, і весь цей бруд попливе у чистий сінтепон. Що я зробив, закрив фільтр без сінтепону, тобто спочатку йдуть грубі губки префільтра(нагадаю, що в мене JBL 701), в нижній корзині штатні губки, в середній micromec, верхня корзина порожня, бо я дістав з неї синтепон(синтепон теж JBL). Після цього трубку викиду води я опускаю у відро, включаю фільр, і трохи похитую в руках фільтр туди-сюди. Таким чином бруд з фільтра вимивається, заодно вода зливається з акваріума, ну і зайвий раз чіпати біонаповнювач не доводиться.
Коли з фільтра вже тече чиста вода, я його відкриваю, кладу синтепон і вмикаю в звичайному режимі. Ще момент, підмінив більше половини води. Робив таку маніпуляцію не раз і не два, все було добре. Наступного дня в акваріумі помітив муть, не сильну, але помітну.
До чистки фільтра вода була ідеально прозора. Перша думка була, що це муть механічного походження, залишки бруду(чи бактеріального нальоту з наповнювачів, роторного відсіку і шлангів). Наступного дня 04.06.20 муть стала сильніша. Вирішив застосувати коагулянт, а саме aquayer кристал. Ближче до вечора вимкнув СО2, щоб підвищити ph, влив 1,5 мл коагулянта. Одразу помітно було реакцію у вигляді білої муті у воді. Ну думаю має помогти, як і раніше помагало, коли піднімав механічну муть з ґрунту. Наступного дня ситуація була краща, здавалось вода прозора. Але акваріум я бачив лише пару хвилин, до ввімкнення світла, і пішов на добове чергування на роботу, повернувся 06.06.20 вранці, вода знову мутна. Тоді і закралась думка, що муть певно бактеріального походження, чи цвітіння води. З можливих причин думав про втручання у фільтр, ну і потепління значне, але в акваріумі було максимум 25-26 градусів, та і то, потепліло вже після того, як з'явилась муть. І температура 25-26 була ну максимум один день, я поставив вентилятор, і в акваріумі в середньому тримається +23, як зазвичай. 6 чи 7 червня вирішив поставити ультрафіолетовий стерилізатор на 10Вт. Пропрацювала ця штука 5 днів, вчора вимкнув. Ефекту 0. Ще раз чи два лив коагулянт, на ранок вода майже ідеально прозора, але протягом дня знову мутніє.
10.06.20, тобто позавчора, було планове обслуговування, підміна води, також постриг рослини на середньому плані, буквально на п'ятачку 10 на 10 см, треба було зрізати альтернантеру, ранункулус і гідрокотілу вирвати. Ну і все це посадити заново, бо дуже розрослось в кашу.
Ще звернув увагу на те, що стінки акваріума покрились незвичним нальотом. Зазвичай раз на два тижні чищу стінки від зеленувато нальоту, а тут за тиждень покрилось все нальотом, але не зеленим, а скоріше білим. Дивно якось.
А вчора взагалі казус, посеред дня, під час тіньової паузи(світло нагадаю у мене з 08:00 до 13:30, потім тіньова пауза і знову світить з 19:00 до 23:30, СО2 цілодобово), помічаю, що еритрозонуси всі біля поверхні води і хапають ротом повітря. Глянув на дропчекер, колір майже жовтий, перевірив подачу газу - подача така ж як і була. Ще звернув увагу на те, що на рослинах нема пірлінгу, от взагалі нема. Хоча зазвичай вже через годину після ввімкнення світла починають "пузиряти". Зробив термінову підміну води, підняв лілі пайп повище, щоб краще вода киснем наситилась, знизив подачу СО2 до мінімуму. За пів години риба оклигала.
Не думаю, що це пов'язано з невеликою стрижкою.
Вчора ввечері відкрив фільтр, бо потік води підозріло впав. Сінтепон геть забитий, повністю чорний(хоча я новий поклав 02.06.20), враження що я його місяць не міняв, до того всього таке враження, що бруд якийсь маслянистий. Короче промив всі наповнювачі, в тому числі micromec, в акваріумній воді, поклав свіжий синтепон.
Сьогодні от теж, пірлінгу нема, газу подаю вдвічі менше ніж зазвичай, а дропчекер зелений, хоча при такій подачі газу, він мав би бути синій. Висновок - рослини стали в рості і не засвоюють СО2. Добрива подаю як зазвичай останні кілька тижнів по 5 мл.
Я розумію, що певно занадто багато дій з мого боку було. Але тим не менш, причина цих всіх негараздів певно в іншому. В чому саме, я на жаль не маю уявлення. Може у водопроводі якась гидота тече. І просто це все співпало із заміною синтепону і стрижкою рослин.
Поміряти ph, KH, GH і нітрати зможу сьогодні ввечері, результати напишу.
Підкажіть, з чим це все може бути пов'язано і що робити?
Я розглядаю два варіанти, купити і лити якісь бактерії, типу біостартера або щось схоже, шкоди від такого точно не буде і раптом поможе.
Другий варіант - залишити акваріум у спокої на якийсь час і не чіпати, і підміни робити не кожні 4 дні по 30-40%, як я роблю останні кілька тижнів, а як і раніше, по 50% раз на 8 днів.

P. S
Проблемні рослини(Ротала грін, стаурогін) зараз виглядають чудово, але зважаючи на те, що накопичується СО2 у воді і нема пірлінгу, то не факт, що з ними і надалі все буде ок, якщо вони не засвоюють поживні речовини і порушений фотосинтез.
[attachment=354698:P00612_121311.jpg]
[attachment=354699:P00612_181700.jpg]
[attachment=354700:P00612_181632.jpg]
drv, Santyaga, Vesomiy,
19.5.2020, 11:44 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Переміряв вчора нітрати, тест чітко показує 20 мг/л, скоріше навіть більше. Так що навряд такі високі показники через те, що я добрива багато давав, замість 6-7 мл останні 5 днів я давав по 3 мл. За цей час роталі грін стало щось не дуже добре, не знаю чи пов'язано це зі зниженим дозуванням добрива, чи просто співпало в часі, але повернулась проблема, яка була кілька місяців тому. Блідість і жовтизна листя, часткове відмирання листків. Думаю цього разу це не в останню чергу пов'язано з тим, що після останньої стрижки ротал, я їх в основному не садив в ґрунт, а просто втикав в гущу рослин. І фактично вони частково ростуть просто у воді, якщо ще коріння не добралось до ґрунту. За останні два дні цій роталі геть погано стало(вчорашнє фото),
[attachment=354421:P00518_132333.jpg]
якихось змін в решти рослин не помітив.
Короче, повертаюсь до попереднього дозування добрива по 6 мл на день. І спробую доливати додатково залізо, вже замовив, на днях приїде.
Але досить високі нітрати мене трохи насторожують, не вневнений звідки вони. Чи це живність стільки виділяє, чи ще якесь джерело є. Може між камінням, корягами і зарослями папоротей і анубіасів назбиралось багато відходів життєдіяльності. При наступній підміні спробую шлангом по максимуму приділити увагу цим зонам і прибрати там. Ну і підміни вирішив робити не кожні 8 днів по 50%, а кожні 4 дні по 30-35%.
mir_, Santyaga, Serij0109, Vesomiy, Митрич,
14.5.2020, 23:46 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Давно не писав розгорнутих постів.
Хочу поділитись деякими спостереженнями за акваріумом і розповісти про те, що в ньому відбувалось останні місяці.

Почну з того, що два місяці тому, вдома не було електрики більше ніж добу. Оскільки то було планове відключення, то фільтр я вимкнув заздалегідь. Думав такий форс-мажор пройде гладко, але на жаль ні, вода помутніла. Після відновлення електроенергії промив фільтр, а заодно замінив старий біологічний наповнювач JBL micromec на новий. Зробив велику підміну води і вилив в акваріум залишки акваєровського біостартера, щоб хоч якось відновити біологію акваріума. Ледь помітна муть у воді протрималася певно з тиждень. Думав ура, все ок, але ні. Через пару тижнів зловив водорості, була якась бородов'єтнамка. Від неї постраждав лілеопсіс, стаурогін, окремі листки папоротей і навіть ранункулус. Водоростей було не багато і на загальних фото їх не видно, але все одно ситуація неприємна. Боротись цього разу вирішив без застосування альгіцидів та інших хімічних речовин, так як причина водоростей була мені зрозуміла. Робив підміни по 40-50% кожні 4 дні, вражені листки ранункулуса, папоротей і наскільки це було можливо стаурогіна зрізав. Найбільше від зарази постраждав лілеопсіс, мабуть тому, що багато старих листків мав. Намагався маленькими ножицями зрізати оброслі водоростями листки, але толку від цього було не багато, та і занудне це діло. Тож проблему вирішив радикально - зрізав весь лілеопсіс під корінь в надії, що він відросте. Що з того вийшло, можете побачити.
[attachment=354400:P00423_113549.jpg]
План схоже спрацював, відростає лілеопсіс хоч і не швидко, зате листя здорове і без водоростей.
[attachment=354401:P00514_221955.jpg]

Тепер про стаурогін, чахнути він почав певно ще до вимкнення і промивання фільтра, а вже після цього багато старих листків трохи покрилось водоростями. В чому суть, листя стало не таким яскравим, навіть жовтуватим, прожилки стали більш виражені, на деяких листках спершу був локальний некроз, а потім і відмирання листа. Я розцінив це як хлороз через недостачу якихось елементів, в першу чергу думав про залізо. Ще як однією з можливих причин могло стати те, що стаурогін ріс дуже щільно і вже в кілька шарів, давно я його не стриг, от і під своєю масою йому стало чогось бракувати.

Вирішувати проблему став кількома шляхами, ще збільшив подачу добрива(нагадаю, акваріум на живому ґрунті aquayer, і добриво до нього комплексне, де все в одному флаконі). Давав я по 5-6 мл, а тепер став лити по 7 мл. Хоча згідно інструкції на мій об'єм потрібно 3-4 мл. Але про добрива детальніше буде далі.
Ну і з рештою стаурогін потребував стрижки, я його повністю зрізав. Також в ґрунт, де він ріс, вніс кілька поживних таблеток aquayer, пару звичайних, а пару з підвищеним вмістом заліза. Ну і посадив туди молоді верхівки зрізаного стаурогіна. Наразі пройшло близько трьох тижнів з дня пересадки стаурогіна. Поки він не дуже радує, але і загинатись схоже не збирається. Що цікаво, окремі стебла виглядають чудово, а в деяких продовжуються ті самі проблеми, жовтувате листя, некроз, і трохи навіть чогось схожого на ксенококус є на старих листках. Поки його не чіпаю, в мене він завжди досить довго адаптується після пересадки.
[attachment=354402:P00514_221704.jpg]

А тепер основна причина того, чому я вирішив написати цей пост. Можливо багато хто і знав про це, але така інформація особисто для мене стала відкриттям. Так от, тиждень тому я дивився нове відео на ютуб каналі green aqua, думаю багато хто знає про цей канал. Відео було про добрива для акваріумних рослин. І там була інформація про те, що ротали при низькому вмісті нітратів у воді мають червоне забарвлення, а при високих нітратах навпаки - колір "зсувається" в сторону зеленого, тобто може бути помаранчевий, оливковий, коричневий. Я про таке раніше не чув, хоча як став гуглити, то в одній з тем на аквафорумі вже описували таке, причому ще в 2009 році. І тут я згадую про свою роталу H'ra, кольором якої я останні місяці не зовсім задоволений. Коли вона в мене з'явилась, то росла дуже червона, аж бордова, так тривало до другої-третьої стрижки. Але зі стрижками то навряд було пов'язано. Якраз десь після появи у мене червоних ротал, в мене значно виросло населення в акваріумі, я купив еритрозонусів, а вони в свою чергу почали дуже активно рости і відповідно багато їсти і гадити. А я весь цей час, поступово збільшував подачу добрива, зважаючи на дуже високі темпи росту ротал. Склавши А + Б, я припустив, що в мене цілком імовірно може бути досить високий вміст нітратів у воді. Купив тест на нітрати від JBL, перед підміною води показало щось середнє між 20 і 40 мг/л, я розцінив це як 30 мг/л, що як на мене досить багато. Підмінив не менше 50% води, переміряв нітрати - чітко показує 10 мг/л. Цілком можливо, що навіть більше по факту, адже при підміні води я використовую aquayer антитоксин, а такі препарати вступають в якусь там реакцію з реагентами в тестах, що може дещо занижувати показники, наскільки це суттєво - не берусь казати.

Які висновки я зробив, скоріш за все 6-7 мл добрива при нинішньому населенні забагато. Тепер даю по 3 мл на день. Перед наступною підміною контроль нітратів. Ну і раз на кілька днів буду робити фото ротали H'ra, щоб оцінити зміни(на останньому фото - ротала станом на сьогодні). Якщо вдасться значно знизити нітрати і причина такого кольору рослини була в них, то за кілька тижнів думаю буде помітно зміни. Зроблю фотоколаж, щоб було наглядно видно.
[attachment=354403:P00513_200028.jpg]

Ну а далі буду діяти по ситуації і слідкувати за іншими рослинами, чи не буде з ними проблем. Найбільш непокоюсь через папороті, адже вони повністю беруть поживні речовини безпосередньо з води, і при недостачі макро буває листя чорніє. Не виключаю і варіант того, що від комплексного добрива доведеться відмовитись і лити мінімальні дози макро і звичайні дози мікро, може і залізо теж буде потрібно.

Якщо в когось є цікаві думки щодо написаного - буду радий почути hi.gif
mir_, Santyaga, Serij0109, Vesomiy,
13.4.2020, 12:34 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Акваріуму рівно 18 місяців після старту.
[attachment=353972:P00412_1...07_1__1_.jpg]
mir_, sector12, Serij0109, Svyatoslaff, Vesomiy, Вера1312,
27.3.2020, 13:48 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Якось так. Через кілька днів знову стригти треба
[attachment=353813:P00326_210816_1_.jpg]
[attachment=353814:P00326_210734_1_.jpg]
[attachment=353815:P00326_210541_1_.jpg]
[attachment=353816:P00326_210715_1_.jpg]
biologist, drv, mir_, mosche, Santyaga, sanukl, Serij0109, Vesomiy, Вера1312,
12.3.2020, 19:49 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
mir_ , та вже певно рік, як відновили конкурс. Тепер він проходить в інстаграмі
drv, mir_, Vesomiy,
12.3.2020, 16:32 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
biologist, хах, от блін, спалився rofl.gif .
Ну ваш акваріум мені дуже подобається, так що ще не факт чий акваріум оцінять вище
Vesomiy,
11.3.2020, 22:54 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Вчорашня стрижка
[attachment=353690:IMG_2020...0239_466.jpg]
drv, mir_, Santyaga, sector12, Svyatoslaff, Vesomiy, Виталий_tata,
9.3.2020, 8:26 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
mir_, дякую, дуже приємно таке читати hi.gif
drv, Vesomiy,
7.3.2020, 12:41 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Не полінився зробити фотки без обладнання. Задній план ще далекий до ідеалу, але мені вже дуже подобається.
Щільність ротал чудова, при наступній стрижці верхівки ротал садити вже не буду, просто пострижу по формі і вже нехай верхівки самі відростають. При минулій стрижці, зрізані верхівки я посадив, і шапку(хоч і невисоку) отримав одразу, однак є і недоліки в такого методу стрижки і посадки ротал. Верхівки зрізані стартонули в рості швидше, ніж зі зрізаних стебел почали рости нові стебла. В результаті верхівка шапки трохи ріденька вийшла, але нижча ротали ростуть щільно.
Роталу грін думаю вже теж можна буде стригти. Стрижку планую через кілька днів. І стаурогін треба прорідити, монте карло теж потребує стрижки. Якраз буде можливість випробувати нові інструменти(ножиці, пінцет). Отримав в подарунок дуже мініатюрні ножиці Fluval, думаю ними буде набагато зручніше стригти грунтопокривні рослини в невеликому акваріумі.
[attachment=353662:P00306_135545_1_.jpg]
[attachment=353663:P00306_135939_1_.jpg]
[attachment=353664:P00306_135811_1_.jpg]
[attachment=353665:P00306_140125_1_.jpg]
drv, Lena 5, mir_, Santyaga, sector12, Vesomiy, Вера1312, Виталий_tata,
29.2.2020, 15:22 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Та чесно кажучи складно сказати.
Я його купляв сподіваючись, що не так часто доведеться стінки від нальоту чистити і каміння думав не буде зеленіти. Впевнено сказати, що тепер стінки і каміння зеленіють повільніше не можу.
Але більше водоростей ніяких і ніде нема, це факт.
Принаймні ця штука гарно булькає, бульки такі дрібні, наче туман, досить ефектно виглядає
drv, mir_, Vesomiy,
29.2.2020, 10:49 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Вчора зфоткав. Виходить наче непогано.
Ще трошки і можна буде ловити момент, коли всі рослини будуть в ідеальному стані і розмірі. Тоді вже і дістану з акваріума все обладнання і спробую зробити гарне фото, наскільки це можливо з телефона.
[attachment=353554:P00227_201042_1_.jpg]
drv, mir_, Vesomiy, Вера1312, Митрич,
25.2.2020, 15:44 Водоросли для бансая
Це не водорослі, а рослини.
Називається Гігрофіла пінатіфіда
Asmund, drv, mir_, voha778, Виталий_tata,
24.2.2020, 21:52 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Ну, на колір і смак, як кажуть.
Мені такий варіант подобається більше. Але треба дождатись, коли задній план промалюється, коли ротали вищі будуть.
А як набридне, чи не сподобається цей дизайн, то перемістити червоні в правий кут а роталу грін в центр не так і складно.
Я не виключаю такого варіанту, якщо цей набридне.
Дякую hi.gif
drv, Santyaga, Vesomiy,
24.2.2020, 14:54 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Вчора була перша формовочна стрижка ротал. Зелену роталу не чіпав, вона і так шапкою сама росте, без стрижки.
biologist, ще раз дякую за рослини.
Доповнив мікс ротал роталою H'ra.
Верхівки ротал садив в гущу зрізаних рослин. В результаті одразу після стрижки отримав "шапку" рослин. Правда невисоку, тому фото загального плану в цьому пості не буде. Чекаю поки рослини підтягнуться вгору. Якось так.
[attachment=353468:P00223_213544.jpg]
[attachment=353469:P00223_213156.jpg]
[attachment=353470:P00223_213552.jpg]
drv, mir_, rjhytkbec, Santyaga, sector12,
20.2.2020, 16:54 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Всім привіт.
Таки закопав у ґрунт таблетки aquayer, через одну десь на відстані 4 см одна від одної, звичайні і з підвищеним вмістом заліза.
Ротала грін почувається чудово, правда швидкість її росту на порядок нижча ніж у індіки. Але це добре, не доведеться часто стригти, бо шар ґрунту де росте рослина аж 12см, при загальній висоті акваріума 35 см. Головне дочекатись, щоб рослина вилізла з-за коряги, і буде картинка близька до тієї, яку я задумав.
[attachment=353439:P00219_115637.jpg]
Мабуть і без таблеток був би такий самий результат, але мені так спокійніше.
Індіка і сінгапур росте дуже швидко.
В цю неділю вже буду їх стригти "під лінійку".
Он як "пузиряє", коли в акваріум на кілька годин заглядає сонце. Під світильником, коли нема прямого сонця, перлінг теж є, але не настільки активний.
[attachment=353440:P00219_115238.jpg]
Різниця в часі між фото загального плану 4 дні.
[attachment=353441:P00215_212044_1_.jpg]
[attachment=353442:P00219_2...54_1__1_.jpg]
drv, Lena 5, mir_, rjhytkbec, Santyaga, sector12, Serij0109, Svyatoslaff, Tiratore.d,
20.2.2020, 11:54 От: Пропадают растения.
Asmund, Виталий_tata вам справді толкові нотатки написав, читав це вже не раз і з задоволенням перечитав ще раз.

P. S жду, що на це скаже хранитель таємних акваріумних знань, які не можна на форумі розголошувати.
Змія(Serpentarius) для нього певно теж не авторитет і нічого не знає.

Виталий_tata,
18.2.2020, 14:36 Пропадают растения.
Ну тоді вже не піскофіл, а сойлофіл, чи якось так.
Для себе вирішив, що в якості субстрату до нейтральних, порожніх ґрунтів не повернусь, лише поживні гранульовані. А пісок і каміння тільки в якості декору.

Звісно якщо насипете відро піску, то водорості не минуть. Тому треба нормально акваріум запустити.
Проблема "обрастает" тісно пов'язана з проблемою "не растет".
Рослини які погано ростуть якраз і обростають. Або активно ростуть, вичерпують ресурсы, починають обростати і стають в рості.

І у вас там каміння. Може і є фракція 2-4 мм, але розброс по фракції дуже великий, там і сантиметрової гальки не мало. Шар ґрунту теж мізерний, а ґрунт це "біологія" акваріума. Фракція 2-4 мм має право на життя, але краще трохи менше. Шар ґрунту теж важливу роль відіграє, а у вас скільки? Сантиметра 2?
Ну раз питання ґрунту хочете залишити в спокої, то нехай. Але щоб вирішити проблему, до її рішення треба підходити комплексно. Поки мені нема чого додати. Було вам сказано чимало толкових порад, були і брєдові поради. Думайте, читайте, вирішуйте що з цим всім робити.
Головне не кидатись із крайнощів у крайнощі і аналізувати те, що вам радять і хто радить, чи людина дійсно розуміє що і навіщо вона рекомендує зробити.
Я теж колись шишок понабивав, поки якесь розуміння не прийшло, і порад дурних наслухався, і застосовував ті "поради".
Asmund, Виталий_tata,
18.2.2020, 11:24 Пропадают растения.
Цитата
Очень часто водоросли появляются именно на этапе запуска аквариума. В этом случае допущены элементарные ошибки. Такая ситуация возникает тогда, когда растениям сразу же дают все необходимое (свет, удобрение, со2), но сами растения еще не укоренились на новом месте и не начали поглощать питательные вещества. В то время пока растения адаптируются к новым условиям, водоросли, имея достаточно питания, завоевывают превосходство. Не стоит забывать, что для адаптации водным растениям необходимо 2-3 недели, а запуск аквариума необходимо проводить поэтапно

Полистайте тему Bahmuta, там декілька постів з простим і зрозумілим, а головне дієвим алгоритмом запуску рослинного акваріума. Я думаю людина щось та тямить, рослини у нього завжди відмінної якості. Хоча і багато було незгодних з його підходом, був колись срач на сусідньому форумі, коли Богдан висловив думку, що всі ці ідеальні співвідношення між нітратом і фосфатом то дурня, і що не треба рослинам так багато фосфатів, як ллють акваріумісти.

Як рослини адаптуються, якщо в акваріумі пустий ґрунт і вода?
СО2 і добрива(в невеликих кількостях) з першого дня тільки на користь рослинам. Про світло правда, на старті бажаний короткий світловий день, але світло має бути яскраве. Не треба мучити рослини тусклим світлом, в рослин і так стрес.
Передостанній мій акваріум мав проблеми з водорослями, бо робив не зовсім все як треба, світло було слабеньке, СО2 була брага, вже в процесі був куплений нормальний світильник, балон і фільтр. Останній мій запуск був безпроблемний майже.
Добрива з першого ж дня, СО2 теж, світло яскраве і одразу на 10 годин, правда з тіньовою паузою 5,5 годин всередині дня. Локально в перший місяць були деякі прояви водоростей схожих на ризоклоніум, тоді трохи запанікував і кілька днів давав альгіцид, думаю то зайва маніпуляція була, і без цього обійшлось би.

Цитата
Советы в стиле «насыпьте песка и воткните бочку брендового внешника»

У вас каміння а не ґрунт, якщо хочете рослинний акваріум, то порада насипати піску цілком вірна і логічна. Якщо хочете каміння, теж можна, але тоді прикручуєте світло на мінімум, добрив не треба, СО2 теж, а з рослин підійде анубіас, або пластикові "рослини"

Цитата
Да, в грунт при посадке добавил шарики геля с грунтовыми удобрениями

Я так розумію в Рыбачка брали на аквафорумі.
Що входить в той гель, в якій кількості, наскільки воно просочується у воду, невідомо.
Повторюсь, виберіть собі якийсь бренд і використовуйте їх лінійку продукції по інструкції. І таблетки/підложки, і рідкі добрива є у Dennerle, Tetra, Aquayer(бюджетніший варіант), aquahim spiritol(ще дешевше ніж акваєр).
Я не кажу, що не можна використовувати різні самоміси і подібні бадяги, можна. І можна прекрасні акваріуми мати. Але для цього треба досвід, і головне знання того, що ти робиш, що ти вливаєш і навіщо, розуміння хімічних і біологічних процесів.
drv,
18.2.2020, 10:15 Пропадают растения.
Цитата
Цитата(true_red @ 18.2.2020, 0:42) *
Але точно не покажуть, чи у вас нітрат 2, чи 5 чи 10.Это Вы пошутили?
Цитата(true_red @ 18.2.2020, 0:42) *
Тестом птеро я нітратів 0 ніколи не бачивНа свежих тестах это определяется, к сожалению срок действия тестов 1-4 месяца и это уже доказано, и писано не раз производителю - НО бизнес.

true_red, звиняйте, но лично мне не верится, что Вы покупаете дешёвую колбасу для питания - так почему пользуетесь "дешёвкой".
Возмите тесты нормального производителя JBL, с нормальной шкалой, с нормальным сроком действия - и будите удивлены.


Не жартую, я дійсно не бачу чітких переходів в кольорі в тесті птеро. Показники 20 чи 30 вже видно чітко, не пам'ятаю яка там градація.
Тести були нові, через пару місяців показували ще гірше.
Та певно, якщо брати JBL, то можна на точніші показники розраховувати. Може і буду здивований, але сенсу брати тести в свій акваріум не бачу. Все в акваріумі добре без них. Добрив даю трохи більше, ніж написано в інструкції виробника, зважаючи на потужне світло, СО2, наявність швидкоростучих рослин, папоротей теж багато, які тільки з води живлення беруть
Asmund, Виталий_tata,
18.2.2020, 0:00 Пропадают растения.
Роздивився фото водоростей, таки дійсно схоже на едогоніум. Хто б там що не казав, але ця штука лізе через те, що вражена рослина не отримує макро. І макро треба дати, повторюсь, як боїтесь лити, тоді в ґрунт покладіть щось(таблетки/кульки), основну масу поживних елементів рослини засвоюють через коріння. Але і рідких добрив боятись теж не треба, виберіть собі якийсь бренд добрив, використовуйте по інструкції виробника і буде вам щастя.
Asmund,
17.2.2020, 23:38 Пропадают растения.
Газована вода як джерело СО2 варіант вкрай поганий, я вже писав вам про те, що рівень СО2 має бути стабільний. А сайдекс і його аналоги не заміняють СО2. Стрибки ph туди сюди теж провокують водорослі. Лимонку і брагу я колись теж використовував, але стабільної подачі так і не добився, руки певно не з того місця ростуть. Якщо вдасться зробити лимонку нормальну, стабільну, то це краще ніж брага.
Контролювати рівень подачі обов'язково, дропчекером! Оскільки світло у вас не дуже яскраве, то рівень СО2 високий і не треба, до темно зеленого чи зелено-синього кольору рідини в дропчекері буде норм.
Головне щоб стабільно було, у мене СО2 взагалі цілодобово подається, зранку дропчекер яскраво зелений, ввечері темно-зелений. У вашому акваріумі можна і без СО2 обійтись, але невелика і головне стабільна подача не зашкодить.
Якщо нитчатка по типу спірогіри, то танцями з бубном щодо світла, СО2, добрив ви її не позбавитесь. Була в мене така біда колись. Що краще росли рослини, то краще росла і нитка, навіть пузиряла. Позбавився за допомогою альгошоку в підвищеній дозі і завів креветок аманок ну і неокарідіни розплодились. Можна і перекис використовувати. За останні півтора року не бачив жодних проявів нитки, а була справді катастрофа.
По дозі альгошоку напишіть Bahmutу, в нього його можна і купити, він мені дозу ефективну підказав, вже не пам'ятаю скільки я лив, але більше ніж в інструкції. Живність не постраждала, а от монте карло я попалив, решті рослин пофігу було. Монте карло зрештою відріс.
Оскільки замінили ґрунт, то може таки треба дати рослинам якесь живлення? Довгостебельні рослини зазвичай прожорліві. Якщо боїтесь лити рідке добриво, тоді в ґрунт хоч щось покласти треба, кульки чи таблетки, до прикладу аквахім чи акваєр.
І не слухайте дурниць про якісь міфічні співвідношення між нітратами і фосфатам, при яких буцім то не ростуть водорослі, а ростуть рослини. Дурня це все. Акваріум і рослини в ньому можуть процвітати і при нітратах 30 мг/л з фосфатами 0, так і при 5 мг/л нітратів з фосфатами 1 мг/л. Так і в акваріумі з нітратом 10 мг/л і фосфатом 0,5 мг/л може бути біда, поганий ріст рослин і всі відомі і невідомі науці водорослі. Водорослі лізуть не через це, а через аміак, нітрити, органіку, погану фільтрацію, погану циркуляцію води( це може як надлишкова течія, особливо при наявності органіки у воді, так і навпаки, коли виникають застійні зони). Високий фосфат теж може водорослі провокувати, наприклад цвітіння води, тому мені дико читати поради підняти вміст фосфатів, коли їх і так 1 мг/л. Ту ж спірогіру можна просто занести в акваріум, і при ідеальних параметрах для рослин вона буде рости скаженими темпами. А ви ще врахуйте те, що похибка крапельних акваріумних тестів може бути немаленька. Тому мені дивно читати, коли тестом рікка чи птеро(при всій повазі до цих виробників) міряють нітрат зранку, а потім ввечері, і роблять якісь висновки щодо того, скільки нітрату рослини "з'їли". Та не побачите ви різниці, і не з'їдять рослини за день стільки, щоб це було помітно по тесту. Так тести працюють, але з великою похибкою і годятся для того, щоб робити висновок чи не забагато нітратів і фосфатів у воді. Але точно не покажуть, чи у вас нітрат 2, чи 5 чи 10. Тестом птеро я нітратів 0 ніколи не бачив, хоча на шкалі колір є. Навіть у воді для ін'єкцій показувало 5 мг/л.
Полистайте тему Bahmuta про продаж рослин, там декілька разів повторюється пост про те, як зробити успішний рослинний акваріум, алгоритм насправді простий і дієвий. Єдине в чому я не повністю згоден, з ним це те, що зовнішній фільтр в рослинному акваріумі непотрібен. Потрібен, але не обов'язковий, і без нього можна обійтись.
Поки писав цей пост, в темі ще повідомлення з'явились, почитаю їх вже завтра.
Asmund,
15.2.2020, 11:57 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Таки закопаю в ґрунт пару поживних таблеток.
Відмирання молодих листків не спостерігається, але листя бліде і дрібне. Індіка, яка росте поруч, у порівнянні з роталою грін, це небо і земля, соковита і жирна. Але що цікаво, не вся вона така, є пару гілок ротали індіки, в яких у молодого листя теж спостерігається щось схоже на хлороз. І ці гілки теж ростуть там, де був дідіпліс
[attachment=353356:P00215_112213_1_.jpg]
drv, mir_, Santyaga,
14.2.2020, 12:39 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Та теж думав, що рослина поки не адаптувалась. Лити залізо точно не буду. А таблетки aquayer про всяк випадок вже замовив.
Не думаю, що можна якось нашкодити помістивши пару штук в ґрунт, замовив звичайних пачку і пачку з підвищеним вмістом заліза.
Вчора на роталу грін навіть не дивився, додому потраплю тільки завтра, як кілька днів не звертаю уваги на якусь рослину, то простіше помічати зміни в її стані.
Завтра і таблетки ймовірно приїдуть, поки не знаю використовувати їх чи ні, скоріше таки пару штук втикну в ґрунт
drv,
13.2.2020, 13:52 "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE
Доброго дня.
Та все наче ок, просто ще особливо нема чого показувати.
Як і планував, 27 січня посадив 3 види ротал, сінгапур, індіку і грін.
Рослини стартонули в рості одразу, особливо індіка, сінгапур теж не сильно відстає. А от з роталою грін трохи халепа. Стебла, які посадив зігнулись дугою(але для цієї ротали так і має бути, наскільки читав про неї), зі стебел полізло багато молодих пагонів, прям реально багато. Але десь плюс мінус через тиждень після посадки рослин, почали відмирати молоді листочки ротали грін, не всі, але значна частина. Також в молодих листків забарвлення якесь бліде, аж до білого.
З виду наче дефіцит заліза, і таку ж думку висловили форумчани з сусіднього форума.
Осьо фото станом на 08.02.20
[attachment=353336:P00208_211926.jpg]
Особливо спішити і лити додаткове залізо не став, трохи збільшив кількість комплексного добрива. Зараз ситуація краща, нові листки не відмирають, але колір все одно якийсь блідуватий.
Ось фото станом на 11.02.20
[attachment=353337:P00211_221432.jpg]
Поки спостерігаю, подумую над тим, що може в ґрунт якісь таблетки поживні із залізом покласти. На місці ротали грін до цього ріс дідіпліс діандра, може він вижрав з ґрунту багато поживних речовин. Рослина хоч і не сама швидкоростуча, однак віддав/продав/викинув з цього акваріума певно не одне відро.
Індіку і сінгапур вже підстригав 07.02. Заодно почистив каміння, досипав свіжого чистого піску.
А позавчора докупив рибок, галактика вже якось приїлась, та і мало їх лишилось. Чи вимерли, чи повистрибували, складно сказати, вдома два кота, так що навряд рибка яка вистрибне довго на підлозі лежати буде.
Купив Hemigrammus erythrozonus. Прикольна рибка, але очікував, що трохи яскравіша буде, може ще окрасяться, все ж молодняк.
От фотки за 11.02.20
[attachment=353338:P00211_221354_1_.jpg]

[attachment=353339:P00211_221255.jpg]

[attachment=353340:P00211_221232_1_.jpg]
drv, mir_, Santyaga, sector12, Serij0109, Tiratore.d, Алексей Днепр,
30.1.2020, 15:44 Стоит ли менять лампы Т8 на Т5 ? Прошу совета
Тести на нітрати мають сенс в акваріумах з крупною рибою, де нітрат може бути високий, чи коли перенаселення як ви кажете. І то, тест покаже багато, чи мало. Говорити про якісь точні цифри по крапельних тестах, ну хз. Ви впевнені що краплі у вас однакові капають, і що того порошку з тесту птеро точно стільки скільки треба насипали. Про похибку від сприйняття кольору оком я вже писав. Я наче цілком адекватно і аргументовано написав, чому не треба сприймати показники тестів як істину.
При 50 мг/л нітрату вже і деяким рибам може бути трохи зле.
Від нісенітниць, небажання думати, робити висновки, змінювати свою думку, якщо проти неї є вагомі аргументи, мені теж хочеться іноді звідси видалитись. Тому мабуть ну його нафіг, писатиму тільки в своїй темі, для себе і ще кількох людей, яким це можливо цікаво.

А підміни води зайвими не будуть, це точно. Якщо нітратів справді багато, то вимиються, а якщо їх не багато, то теж не проблема. Акваріум то без СО2 і рослини прості.

Я у себе міняю 50% води раз на 8 днів
Tiratore.d, yarishNEW,
30.1.2020, 14:48 Стоит ли менять лампы Т8 на Т5 ? Прошу совета
Ну от і відповідь на питання про лампи, хоча ви і самі давно дійшли висновку, що їх міняти потрібно.

KH, GH цілком ок, ph теж не сказав би, що погано, але більшість рослин воду трохи кислішу любить, хоча і до такого ph звикає і нормально росте.
А тесту на нітрати краще не вірити, точність їх досить сумнівна, тим паче недорогих. Плюс колір рідини людське око по різному сприймає, і від освітлення залежить, побачите ви там 25 чи 50. А дайте комусь іншому глянути, він свій відтінок побачить. Свої тести фірми птеро на нітрат і фосфат я давно викинув, тільки з толку збивали. До того ж всього, я на жодному тестованому зразку води ніколи не бачив 0 мг/л, навіть як тестив воду для ін'єкцій, де нітратів впринципі бути не може, а тест їх там показував. Може колись суто заради цікавості спробую тести jbl, але у своєму акваріумі в цьому не бачу сенсу. Якої фірми між іншим?
Tiratore.d,

6 страниц V   1 2 3 > » 
Перейти в начало страницы RSS Текстовая версия Сейчас: 29.3.2024, 2:34